PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5275}
7,2 3 347
ocen
7,2 10 1 3347
6,9 9
ocen krytyków
Dyrygent
powrót do forum filmu Dyrygent

Zapomniany film

ocenił(a) film na 10

a Bergman w 100 najważniejszych filmach świata umiecił go na drugiej pozycji.Wspaniała rola Gilguda,wspaniałe zdjęcia,zwłaszcza te z Nowego Yorku sprawiają,że ten film sprawia kolosalne wrażenie.Zakończenie może nie jest jakies szczególnie porażające,co jest wadą,ale jest to napewno jeden z najlepszych filmów Wajdy.

ocenił(a) film na 9
thanau

Do tej pory jedynym filmem Wajdy, który mi się podobał były Panny z Wilka, ale muszę przyznac, że ten reżyser pozytywnie mnie zaskoczył Dyrygentem. Szkoda, że już nie robi takich filmów.

ocenił(a) film na 8
Bodil

Mnie się wydaje, że film ten nie zasłużył na takie wysokie noty. Są o wiele lepszy : Popiół i Diament to najlepszy film w dziejach naszej rodzimej kinematografii. Są też lepsze filmy Herzoga, Feliiniego itp. Bergman był świetnym reżyserem, ale to nie oznacza, że takim samym krytykiem.

ocenił(a) film na 7
Zandarm

Ja mam inna wersje. Bergman umiescil ten film na liscie 11 swoich ulubionych (jego wlasna opinia, nikt od niego nie wymagal "postawy krytyka"). Oto ta lista:

The Circus (Charlie Chaplin, USA 1928)
Quai des Br?mes, (Marcel Carné, France 1938)
Orchestra Conductor (Andrzej Wajda, Poland 1979)
Raven's End (Bo Widerberg, Sweden 1963)
The Passion of Joan of Arc (Carl Dreyer, France 1927)
The Phantom Carriage (Victor Sjöström, Sweden 1921)
Rashomon (Akira Kurosawa, Japan 1951)
La Strada (Federico Fellini, Italy 1954)
Sunset Boulevard (Billy Wilder, USA 1950)
The German Sisters (Margarethe von Trotta, BRD 1981)
Andrei Rublov (Andrej Tarkovskij, Soviet Union 1969)

ocenił(a) film na 6
thanau

Przyznam szczerze, że przed obejrzeniem filmu przeczytałem Twój komentarz i pomyślałem, że jeśli Bergaman ma na temat Dyrygenta tak wysokie mniemanie to wreszcie zobaczę wspaniały film. Niestety nie zobaczyłem:/ Oprócz roli Seweryna, która jest jedną z lepszych kreacji jakie w życiu widziałem żaden inny aspekt nie wywarł na mnie większego wrażenia. Może ostatnia scena jest bardzo dobra, ale poza tym nic Wielkiego. Szkoda, że od falstartu zaczynam Moją przygodę z Wajdą.

thanau

A gdzie można znaleźć tę listę? Możesz wkleić link?

ocenił(a) film na 8
vodira

Podaję link:
http://en.distantlight.tv/index.php/today-watcher/item/50-favorites-movies-ingma r-bergman.html

użytkownik usunięty
thanau

skąd masz tą listę ulubionych filmów Bergmana i gdzie mogę ją znaleźć ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones