PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783027}
6,4 11 827
ocen
6,4 10 1 11827
Dwunastu odważnych
powrót do forum filmu Dwunastu odważnych

napisy końcowe

ocenił(a) film na 5

W napisach końcowych amerykanie podniecają się tym, że tych 12 żołnierzy na koniach dokonało "cudu" gromiąc talibów z czołgami. Powinniśmy im pokazać filmy o naszej kampanii wrześniowe II wojny światowej. jak nasza kawaleria z ułanami gromiły niemieckie czołgi. A to była regularna armia niemieckiej rzeszy a nie jacyś tam terroryści amatorzy. Taka to tylko moja dygresja z uwagi na to że amerykanie nawet najmniejszy sukces przekują w "HOLYWOODZIE" w wielki sukces ogólnoświatowy wręcz i pomniki stawiają bohaterom itd. U nas idzie to jakoś po grudzie - jest parę filmów polskich na ten temat np. HUBAL - ale kto je zna i ogląda. Powinniśmy iść śladem amerykanów i kręcić film za filmem o każdym nawet najmniejszym zwycięstwie czy sukcesie polskich obywateli.

Fanwebfilm

nasza kawaleria nigdy nie atakowała czołgów - właśnie powtarzasz nazistowskie i komunistyczne brednie propagandowe. Nasza kawaleria w walce używała działek ppanc 37 mm które w tym czasie niszczyły każdy niemiecki czołg. Nasi mieli armaty 75 mm wystarczające by zdmuchnąć niemiaszków z pola walki . A co do Komarowa to poczytaj trochę .

ocenił(a) film na 5
gutex0

kolego gutex0 - zastosowałem tu taki skrót myślowy. Wiem że to co piszesz to fakty. Aczkolwiek mój wpis miał inny wydźwięk mieć. Chodziło mi o to że amerykańce z nawet najmniejszej udanej potyczki wojennej robią wielką bitwę wagi światowej a z uczestników czynią bohaterów narodowych stawiając ich za wzór młodym amerykanom i stawiając im pomniki. A my co ? Film o życiu Augusta Emila Fieldorfa nakręciliśmy dopiero w 2009 r. Ile to lat po wojnie ? I kto z młodych pamięta ten film ???

Fanwebfilm

Fanwebfilm, nie ma co przyrównywać twórców filmu do całej nacji hamerykanów. To nie jest tak że z każdej bitwy robią bitwę wagi światowej. Książka na podstawie której powstał film to całkowicie co innego. Gdyby przełożyć fakty na film to nikt nie chciałby tego oglądać... Ale po co ja mam Ci to tłumaczyć. Po Twojej poprzedniej odpowiedzi odnoszę wrażenie żeś ty głupi nie jest i argumentujesz dobrze :D To jest rynek, twórcy wiedzą, że jak dosypią brokatu i wybuchów i szczyptę absurdu to film się sprzeda. A fakty? Niech sobie leżą zapisane gdzieś w książkach na półkach, bo w końcu do kina idzie się na wybuchy i zwroty akcji, a nie na zaplanowaną i przewidywalną akcję :) Czyli generalnie, nie ma co oceniać historii z perspektywy filmu, a już przede wszystkim, nie należy uważać że taki film ma nas czegoś nauczyć, prędzej nafaszeruje nas fałszywymi historiami, aczkolwiek, może nakierować na książkę lub raporty i z NICH można się czegoś prawdziwego dowiedzieć :)

gutex0

Masz racje - Niemiecka nazistowska i hitlerowska propaganda dalej się tłucze niektórym po głowie i nic nie poradzisz. Przykre, ze tamten post napisał.. Polak.

gutex0

A o kb ppanc wz. 35 już nie wspomnę.

Fanwebfilm

Wstyd panie, wstyd. I to nie my prowadziliśmy kampanię wrześniową, tylko Niemcy.

ocenił(a) film na 5
Izukar

Co ty nie powiesz Izukar co ty nie powiesz ????? kampanię wrześniową mówisz prowadzili Niemcy. Gratuluję wiedzy historycznej.

cyt: "Kampania wrześniowa (inne stosowane nazwy: kampania polska 1939, wojna polska 1939, wojna obronna Polski 1939) – obrona terytorium Polski przed agresją militarną wojsk III Rzeszy i ZSRR."

Fanwebfilm

I wszystkiemu winien Tusk! :)
Napisz do prezesa to jakiś film nakręcą, wyślą wszystkie szkoły i koła gospodyń wiejskich do kina i będzie kinowy sukces.

Fanwebfilm

człowieczku, nie kompromituj się. To, że niektórzy tak mówią, to nie znaczy, że mówią poprawnie. Jedź ty lepiej na tym swoim koniu na czołgi.

Izukar

Cóż, kolega powyżej ma całkowitą rację. Nie "... niektórzy tak mówią. .", tylko wszyscy. Atak Niemiec hitlerowskich na Polskę we wrześniu 1939r nosił kryptonim "FALL WEISS".

zbigbiewwojciechowski

Gratuluję badań wśród wszystkich Polaków. Cóż, ja znam ludzi, którzy mówią jak pisałem. A Fall Weiss to Fall Weiss.

Izukar

co racja to racja

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Fanwebfilm

Wstyd obywatelu Polaku.. tylko tyle

ocenił(a) film na 3
Fanwebfilm

Tak, tak... Gromiliśmy niemieckie czołgi, a na Boże Narodzenie Śmigły-Rydz odbierał na białym koniu paradę zwycięstwa pod Bramą Brandenburską. Może jakieś niuanse ci się pomieszały, ale z grubsza tak to było w 1939...

Fanwebfilm

To że ,nasi ułani atakowali szabelkami niemieckie czołgi to mit i element Goebbelsowskiej propagandy,mający na celu zdyskredytować Wojsko Polskie,kawaleria atakowała piechotę a gdy w dalszej fazie pojawiały się czołgi to z taktycznego punktu widzenia szarżowali w kierunku czołgów bo te są skuteczne na duże odległości nie po to by je atakować szabelkami tylko aby się przedrzeć przez ich linię i móc przegrupować,gdyby uciekali w odwrotnym kierunku ostrzał czołgów by ich zmasakrował....

ocenił(a) film na 6
Fanwebfilm

Ty się żalisz,czy chwalisz???

Fanwebfilm

Terrorysci amatorzy? Piszesz o bezlitosnych maszynach do zabijania,wyszkoleniem i determinacja przewyzszajacych zolnierzy zachodniego swiata. My dostalismy w dupe wiele razy. Afganistanu nikt nie podbil NIGDY. Troche szacunku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones