PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39432}

Dybuk

6,9 2 685
ocen
6,9 10 1 2685
6,2 10
ocen krytyków
Dybuk
powrót do forum filmu Dybuk

Tytuł filmu, to "Dybuk". Po c**j pisać takie zj**ane tytuły?!

ocenił(a) film na 5
pitbull_

Te "zj**ane" tytuły, to są tytuły w języku jidysz. Ponieważ przed wojna był to jeden z języków funkcjonujących normalnie na terenie naszego kraju. Mniejszość żydowska była bardzo liczna w Polsce. Gdybyś wczytał się w ciekawostki przy filmie to znalazłbyś info "Film oficjalnie występuje jako produkcja polska, jednakże nakręcono go w języku jidysz"
I właśnie tytuł " Der Dibuk" był tytułem oryginalnym w języku jidysz, pod którym film ukazał się w Polsce.

Więc zamiast toczyć pianę jak pitbull, warto czasami troszeczkę wniknąć w temat

Pozdrawiam

Neuromer

Tytuł oryginału jest zawsze pod spodem. Polski tytuł to Dybuk. A to co mi się nie podoba, to nieuzasadniona maniera filmwebu, patrz "Aleksey Balabanov", zamiast, tak jak np. na wikipedii i wszędzie w sieci Aleksiej Bałabanow.

ocenił(a) film na 5
pitbull_

Tak...tylko oryginalny tytuł polski, to właśnie tytuł " Der Dibuk ", niestety przy języku polskim nie można wybrać języka "jidysz" i stąd jest tylko jeden tytuł "polski" jako tytuł oryginalny i główny.

Odnośnie tematu drugiego

Gdyby wszystkie nazwiska i tytuły rosyjskojęzyczne zacząć zapisywać tak jak piszesz, to ilość dubli na FW byłaby porażająca, generalnie z pisownią trzymamy się imdb, bo jest to największy portal filmowy na naszym globie. Oczywiście jest masę wyjątków z różnych powodów i jest to temat ciągłych dyskusji, zawsze możesz próbować zmienić. Poniżej masz link z imdb do Pana Balabanva....

https://www.imdb.com/name/nm0049326/?ref_=fn_al_nm_1

Wikipedia pomimo wielkiego zasobu danych nie jest brana pod uwagę jako wiarygodne źródło informacji, przy weryfikowaniu i zmienianiu danych.

i wcale to wszystko nie musi ci się podobać, mi też wiele tematów nie leży :)

Neuromer

A ja tu widzę Dybuk i niestety nie zgodzę się z Tobą. Poniżej linki:
www. akademiafilmowa. pl /film,15,220,0,Dybuk-. html (trzeba usunąć spacje)
to samo na filmiepolskim, ale nie mogę wkleić linku, bo regulamin zabrania.
Co do Wikipedii, niepotrzebnie podałam ją jako odnośnik. Powinnam była wrzucić linki do wywiadów i tym podobnych. Nie rozumiem o jakich dublach na FW piszesz. Ponadto Filmweb to polski portal, więc nie bardzo wyobrażam sobie, żeby np. rezygnować z polskich znaków diakrytycznych, tylko po to, żeby było jak na zagranicznych portalach. Zdania mamy inne, ja swojego nie zmienię na pewno ;)

ocenił(a) film na 5
pitbull_

Słuchaj, podyskutuj sobie o tym wszystkim z redakcją, lub z weryfikatorami, ja jestem tylko użytkownikiem tak jak Ty, a najlepiej zobacz sobie do FAQ

Pozdrawiam ;)

Neuromer

Ja Ciebie również. Mnóstwa dobrych seansów, niezależnie od tytułu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones