PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464478}

Dystrykt 9

District 9
7,1 224 820
ocen
7,1 10 1 224820
7,3 36
ocen krytyków
Dystrykt 9
powrót do forum filmu Dystrykt 9

Trudno mu współczuć, strasznie dużo krzywdy wyrządzi zanim przejdzie na jasną stronę mocy (to
spalanie jaj, odłączanie dopływu krwi do mózgu niemowlakom - no comment), ale krewetka
okazuje się bardzo... ludzka. To ona reprezentuje wartości, którym należy hołdować i to jej
kibicujemy. I to jest naprawdę fajne w tym filmie. Precz z ludźmi. Przynajmniej z takimi.


ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Ale inne krewety to byl obydlo które rozmnazalo sie szybciej niz arabscy imigrancji we Francji.. Cudem jest t ze zamknieot ich tylko w obozie koncentracyjnym bo dla dobra ludzi (wstosunku do których byli agresywni) lepsza byla by decyzja o ich eksterminacji.

Przeciez gdyby doszlo do tego ze bylo by ich ich prawie tyle samo co ludzi (a pewnie to byla kwestia kilkudziesieciu lat) to bylo by po ptakach.. Oni nie byli przyjaxźni. Byli groźnym bydlem.

Glówny kosmita w filmie jest wyksztalcony.. Inni to pewnie prymitywni robole lub przestepcy.

Palenie jaj lub wybijanie ich ich bylo logiczne.

Eksterymenty na nich byly ostra przesada.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Chyba nic nie zrozumiałeś z tego filmu.
Krewetki stały się takie jakie stały, bo zostały do takiego poziomu sprowadzone przez ludzi. Nie byli agresywni w stosunku do ludzi, byli głodni, osaczeni, nieustannie też przez ludzi oszukiwani, zwłaszcza przez Nigeryjczyków. To to spowodowało, że zaczęła się w nich rodzić frustracja, a ta nieraz owocowała przemocą.
Oni nie chcieli zostać na ziemi, ani też na niej pasożytować. Po prostu nie mogli się z niej wydostać. Ziemianie zamiast wykorzystać potencjał jaki ze swoim przylotem Obcy przynieśli, zareagowali (jak zwykle) niechęcią i odizolowali ich w getcie i przez dwadzieścia lat (!) obserwowali ich stopniową degenerację. Jedynego czego chcieli to rozeznać się w obsłudze ich broni, co ewidentnie wskazuje, że ludzie chcą tylko niszczyć.
Dystrykt 9 to metafora każdego getta na świecie. W getcie nigdy nie urodzi się nic dobrego, zdrowego. W getcie rodzą się choroby, patologia, deprawacja itd.

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Nie zostaly - Byly wscieklym bydlem atakujacym i okradajacym ludzi juz na samym poczatku.. Zreszta co mozna bylo zrobic? Zamknieciei ch byloi najlogiczniejsz.

Juz na poczatku widac ze w latach 80 ganialy ludiz, wyrywaly torebki itp..

Zamkniecie ich w getcie lub obozie bylo najlepszym rozwiazaniem . Nad nimi nie dalo sie opanowac.

Wiekszosc gett na swiecie powstaly przez osó w nich siedzacych którzy chcieli sie odzizolowac.. Zreszta lepiejzamykac np. arabów w getcie niz aby ise pansozyli jak we Francji

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Co ty z tymi Arabami we Francji?
Myślę, że autorzy tego filmu byliby głęboko zasmuceni twoim brakiem empatii, ale przede wszystkim brakiem refleksji na temat inności i tolerancji wobec niej.

Zresztą komu ja to tłumaczę.
Alowi Bundy, założycielowi "anty-bab".

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Araby sie rozmnozyly, rozpanoszyly i dochodza po woli do wladzy. A tam gdzie dochodza do wladzy wprowadzaja szariat co jest niedopuszczalne. Dlatego należy ich wywalaac z kraju zamiast z nim igadac.

Akurat autorzy filmu pokazali na poczatku obcych którzy okradali ludzi, zachowywali sie jak wsterne i dzikie bydlo.. Tylko ten kosmita z tym dzieciakiem byl wyksztalcoyn - gdyby kazdy taki byl to co innego.

Zas zachhowanie ludzi wobec obcych bylo najlogiczniejsze z mozliwych (pomijajac eksterymenty). Co innego zaatakowac jakas planete a co innego tepic osobniki zagrazajace jej.



Tolerowac = Znosic

Nie da sie znosic takiego zachowania.



Akurat anty-baby bylo bardziej antyfeministyczne w ŚWB.. A feminizm nalzy zwalczac jak wszystko co wiaze sie z lewactwem

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Uważam, że Twoja ocena filmu jest dla niego i dla innych osób które tak samo wysoko oceniły, w dużej mierze obrazą.

ocenił(a) film na 9
sylbow

Moge sobie ocenic sobie film jak chce. Mam gdzies czy to kogo obraza.. Zreszta ja sie nie utozsamiam z innymi fanami fimów których lubie..

Film ocenilem poniewaz mi sie podobal, mial dobra fabule, dobre efekty specjalne itp..

A to że podchodze do niego logicznie i z rozumem odróżnia mnie od osób pokoroju psychobronców praw zwierzat - Każdy wie ze to debile ale ludzie ich lubia bo oni lubia zwierzeta

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Nie oceniam Twojej podejścia do filmu, a tym bardziej oceny ale Twoje poglądy, którymi afiszujesz się a tak naprawdę każda osoba myśląca wstydziłaby się a przynajmniej nie obnosiła.
Tak więc trochę mi głupio, że dałam taką samą ocenę ale najwyraźniej można być tak blisko w ocenie filmu ale tak daleko w jego odbiorze i tym bardziej światopoglądzie.

ocenił(a) film na 9
sylbow

Ja jestem dumny z kazdego mojego pogladu.. Żyjemy w czasach gdzie homos moze sie obnosic swoją orientacje, debil ma prawo szczekac w rzadzie i protestowac a nikt nie moze mu powiedziec ze jest debilem i obiektem kpin (przyklad to np zwiazkowcy).. A ja mysle logicznie i wyciagam wlasciwe wnioski a tu sru..

Bo ty odbierasz ten film ze strony przecietnego akceptalucha (kogos kto wszystko akceptuje..). Ogólnie odbierasz film tak że niewinni obcy sobie zyli a tu ich zaatakowali, zamkneli w obozie koncentracjnym i wybijali..

Ja patrze na to z logicznego punktu widzenia.

Obcy zaraz po uwolnieniu ze statku napadaly na ludzi, zachowywaly sie jak bydlo.. Lamaly masowo prawo i ogólnie nie dal osie nad nimi zapanowac..

Ich byl ponad milion wiec trudno tu bylo cokolwiek zrobic..

Palenie jaj bylo najrozsadniejsze aby powstrzymac ich populacje.. jako ze byli oni groźni od ludzi zamkniecie ich w obozach koncentracyjnych bylo najdlogiczniejsze...

To bylo jedyne rozsadne wyjscie...


Zresztą w realu doslzo by do tego że by ich amerykanie wylapaly i zamknely w jakims swoim obozie koncentracyjnym/kolonii i siedzialy by w jakis barakach..

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

"Toleruch" źle zabrzmialo.. Jesli takie okreslenie cie urazilo to przepraszam.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Nie uraziłeś mnie, to nie prawda że toleruję wszystko. Np. nie znoszę nietolerancji. A Ty jak sądzę jesteś w tym mistrzem. Oczywiście nie żądam od każdego jakieś skrajnej tolerancji ale chociaż odrobiny poszanowania.
Nie od razu było ich milion, zwyczajnie rozmnażali się. Przecież są inne metody by nie dopuszczać do rozmnażania, np. można by dodawać do koci karmy antykoncepcję. Tu juz widzę jak to wykpisz, ok niech pala skoro tak Ci to podoba się.

Nie wiem czy od samego początku byli agresywni w stosunku do ludzi, ale zrozum, że byli do tego doprowadzeni byli głodni, osaczeni, ale też oszukiwani przez ludzi. Degeneracja następowała stopniowo wraz ze stopniem izolacji.

Zauważ, że nie tak trudno znaleźć podobne zachowanie wśród ludzi, przyglądałeś się kiedyś grupce żuli spod monopolu lub wysiadujących z piwem na ławkach, ryczą, wykrzykują coś bez ładu składu i co drugie słowo to przekleństwo. W ocenie zachowania nie wiele różnią się od niektórych krewetek.

Nie zostali na Ziemi by zawładnąć nią lub żyć na jej koszt ale utknęli na Ziemi i nie mogli się z niej wydostać.Żyjąc w getcie nie mogli żyć inaczej bo byli całkowicie zależni od ludzi. Nie znam przypadku by życie w getcie czy obozie przyniosło komukolwiek korzyść lub coś dobrego się zrodziło, czym dłużej trwa dochodzi do coraz większej większej patologii.

Raczej zgodzę się z tym co by się stało gdyby to było w realu

Na koniec mojego wywodu napiszę, że nie ma ludzi nieomylnych, jeśli ktoś twierdzi że wszyscy są w błędzie i tylko on ma rację to trudno to inaczej nazwać niż próżnością i sądzić że niekoniecznie dobrze świadczy o horyzontach tej osoby. Odrobina pokory nikomu nie zaszkodzi.

ocenił(a) film na 9
sylbow

Widzisz - A naprawde tolernacyjni ludzie toleruja każde poglady..

Akurat ja jestem wystarczajaco tolerancyjny. Nie toleruje JEDYNIE przestepców i osób które bezposrednio zagrazaja mi lub spoleczenstwu..

Poszanowanie, uznawanie za noramlne = Akceptacja.

Mój poziom akceptacji dla osób o innych pogladach niz moje jest nizszy niz IQ rurkowca. Nie jestem akceptacyjnym czlowiekiem, nigdy nie bylem i nie bede..


Nie wiadmo jak rozmnazaja sie ci kosmici... Antykoncepcje trzeba by wynaleźć na co szlo by duzo kasy.


Odizolowanie ich bylo najlogiczniejsza z mozliwych decyja.


Jak mówia na poczatku filmu - Obcy byli agresywni od poczatku... Innejrady nie bylo.


Żule spod sklepu mi nie zagrazaja do póki nie zaczna obrazać mnie lub mnie atakowac.. Jakby mnie zaatakowlai to bym takiego zastrzelil i tyle. Proste i logiczne.

Ale oni nie byli ludzmi ani istotami które moglo by sie asymilowac.. jesli milion murzynów zamieszka w Polsce to w koncu sie asymiluja bo to ludzie... Zas ci sie asymilowac nie mogli i pozwolenie im zyc miedzy nami bylo by glupsze.

W getcie by sie za szybko rozmnazali.

ocenił(a) film na 4
Al_Bundy

Inteligencja aż huczy. Co do Twego idiotycznego bloga - "gwiazdy, które chciałbym przelecieć", polecam Alfa Centauri - przelot długi, ale najkrótszy z możliwych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Al_Bundy

Ty wydajesz się być naprawdę dumny ze swojego emocjonalnego i moralnego prymitywizmu... Powinni cie wziąć jak te 'krewetki' i jakąś dysertację naskrobać na podsatwie wiwisekcji - przynajmniej byłby jakiś pożytek dla ludzkości...

P.S. Film wybitny pod własciwie każdym względem - większość argumentów już padła więc nie będę powtarzał.

ocenił(a) film na 9
TruR

Jestem dumny ze wszystkich swoich cech tyle ze ja kieruje sie loguka.

Ja nie jestem zadnym zagrozeniem, pasozytem czy przestepca..

Al_Bundy

Ale gdzie tu miejsce na logikę - gdyby wszyscy kierowali się twoją logiką i mieli podobne hamulce moralne/etyczne do tych jakie zaprezentowałeś np w stwierdzeniu: "Palenie jaj bylo najrozsadniejsze aby powstrzymac ich populacje.. jako ze byli oni groźni od ludzi zamkniecie ich w obozach koncentracyjnych bylo najdlogiczniejsze..." to jakiś wyższy o głowę od ciebie kolo potraktowałby cię czymś ciężkim po potylicy stwierdzając uprzednio że twoje poglądy stanowiły dla niego zagrożenie a on miał, pozwolisz że znów cię zacytuję: "poziom akceptacji dla osób o innych pogladach niz jego nizszy niz IQ ameby" czyli odrobinę tylko niższy od twojego. Nadal uważasz że to logiczne ?

ocenił(a) film na 9
TruR

Żydzi akurat dla Niemcow zagrozeniem nie byli.. Bardziej porównalbym to do dzisiejszych arabów we Francji.. Ich mozna zamykac, wybijac ale najlepiej po prostu wypier***ć z kraju.. A obcych sie nie dalo.

IQ mam zapewne wyższe od przecietnego tolerucha bez zadnych cennych wartosci i przekonan.. Zreszta IQ jest drugozedne... Nie odzwierciedla prawdziwej inteligencji a z madroscia ma malo wspolnego

Al_Bundy

Co znaczy się nie dało - człowiek nie zna ograniczeń - nie chcieli to się nie dało... a dlaczego nie chcieli ? z tych samych powodów dla których braciaki zza wielkiej wody zareagowali w Iraku a Somalię olali sikiem prostym... Dokąd prowadzi taka logika - pokazałem powyżej... to kwestia czasu...
P.S. Zydzi nie byli zagrożeniem ? Adolf miał inne zdanie w tym teamcie - jego tolerancja dla Żydów była bez porównania niższa od twojej (choć porównywalna do tego co myślisz o arabach) - dokąd to zaprowadziło nawet nie Niemcy czy Europę ale Świat wiemy z historii i relacji dziadków (jeśli mieli szczęście). Nie tędy droga - zgoda buduje niezgoda rujnuje - a do zgody potrzebna jest tolerancja - to prawdy stare jak świat - i jak świat stary olewane przez niektórych ignorków...

ocenił(a) film na 9
TruR

Z zachodu Hitler ze wschodu Stalin.. Hitler przy Zedongu, Stalinie czy Leninie to amator.. Podawanie go jako przyklad jest juz smieszne.. Nikt nie poda jako przyklad zbrodniarz takiego Stalina chociaz nie da sie zaprzeczyć ze byl 10x gorszy nzi Hitler. Ale mniejsza z tym - Obcu w tym filmie zachowywali sie jak bydlo - Byli ewidentnym zagrozeniem psujacym porzadek.. zamkniecie ich bylo jedyna decyzja. Zresztą rzad ma chronic przedewszystkim wlasnych obywateli. Obcy byli mniej wazni

Al_Bundy

Jak na amatora nieżle sobie radził - tu nie chodzi tylko o skalę ale również o 'jakość' - tak efektywnej machiny zagłady jaką zbudował Adolf (a właściwie Heinrich dla Adolfa) choćby w Brzezince mogli zazdrościć wszyscy - łącznie z Pol Potem i reszą wujostwa ze wschodu... więc raczej nie nazwałbym go śmiesznym przykładem...
Mówisz że obcy zachowywali się jak bydło - stawiam rubiny przeciw orzechom że głodny i zagrożony stałbyś się dokładnie takim samym bydłem jak oni... więc ciesz się że los jako miejsce urodzenia przydzielił ci Europę - jakbyś przyszedł na świat na kontynencie na południe od Tatr jako dajmy na to Tutsi i posmakowałbyś losu uchodżcy pewnie inaczej byś śpiewał - razi to że żeby wspiąć się na wyżyny empatii potrzebnej do zrozumienia musiałbyś to przeżyć - innym wystarcza odrobina empatii i wyobraźni... tym bardziej że my jako naród byliśmy w takiej sytuacji jeszcze nie tak dawno i wcale niekrótko...

ocenił(a) film na 9
TruR

Tak ale pod liczbą ofiar, okrucienstwem itp. wypada blado przy kumplach ze wschodu.

My jako naród dalej jesteście pod okupacja... Przecież wstapilismy do UE...

Groźne osoby da sie wywalic z kraju.. Z obcymi nie dalo sie zrobic nic innego. Nie mozna byl pozwolić zeby sie panoszyli. Zamkniecie ich bylo jedynym logicznym sposobem.

Al_Bundy

Można zamknąć jak Stany dajmy na to Apaczów w XIX w. - na skrawku pustyni, dać głodowe racje robiąc przy tym lewe biznesiki (i dziwić się potem kolejnym powstaniom) albo tak jak dziś czyni rząd Australii gwarantując dom socjal i edukację Aborygenom... Kontakt głównego bohatera jaki nawiązał z 'krewetkami' wskazywał że (choć zabrzmi to śmiesznie) mogą one być co najmniej tak samo wartościowe jak ludzie... oczywiście w odpowiednich warunkach i przy odpowiednim podejściu... Bez porównania bardziej logiczna (ale również mniej opłacalne - choć tylko na krótką metę) byłaby asymilacja... tylko że nie o asymilacji miał być film tylko o nietolerancji podszytej chciwością... A dlaczego bardziej logiczna ? Przy dobrych kontaktach z krewetkami można by się od nich wiele nauczyć - o wiele więcej niż tylko jak skonstruować kolejne sprytne narzędzie do uśmiercania bliżnich...

ocenił(a) film na 9
TruR

Tak ale w sytuacji kolonizacji Ameryki to predzej apaczów mozna porownac do bialych a bialych do krewet. Zreszta Ameryka nie nalezala do bialych a sami indianie nie byli znowu az tak groźni.


Nasz bohater bratal sie z jakims wyksztalconym kosmitą a to byl plebs bez ogłady.

Al_Bundy

A kto sprzedawał im (krewetkom) mięso ? Wykształciuchy ? Studenci ? Czy plebs jeszcze gorszy od krewetek - vide scena w której krewetki stoją w kolejce do jatki - wyobrazasz sobie taką scenę w praktycznie dowolnym kraju afrykańskim z udziałem autochtonów ? - wyglądałaby to deko inaczej i raczej instytycja 'kolejki' zamieniłaby się na instytucję 'zabierz jak najwięcej i jak najszybciej i z buta w las'- więc krewetki nie zachowaywały się z natury jak bydło tylko ZMUSIŁO je do tego traktowanie i warunki w jakich bytowali... I o tym jest film - nawet TAK zaawansowane intelektualnie istoty jak krewetki (a musiały być zaawansowane skoro potrafiły przemierzyć pół galaktyki - w przeciwieństwie do ludzi) MOŻNA przy odpowiednim traktowaniu sprowadzić do statusu BYDŁA i sprawić by tak się zachowywali... Ze mną czy z tobą byłoby identycznie - wystarczy przestać przejmować się etyką i maksymalizować zyski za wszelką cenę i taki cyrk masz jak w banku - to tylko kwestia czasu... i 'fajnie' jeżeli przypadkowo znajdujesz się po stronie wygrywające (jak Polska dziś - vide Nanghar Khel) - gorzej jeśli po tej drugiej (jak Polska w 39-tym)...

ocenił(a) film na 9
TruR

A jak mieli traktowac? Wyzywienie, pomoc, leczenie, domy dla miliona obcych bylo by ogromnym kosztem.. Podatnicy jakiegos kraju nie moga utrzymywac obcych.

Zreszta na samym poczatku bylo pokazane to jak zachowywali sie na samym pcozaku, zanim zaczeto ich trakować źle.

Polska w 1939 powinna stanac po silniejszej stronie.

Al_Bundy

Duże koszty na krótką metę jak już pisałem - gdyby byli inni dla krewetek kto wie może same podzieliłyby się swoją wiedzą - korzyści z tego płynące pokryłyby z nawiązką koszty utrzymania - gdyby decydował ktoś myślący...
P.S. Kaleki czyli niepełnosprawni - oni również stanowią w znakomitej większości jedynie obciążenie dla współobywateli - nie są inwestycją a przynajmniej nie 'dobrą inwestycją' z materialnego punktu widzenia a jednak nie doiść że ich utrzymujemy to wkładamy mnóstwo kasy żeby im się zyło wygodnie (vide podjazdy przy każdych schodach użyteczności publicznej) - generują olbrzymie koszty a jednak jako ludzie to robimy - tylko i wyłącznie z powodu współczucia i empatii choć zdarzają się tacy któzy się stukrotnie odwdzięczają ludzkości (vide Stephen Hawking) - ja krewetki właśnie tak bym traktował - jako grupę upośledzoną która w dodatku ma niesamowity potencjał do wykorzystania...
P.S.2 Ale co do jednego się zgodze - aliantów wybraliśmy debilnie i sprostytuowaliśmy się nie z tym dyktatorem z którym powinniśmy... bo jak już robić z siebie córę koryntu (jak uczyniliśmy z wąsatym gruzinem znając fakty o Katyniu) to przynajmniej tak żeby się opłacało...

ocenił(a) film na 9
TruR

Jaka wiedza.. Jedyna wiedze mial ten obcy z którym kumplowal sie.. A juz pozapominalem imiona. W kazdym razie - Inni to byl motloch...

Kaleki nie stanowia obciazenia czy zahrożenia.. Powinno sie zlikwidowac renty, przymusowe parkingi itp.. To że przedsiebiroca musi robic osobna kase, parking itp dla kaleków, kobiet w ciazy itp to wina idiotycznego rżadu który wymusza na ludziach to czego nie chce.. Zreszta kaleki to tez nasi obywatele.. A dla każdego normalnego rzadu obywatel swojego panstwa jest wiecej wart niz obywatel innego.


Polska miala 2 mozliwosci - Sojusz z Hitlerem lub dawanie d*py ZSRR.. Pierwsza opcja byla o wiele lepsza.. Hiszpani sojusz z III Rzesza nie wyszedl źle

Al_Bundy

Dostrzegam niekonsekwencję - zdecyduj co do tych kalek - bo raz piszesz:
"Kaleki nie stanowia obciazenia czy zahrożenia" by za chwilkę dodać:
"Powinno sie zlikwidowac renty, przymusowe parkingi itp.. To że przedsiebiroca musi robic osobna kase, parking itp dla kaleków, kobiet w ciazy itp to wina idiotycznego rżadu który wymusza na ludziach to czego nie chce"
To stanowią to obciążenie czy nie ?
Po czym za chwilkę jednak są ok bo jak piszesz dalej:
"Zreszta kaleki to tez nasi obywatele.. A dla każdego normalnego rzadu obywatel swojego panstwa jest wiecej wart niz obywatel innego." - co już jest zupełnie nielogiczną oceną - mam wyżej cenić rodaka który jest szują i mendą o etyce kraba niż dajmy na to wykształconego i empatycznego araba ? A niby z jakiej paki ? Tylko dlatego że los rzucił go w miejsce gdzie przez przypadek mówi tym samym językiem co ja ? Menda to menda, złodziej to złodziej i tyle - kompletnie nie kupuję takiego toku myślenia - zresztą kończy się to tym że jadąc do Stanów i zdradzając narodowość z zasady jestem traktowny jak imbecyl (vide polish jokes)

Zaden sojusznik Rzeszy nie wyszedł gorzej w ogólnym rozrachunku niż Polska - Węgrzy czy Rumuni (którzy inaczej niż Hiszpania czy Włochy) wpadły w łapy bydłu ze wschodu są doskonałym przykładem tezy zktórą obaj się zgadzamy - tu nie ma sporu.

ocenił(a) film na 9
TruR

Nie stanowia ani zagrozenia ani obciazenia.. Obciezenie stanowi jedynie panstwo..

Ty możesz oceniać każdego jak chcesz.. Szczerze mowiac to g****o mnie to obchodzi ale panstwo ma przedewszystkim interesowac sie (w sensie chronic) obywateli. Tak samo na wojnie.. mamy nie wybijac wroga bo to tez ludzie? Smierc ilus tam wrgów to tylko statystyka.. Smierc obywateli to tragedia. Polska istnieje dla Polaków a panstwo Polskie.. w teorii po to zeby ich chronic.. przynajmnie jtak powinno byc.


Polska nie byla sojusznikiem Rzeszy..


Hiszpanii tutaj porownywac na mozna.. Sojusz Hiszpani i Rzeszy nie opieral sie na wojnie... General Franco mial poglady (nie przez cale życie ale po objeciu wladzy) wolnorynkowe a Hitler to socjalista.. Hiszpania nie oddala ,żadnych zydów Rzeszy (niektore panstwa osi to zrobiły), Hiszpania nie toczyla tez bezposredniej wojny.. Franco wyslal ilus tam ochotników ale to by bylo tyle.. Zreszta Franco byl jednym z lepszych przywódcow a Hitler to wariat.

Al_Bundy

CZyli rozumiem że dla ciebie dowolny krajan jest więcej wart od najlepszego obcego - bez względu na okoliczności - ok - twój pogląd - też mnie średnio intersi jak trybisz ale...
Gdyby USA - bez porównania największe mocarstwo na świecie (czyli najlepszy jak na razie wzorzec pod względem ekonomicznym) stosowałoby tak izolacjonistyczną politykę - nie byłoby tam gdzie jest tylko tam gdzie Rosja dziś albo Chiny do niedawna. O ich potedze stanowią imigranci z całego świata - oni w torbie mają czy na MITS-ie pracuje hindus arab czy eskimos - liczy sie co ma pod kopułą - i tędy droga...
Stosując twoją politykę nie wpóściłbyś do kraju (z zasady) araba który mógłby wynależć lek na raka (bo to arab) a pomagałbyś/chroniłbyś Zenkowi spod budki z piwem który w przerwach między butelkami nap.....la żonę i katuje potomstwo (bo to Polak). Ja najpierw oceniłbym człowieka - potem skąd się wywodzi - bo o ile na to kim jest jakiś wpływ ma to na m-ce urodzenia nie ma żadnego...

P.S. O Hiszpanii wspomniałem tylko dlatego że ty o niej wcześniej pisałeś w kontekście sojuszu z Rzeszą... ale że faktycznie miała inną sytuację niżreszta wymienionych krajów więc z Hiszpanii się wycofuję a dokładam zamiast niej Japonię

P.S.2 Nigdzie/nigdy nie twierdzę/twierdziłem że Polska była sojusznikiem Rzeszy - celem było pokazanie że nawet gdyby była, prawdopodobnie nie wyszłaby na tym gorzej niż wyszła.. w czym jak rozumiem nadal się zgadzamy (podejrzewam że obaj po lekturze sensownej twórczości pana Zychowicza :)

ocenił(a) film na 9
TruR

D;a mnie najlepszy kraj to mój kraj..

USA to kraj którego obywatele to potomkowie najnizszych wartstw spoleczenstw z calego swiata..KAżdy wolnorynkowe kraj mógłby byc tak rozwiniety.. Zreszta w USA nie wpuszczaja kosmitów - gdyby zaszla taka kacja jak w D9 to stami zamkneli by ich w laboratoriach itp.. tu nie ma sie nad czym zastawnawiac. Oni tam wpuszczaja ludzi którzy sa nie groźni i nie sa obciazeniem bo nie atakuja, nie okradaja, nie groza innym i pracuja.. Wpuszczanie imigrantów to nic zlego bo sa nie groźni. Obcy byli.


Nie wpuszzalbym arabów bo sa groźni.. Każdy oprócz arabów, i przestepców mogłby wejsc..


Panstwo NIE POWINNO pomagać ludziom.. Panstwo powinno chronic ludzi. Prawa ma każdy na terenie Polski i KAŻDY musi ich przestrzegac. Nie mniej jednak Polacy w Polsce sa najwazniejsi a wpuszczanie byle kogo skonczy sie dla nas jak dla Francji..




Japonia brala udzial w wojnie ale raczej byl to nieco osobny konflikt niz Hitlerowski. .ale ok, nie czepaim sie.


Zachowicz to dosyc madry człowiek.. Pewne jest jedno - Nawet gdyby Rzesza przegrala to wyszlibysmy lepiej niz teraz... Chyba ze Hitler zdradzilby nas jak ZSRR - chociaz tu zdrady moglo nie byc bo ZSRR moglo zaatakowac III Rzesze.. Nie mozna zapominac ze pomimo sojuszu III Rzesza zaliczala komunistów do podludzi i nie akceptowala równosci do której dazyli komunisci.. Ci wmówili swoim że wszyscy ludzie sa równi a ci wmówil iswoim że ludzie sa nierówni bewzgledne... Komunizm i Faszyzm nie mogly przejsc

Al_Bundy

1. D;a mnie najlepszy kraj to mój kraj..
- podobnie twierdzili wielbiciele Hitlera - nie liczył się rozsądek i rozum tylko to czy ktoś szprechał jak oni czy może spikał w Jidisz tudziez mówił po polsku... czy gdyby w Polsce zaczęło się dziać to co w Niemczech w latach 30-tych też wyznawałbyś tą zasadę bez wzgledu na okoliczności ? Bo ja bym bez względu na wszystko (patriotyzm, przywiązanie, sentyment) i bez wahania olał takie bagno mimo że moi przodkowie żyja na mazowszu od 1503 roku...

2. Jesli amerykanie stosowaliby twoją zasadę to ZADNEGO araba by nie wpuścili - bez względu czy to supermądry pacyfista mogący odkryć nowe żródło energii czy debil z kałachem krzyczący alllah akbar...
Dygresja - nie wiem czy wiesz jak w Stanch a szczególnie w NY nazywani są emigranci - 'aliens' - są wyróznieni in minus ale nikt nie chce z nich robić mydła...

3.Rozumiem ostrzejszą politykę emigracyjną dla niektórych nacji - ale odwalanie kogoś apriori i bezwyjątku jest bez sensu i jest to dokładne powielanie błędu Hitlera

4. Aj ak to się niby skończyło we Francji ?? Zyją 10 razy lepiej niż my, razem z Niemcami rządzą Europą, przecietny francuz nie sprząta/zmywa tylko zarządza sprzątaczami/zamywaczami/robolami - a że od czasu do czasu czarni/ciemni spalą pare samochodów - i na to francuzi zanleżli sposób - zaostrzyli przepisy o zgromadzeniachi teraz jest tak że jak policja ogłosi (w ramach reakcji na zadymę) 'wszyscy do domów' a ktoś się nie posłucha - nie mają pardonu nawet dla dziciaków... i dziś juz hjakby mniej słychać o zadymach... a gospodarkę budują ci co nie dymią...

5. Co do Japonii kopletnie się nie zgodzę - gdyby nie Sorgo (chyba tak się nazywał ruski szpieg) i przechwycenie japońskich depesz mówiących że w zimie 41 ani na wiosnę 42 Japsy na bank nie uderzą na Syberii - Moskwa bez dywizji Syberyjskich (które ściągnęła do stolicy po upewnieniu się że na wschodzie nic się nie wydarzy) bez wątpienia by padła - prawdopodobnie cały Sojuz by runął... więc choć toczył się na drugiej półkuli nie nazwałbym go osobnym konfliktem


6. W Zachowiczu oprócz niezłej treści pod kopułą bardziej cenie jego 'cojones' - bo trzeba je mieć żeby w tym zapatrzonym w podkolorowaną historię kraju pisać prawdę o 39 i o powstaniu - prawdę a nie bogoojczyżniany kit jaki mi wciskano od dziecka (najpierw czerwoni a po 89-tym bezkrytyczni piewcy...)

ocenił(a) film na 9
TruR

1. A tam wielbiciele Hitlera... Tak mówi każdy patriota... W Polsce dzieje sie gorzej niz w Niemczech w latach 30.. Jeśli chodzi o okres wojenny to olalbym rzad a nie kraj czy naród.

2. Amerykanie nie musza bać sie arabów bo to araby boja sie ich.. Zreszta nienawiść arabów do żydów i amerykanów jest uzasadniona a kolonizacja Europy juz nie.

3. Najwieksszym bledem Hitlera byl atak na ZSS, Anglie i zakaz projektowania maszyn obronnych (jakby nie to, to pewnie Berlin i Drezno byly by nietchniete). Stosunek do emigrantów byl zly Ale nie byl to jakis blad jesli chodzi o taktyke wojenna.. Zaś obecnie nie należy wpuszcac arabów bo czeka nas dokladnie to samo co Francje.

5. No moze i racja..

6. Wiele osób mówi prawde o żydach, wojnie itp.. I wiele idzie za to do wiezienia. Obecnie model typowej ofiary wojny to żyd.. Im co chwila wyplacaja jakeis odszkodowania.. Polacy póki co dostali kilka malych odszkodowan... Żydzi dodatkowo zarobili na produkcji filmów, ksiazek itp o holocauscie..

Al_Bundy

1. Olałbyś rząd... hmm...
- przecież rząd zostałby wybrany przez naród (jak w Niemczech) - jednym słowem olewając rząd olałbyś z automatu naród i zgodnie z tego narodu wolą nie byłbyś już patriotą tylko kimś dokładnie odwrotnym... kimś kogo naród poprzez decyzje rządu z mocy prawa przerobiłby na mydło tylko dlatego że chciałbyś zostać przyzwoitym człowiekiem...
Patriotyzm w polaczeniu z nacjonalizmem i niedocenianiem zagrożenia płynącego z niektórych postaw tak się może skończyć...

2. Co nie zmienia faktu że gdyby stosowali zasadę - nie wpuszczamy żadnego (i tutaj można wstawić dowolną narodowość) - wyszli by na tym gorzej...

3. Chodziło mi o błąd Hitlera polegający na generalizowniu - na tym że zastosował zasadę 'wszyscy żydzi są żli' - przez to stracił takie umysły jak choćby EINSTEIN - co by było gdyby Einstein połączył siły z Von Braunem nie musze chyba pisać w każdym razie byłaby ogromna szansa na to że zamiast Hiroszimy 'grzyby' zobaczyłyby Moskwa Londyn czy Waszyngton (dzięki zabawkom Von Brauna) - Więc w sumie wychodzi na to że to był (wiel)błąd Hitlera właściwie w każdej skali - od taktycznej przez strategiczną a na politycznej kończąc...

4. Tak jak już pisałem nie dostrzegam żeby we Francji żyło się radykalnie gorzej przez emigrantów...

5. Nawet na pewno - to nie moja opinia tylko suche historyczne fakty...

6. Nic tylko się od żydów uczyć jak się upominać o swoję - bohaterski mit boogojczyżniany jaki u nas jest 'w cenie' gloryfikujący każdy nawet najgłupszy opór zbrojny (choć ostatnio ciut się to zmienia)
na pewno nam w tym nie pomaga... Poza tym różnica jednak była ewidentna - żyd szedł do piachu tylko za to że był żydem - nasi rodacy musieli się czymś narazić - oczywiście wiem że tym narażeniem mogło być krzywe spojrzenie czy przejście w złym m-cu lub nawet w złym czasie ale jednak nie dostawało się kulki z automatu - ba - moja babcia która przeżyła okupację zdecydowanie lepiej wspomina okupujących niemców niż wyzwolicielską hołotę czyli armię czerwoną...

ocenił(a) film na 9
TruR

1. No jesli rzad jest nienormalny to go olewam.. No rzad zostal wybrany przez naród w demokracji.. a ja demorkacji nigdy nie popieralem.

2, Francuzi wyszli gorzej na wpuszczaniu byle kogo

3. No masz racje..

4. Francja stanie sie krajem muzulmanskim juz niedlugo.. muzulmanie zaachowuja sie jak bydlo, atakuja innych.. Nie sa to ani troche tolerancyjni ludzie.. Francuzi źle na tym wyszli

6. Cyganów tez mordowali.. W Europie zylo tez troche murzynów którzy byli zabijanie tylko za to ze sa murzynami.. Slowian lub Germanow (np Anglików) az tak nisko nie cenil.

TruR

Co prawda zakrawa to o lekką nekromancję, ale co tam, nudzi mi się to napiszę. Wydaje mi się, że ani Ty, ani Twój rozmówca nie oglądał zbyt uważnie początku filmu. Wyraźnie jest bowiem powiedziane tam, że z krewetkami było coś nie tak. To nie była rasa inteligentnych istot, z którymi dało się negocjować, dogadać, etc. To były jakby mrówki-robotnice, zaprogramowane do wykonywania niektórych czynności, niezwykle prymitywne istoty, niemal bezwolne, niczym automaty. Dlatego ludzie byli wobec nich bezsilni. Ich nie dało się asymilować, wychować. Krewetki były niczym bardzo inteligentne zwierzęta. Padło nawet określenie, że mogły być chore, upośledzone. Zupełnie jak rój, który stracił królową. Chriss jest tu zupełnie wyjątkowy, nie jest powiedziane dlaczego tak jest, być może miał wyjątkowo silną wolę, on i jego współpracownicy, gdyż wydawali się jako jedyni z całej rasy być obdarzeni ludzkim intelektem. Jeżeli więc krewetki to nic więcej niż szczebel wyżej od szympansa, nic dziwnego że tak je potraktowano. Dalej, reguluje się populacje zwierząt poprzez odstrzał, krewetki NIE BYŁY traktowane jak ludzie, bo się tak NIE ZACHOWYWAŁY, z tego powodu regulowano ich populację w tak drastyczny sposób, innego nie było zwyczajnie, może poza sterylizacją. Jeszcze raz więc, to nie ludzie uczynili z Krewetek bydło, Krewetki od początku filmu wyraźnie opisane są jako upośledzone, pozbawione intelektu etc.

djedrys

Nie masz wrażenia że to zupełnie jak z 'czarnymi' ? (Akcja nie bez kozery osadzona w Afryce) - przez wieki byli niezdolni do samodzielnego myślenia (tak twierdziła OFICJALNA NAUKA - PRZEZ WIEKI)... wystarczyło sto lat (a tak naprawdę pół wieku) żeby czarny został prezydentem 'najskuteczniejszej' cywilizacji na ziemi... ;o Dlaczego ? BO DANO IM SZANSE...

Napisaleś: krewetki NIE BYŁY traktowane jak ludzie, bo się tak NIE ZACHOWYWAŁY
Nie wiem czy miałeś okazję zetknąć się z przypadkami ludzi wystawionych na ekstremalne warunki (oczywiście myślę o literaturze/filmie a nie o realu ;)
np. w obozach (pracy/koncentracyjnych) w czasie ogromnego głodu (oblężenie Leningradu wielki głód na Ukrainie) poddani presji (czarne/żółte 10 -latki z kałachami) i mnóstwo innych... przypadki te pokazują że CZŁOWIEK - rasowy HOMO SAPIENS obojętnie jakiego koloru skóry w odpowiednich warunkach potrafi/zachowuje się jak NIE CZŁOWIEK... JAK ZWIERZE... jak... KREWETKA
NAprawdę spodziwewałbyś się że JAKIEKOLWIEK stworzenie (a tym bardziej zagubiony/zdezorientowany 'nowością' obcy) w takich warunkach jakie im zgotowali ludzie zachowywałoby się PO LUDZKU - skoro NAWET LUDZIE w takich warunkach się tak nie zachowują... ?

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale WSZYSTKIE pokazywane w filmie wiadomości/newsy ukazują 'mainstream'owy' tok narracji - one (relacje) nie wnikają w szczegóły, nie niuansują, nie drążą - relacjonują najbardziej popularny (czasem najwygodniejszy) pogląd... norma we wszystkich TV - nawet u nas.

A z tym Chrisem to jak to jest ? Jest ZUPEŁNIE wyjątkowy ? Czy też MA POMOCNIKA ? Równie WYJĄTKOWEGO ??? A skoro jest ich dwóch (nie pamiętam ale chyba w którymś z dialogów jest mowa o pomocnikACH) to myślisz że nie ma więcej ?
JAk Chris jest traktowany na początku zanim stosunek do niego nie zmienia sie pod wpływem odkrycia 'maszynerii' ? DOKŁADNIE tak samo jak wszystkie krewetki... czyli jak zwierzę - bez niuansowania i wnikania jest traktowany jak półdebil...
Nie przypomina Ci to przypadkiem scen gdy kolesie z trupimi czaszkami na czapkach i epoletach chodzą wśród PODLUDZI pochodzenia żydowskiego czy też słowiańskiej dziczy - PODLUDZI niezdolnych do samodzielnej egzystencji, wsród których mógł (gdyby nie wyemigrował w 33 r.) się znależć NAJWYBITNIEJSZY umysł XX wieku - niejaki Albert E. ?

Na samym końcu dość celnie napisałeś:
"Krewetki od początku filmu wyraźnie opisane są jako upośledzone, pozbawione intelektu etc." - DOKŁADNIE TAK - one są OPISANE - przez media - jaka jest rzeczywistość pokazuje kontakt z Chrisem (który WBREW temu co piszesz NIE JEST wyjąkiem)

Od początku po prostu nie dano im szansy... ZADNEJ... tak jak Żydom w 39-tym

P.S. CZy osoby upośledzone umysłowo, pozbawione intelektu - jak powszechnie wiadomo nie zachowujące się 'jak ludzie' - takie które stoją NIE wyżej tylko szczebel NIŻEJ niż szympanse - również potraktowałbyś miotaczem płomieni lub porcją ołowiu ? A jeśli nie to DLACZEGO tak łatwo przyszło Ci zaakceptowanie takiego postępowania wobec istot będących 'bardziej ludżmi' niż niektóre jednostki homo sapiens ?

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

palenie jaj...ale aborcje Pan pewnie potępia bo to lewackie.
Acha tak na wszelki wypadek dodam że nie znoszę feministek, nie jestem przeciwniczką religii a nawet sie z nia utożsamiam. To tak na wszelki wypadek dodaje aby nie być posadzaną o jakieś dziwne poglady :)

ocenił(a) film na 9
Cadavera

No aborcja.. Ludzie sie rozmnazali po to aby sie rozmnazac a same dzieci sa potrzebne.. Zaś obcy w filmie rozmnazaja sie z zawrotna predkosci a nie moze dojsc do tego by zdominowali ludzi... Ja osobiscie obcych to bym wypierdz*elil gdzies na madagaskar no ale tutaj woleli takie metody

Ja tez nie znosze feministek.

Widzisz - Ja jestem przeciwkiem religii (w sensie że chce oddzielenia od panstwa..)

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

mordowanie BEZBRONNYCH ISTOT nigdy nie jest usprawiedliwione. Ktoś kto jest młody , ktoś kto nie ma broni jest bezbronny wobec zorganizowanej grupy z karabinkami.

ocenił(a) film na 9
Cadavera

Tak ale to bylo jedyne wyjscie by ich populacja spadla.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Wiesz, ja tak samo jak ty, nie jestem tolerancyjny :p

Uważam, że ludzi o poglądach podobnych do twoich powinno się właśnie izolować w gettcie. Uważam, że powinno się ograniczać prawa osób, które garną się do ograniczania praw mniejszości :p Czyni to ze mnie hipokrytę, ale nic nie poradzę, że wku*wia mnie debilizm.

ocenił(a) film na 9
kosobi

Ja jestem tolerancyjny ale WYLACZNIE tolerancyjny.. Tolerowac = Znosic.. Nie da sie znosic kazdego.. np. nie toleruje przestepców oraz wszelkich ludzi ktorzy stanowia jakies zagrozenie.

Widzisz - Mnie byc izolowal za saame poglady faszysto... Ja nikogo nie karalbym za poglady (wszystko jedno jakie - DOSLOWNIE wszystko jedno)

Jakiej mniejszosci.. mniejszosc w Polsce to np cyganie, żydzi, wietnamczyki itp - nie bede klamal ze za nimi przepadam ale chce im ograniczyc prawa? No nie..

No oczywiscie logiczne jest ze imigranci nie powinni miec przyznawanego obywatelstwa Polskiego ani nie powinni miec zadnych praw wyborczych bowiem to narod Polski powinien miec calkowita wladze w kraju Polskim.. Ale czy ich nie toleruje i chce aby mieli mniejsze prawa (pomijajac prawa do wejscia do sejmu itp..).

Ograniczyc prawa chce praktycznie tylko mniejszosciom takim jak przestepcy i araby.. Tylko araby to taka mniejszosc która (o ile sie jej nie powstrzyma) w kilkadziesiat lat stanie sie wiekszosic.. Gydby Anglicy czy Francuzi byli inteligentni to wiedzieli by ze to oni beda za 100 lat mniejszosicami w swoim wlasnym kraju..

A tam jestes hpokryta.. Faszysta - owszem ale hipokryzja to moze jeszcze nei jest...

To nie debilizm tylko racjonalne myslenie..

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

zgadzam sie że Muzułmanie zachowywać potrafią się strasznie ale to zależy od ich kultury i od nich samych. To że sa pośród nich psychopaci religijni to prawda. To że mogą być groźni nie wynika jednak z ich pochodzenia czy innego koloru skóry tylko od nich samych. Nie można człowieka dzielić według ras tylko według jednostek. Rozpatrywanie 'globalne' pozostawmy politykom i patrzmy na ludzi, na osoby w okół nas. Nie myślmy 'ten naród, oni' bo biali do których sie zaliczamy też tworzą organizacje terrorystyczne, też kradna i robia straszne rzeczy.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

ech...wyobraź sobie że nie masz żadnej elektroniki, jedzenia i ubrania i ktoś na siłę karze ci mieszkać w zasyfiałym baraku.
Wyobraź sobie że kazdy inny chcę cię zabić i traktuje cię jak zwierzę. Byłbyś cichym wdzięcznym podporzadkowanym czy robiłbyś wszystko by żyć i wrocić do domu? Wlaśnie po to kosmici kradli elektronikę - jedni budowali maszyny do powrotu inni po prostu chcieli w miarę normalnie funkcjonować a bylo to niemożliwe przez to że byli na silę odcięci od normalnego życia

ocenił(a) film na 9
Cadavera

Ja to bym chcial wrócić do domu ale nie zachowywalbym sie jak zwierze...

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

dokładnie. Tak się dzieje z ludżmi na siłę izolowanymi jak w obozach koncentracyjnych czy gułagach. Głód, bieda, izolacja, przymus i bezosobowe traktowanie powodują strach i agresję.

ocenił(a) film na 9
Cadavera

Obozy koncentracyjne to miejsce odizolowania jakiejs grupy spolecznej.. Amerykanie robili obozy koncentracyjne dla Japonczyków mieszkajacych w USA (dla cywili) w czasie II wojny swiatowej a warunki tam nie byly porównywalne do warunkow Hitlerowskich obozów.. Ząs w gułagach to w wiekszosci byli przestepcy..

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Ten komentarz zawiera całą kwintesencję tego filmu,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones