PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,6 37 275
ocen
6,6 10 1 37275
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Tu można sobie zobaczyć porównanie, według mnie całkiem nieźle ich dobrali
https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/aktorzy-vs-prawdziwi-bohaterowie/ybmms6g

Ewuss_2

Faaajny artykuł! Adamczyk bardziej jak urbanowicz niż Dorociński, choc bardzo Marcina lubie

ocenił(a) film na 9
burdziejka

Zgadzam sie Dorociński dobry aktor ale do roli Urbanowicza lepiej pasuje Adamczyk. Uważam, że jest to dużo lepsze dobranie aktora, w ogóle nasi aktorzy moim zdaniem zostali dobrze dobrani.

WojWoj_Woj

Rzeczywiście pasuje stary chłop pod pięćdziesiątkę jak chłopak co ma dwadzieścia kilka lat. Oni wszyscy byli bardzo młodzi większość nie miała trzydziestu lat a tu takie stare trupy .

burdziejka

Adamczyk bardziej to już by się nadawał na Zdzisława Krasnodębskiego, postać w czasie Bitwy o Anglię jeszcze ważniejszą niż Urbanowicz, bo to on był pierwszym dowódcą 303. Urbanowicz był baaardzo rogatą duszą o baaardzo niewyparzonym języku (jak na tam te czasy, jak na fakt bycia w wojsku), którego historia jest duuuużo ciekawsza po Bitwie o Anglię, a nie przed. Np. był bodaj jedynym Polakiem, który oficjalnie walczył z Japończykami (w Chinach).

burdziejka

Fajne też, ze na końcu filmu są pokazane zdjęcia postaci historycznych

ocenił(a) film na 10
burdziejka

nie jest chyba najistotniejsze ktory z aktorow najbardziej przypomna "oryginal'. takiego efektu nie da sie osiagnac, licza sie predyspozycje. wg mnie sklad aktorski dobrany jest bardzo trafnie

ocenił(a) film na 2
Irekkom

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

burdziejka

Adamczyk, ku zdziwieniu wielu najwidoczniej, pokazał klase, a i ja zacznę chyba ponownie pałać sympatia do tego aktora :) klasa sama w sobie!

ocenił(a) film na 2
agacia1992

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

Ewuss_2

No, rzeczywiście podobni! Chyba Wieczorkowski najbardziej :) Swoją drogą dawno go w kinie nie było.

fortysiek

Ja tez jestem ciekawa Jego roli, to ciekawy aktor, az szkoda, ze tak malo go widac w kinie.

Lencuszka

Obsada robi wrażenie, Zakościelny jest świetnym aktorem, niestety prze to, że jest atrakcyjny to media plotkarskie wypisują głupoty...i oczywiście Wieczorkowski, Adamczyk - świetni aktorzy. Zwiastun wygląda dużo lepiej niż zapowiedź tego drugiego filmu ;)

monikakacz

faktycznie, zwiastun robi robotę, mówiąc kolokwialnie ;)

ocenił(a) film na 2
Lencuszka

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

fortysiek

racja - Wieczorkowski po raz kolejny pokazał klasę ;)

Betty_Lou

To prawda. Moim zdaniem zawsze trzyma poziom ale tutaj ? Rewelasjon!

Marcelo922

dobrze powiedziane - trzyma poziom ;)

Betty_Lou

Jak był młody wydawał mi się taki ciapowaty, może przez rolę w klanie.. A le z wiekem zdecydownaie zyskuje i dobrze mu w mundurze!

bemocias

nawet nie wiedziałam, ze tam grał :o mnie urzekł w czasie honoru :D kiedyś nawet podwiózł mnie na stopa w okolicach uksw w warszawie :D

Betty_Lou

przemiły człowiek :)

bemocias

To prawda, z ciapowatością to nie ma nic wspólnego! Po prostu fajny, miły facet, który coraz lepiej gra moim zdaniem. "Rośnie" nam prawdziwa gwiazda!

bemocias

oj dokładnie tak :) Sądzę, że nasza obsada jest świetnie dobrana, a wiele aktorów z wiekiem zyskało na urodzie i ich talent również się rozwinął

ocenił(a) film na 10
bemocias

no błagam, to już dojrzały aktor. i nie ma potrzeby przywolywać tego serialu, w tym filmie zagrał świetnie i bardzo dojrzale

fortysiek

Obsada prezentuje się naprawdę dobrze :)

MonKrupa

mało powiedziane! jest genialna!

ocenił(a) film na 6
fortysiek

Tolo byl bardzo przystojny klasycznej urody.hm...nie wiem nad czym tak państwo pieja

fortysiek

Wieczorkowski świetnie się prezentuje :) trzeba oddać mu to, co jego, a ma facet talent;)

ocenił(a) film na 2
fortysiek

NOOOOOO sie postarali - ALE sie wzruszylem widzac ze niemal KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie (tutaj o dziwo ciut wiecej :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 10
Ewuss_2

i niech ktoś powie, że mamy kiepską obsadę...W filmie nie zabraknie zdolnych aktorów :)

j_ostrow00

A to fajny materiał. Adamczyk mnie początkowo nie przekonywał jako lotnik, ale w sumie pasuje

ocenił(a) film na 10
anusia007

Przykleili do niego łatkę "papieża", co niektórych bawiło, ale w moich oczach jest naprawdę dobrym, zdolnym aktorem, który zasługuje na wielkie role.

j_ostrow00

Dokładnie... Tak samo jak Zakościelnemu przykleili łatkę "Pitta" i aktora romansideł- a tak naprawdę jest to plastyczny, zdolny aktor ;) No nic czekam na film

j_ostrow00

Zakościelnemu nie można odmówić talentu, to, że jest przystojny nie równa się, że nie potrafi grać, myślę, że w jego przypadku idzie to znakomicie w parze ;)

anusia007

ja też podchodziłam początkowo do niego z rezerwą, ale dał rade ;)

Betty_Lou

dokładnie!

Marcelo922

nie Ty jedna ;) a widać okazał się znakomicie dobranym aktorem do tej roli

ocenił(a) film na 10
j_ostrow00

Obsada jest bardzo dobra, sprawdzeni i doświadczeni aktorzy dla których role historyczne nie sa nowością

ocenił(a) film na 2
j_ostrow00

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 10
Ewuss_2

Aktorzy świetnie dobrani, Adamczyk, Wieczorkowski, Zakościelny super :) Moim zdaniem dużo lepiej obsada dobrana niż w Bitwa o Anglię.

olakac

Podobieństwo aktorów rzeczywiście bardziej w Dywizjonie, ale nie skreślam drugiego filmu z tego powodu, niemniej do polskiej produkcji bardziej serce bije

olakac

Też mi się tak wydaje. Zebrali naprawdę dobrą ekipę.

olakac

chociaż lubię Iwana Rheona to jednak średnio mi pasuje do stylistyki tego filmu

Betty_Lou

Lepsza obsada niż w tym brytyjskim pseudo-czymś, Betty, widziałaś tamtą obsadę? U nas zdecydowanie lepsza !

ocenił(a) film na 10
Betty_Lou

Też bardzo lubie Rheona ale tak samo nie pasuje mi do tego filmu. Obsada Dywizjonu 303 świetnie sprawdziła sie już w filmach (serialach) historycznych

Betty_Lou

i ten dubbing :( Podobno ciezko się oglądało przez to

Betty_Lou

Nie skomentuje dubbingu...

ocenił(a) film na 2
olakac

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

Ewuss_2

Zestawienie spoko i rzeczywiscie koleś z Gry o tron niezbyt podobny do Zumbacha, Zakościelny ładniejszy dużo ale jakies podobieństwo jest, Dorociński mniej podoby niż Adamczyk

JaninaMariaKowalska

Aktor z gry o tron zagrał Zumbacha...w dodatku z dubbingiem :( Co to ma byc?

monikakacz

no to jest mocne nieporozumienie z tym Ivanem :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones