PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,6 37 305
ocen
6,6 10 1 37305
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Może warto to podkreślić w obliczu drugiegi filmu, który jest juć w kinach i dośc lekko traktuje prawdę historyczną.
Jeden z przykładów - pokrycie kosztów (nie tlyko mundurów dla pilotów..)
za posrtalem wgospodarce.pl:
Całkowite koszty utrzymania Polskich Sił Powietrznych w latach 1939-1945.

Wyasygnowane fundusze przez rząd jego królewskiej mości Polskiemu Rządowi jako kredyt 9 606 000 funtów Fundusze przeznaczone na : samoloty, silniki, wyposażenie, materiały do lotów operacyjnych i szkolenia wyżywienie, umundurowanie, zakwaterowanie, paliwo, światło, transport, pomoc medyczna materiały do utrzymania i konserwacji samolotów, w tym paliwo, bomby, amunicja, ładunki wybuchowe. Używanie instalacji lotniskowych, takich jak hangary, warsztaty, biura, itd. do 31 grudnia 1945 roku 90 044 000 funtów

Razem 107 650 000 funtów.

Wszystko zostało pokryte z rezerw polskiego złota zdeponowanego w Kanadzie.

GoldenBoyGT

Tego się obawiałam.. Wydaje mi się, że taka tematyka powinna być poruszana zgodnie z rzeczywistymi wydarzeniami; scenarzyści nie powinni dawać się ponieść wyobraźni.

ocenił(a) film na 10
sowamadraglowa00

Niestety w filmie jest sporo mitomaństwa, kogos niezle ponioslo. Szkoda mi tylko Dorocinskiego, bo chyba oberwie mu sie po tym filmie.

cynaminek

Liczyłam, że w filmie BoA będzie więcej Marcina Dorocińskiego. Rzeczywiście są niejasności- liczę na to, że w polskiej produkcji bardziej będą trzymac się faktów ;)

JaninaMariaKowalska

Plakat sugeruje, że Marcin Dorociński będzie w filmie jedną z głównych ról, niestety jego rola jest malutka, a szkoda.

sowamadraglowa00

Dokładnie, jak już zabierają się za prawdziwą historię, to powinni to zrobić rzetelnie. Niestety w filmie "Bitwa o Anglię" było sporo scen "przerysowanych".

bettiM

Zgadzam się, przekombinowane, niedociągnięte sceny jednym słowem lekki chaos.

bettiM

Najlepsze jest to, ze ten film jest pop patronatem prezydenta Polski- smiech mnie ogarnia...

GoldenBoyGT

Oczywiście nie wiesz, że zgodnie z protokołem polsko-brytyjskim podpisanym 29 czerwca 1944 roku z mocą działania wstecz (do 1940 roku) strona brytyjska zrzekla się dochodzenia zwrotu poniesionych kosztów materialowych: wyposażenia, zaopatrzenia bojowego i usług. Nie jest zatem zgodne z prawdą, że zapłaciliśmy za to złotem - bo płacić nie musieliśmy.

GoldenBoyGT

Już jutro obejrzę film i zobaczę jak to jest tutaj z prawdą historyczną ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones