PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,6 37 308
ocen
6,6 10 1 37308
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Doczekałam się wreszcie aż historia polskich bohaterów znalazła swoje przełożenie na wielkich ekranach

melania_lichocka20

Ciekawy jestem jak ten film po względem jakości scenariusza i technikaliów ma się do produkcji czeskiej, która była bardzo dobra https://www.filmweb.pl/film/Ciemnoniebieski+%C5%9Bwiat-2001-32199

ocenił(a) film na 3
melania_lichocka20

Tę historię, to się winno zapomnieć, zasypać i negować! (Nie Bohaterów, ale historię właśnie!!!). Co tu wielbić -że naiwni Polacy walczyli w imię brytyjskiego imperium, a potem dostali za to kopa w tyłek??? To głupota rządu II RP, zwłaszcza min. Becka doprowadziła do tego, iż Polacy tułają się po świecie, walczą i pracują w nie swoim interesie!!!

Teenzet

Wielki mądrala z Ciebie, bo wiesz jak się skończyła wojna. Nie wydaję mi się, żeby polscy piloci byli jasnowidzami i mogli, to przewidzieć. W sierpniu 1940 Anglia Wielka Brytania była jedynym krajem walczącym z Niemcami. Jest oczywistym, że walka w jej obronie była dla polskich pilotów walką o niepodległą Polskę.

ocenił(a) film na 3
artur110_113

Ja tego nie neguję -bohaterstwa i oddania tych ludzi! (O tym nie pisałem), ale władz i tej ogólnej polskiej naiwności, ciężkiej pracy i poświęceń dla np. angolów, a mniej takiej 'roboty u siebie w domu'... Jeśli chodzi o 'jasnowidzenie', to oczywiście od dzielnych pilotów tego nie wymagam, ale od naszych polityków i 'elit' już tak, ku wzrostowi Ojczyzny!

melania_lichocka20

Całe szczęście bez rozczarowania.

bartek_stulka

też byłam pewna obaw :) Ale proszę, jednak mozna i to z nizszym budżetem! Adamczyk, tak bardzo hejtowany, to naprawdę utalentowany aktor - to, że grywa w kiepskich produkcjach... no cóż, każdy musi coś do gara włożyć. Ale tutaj widać, że wszyscy wzięli sobie do serca, jak ważne postaci odtwarzają. No i efekty specjalne, jakich jeszcze w polskim kinie nie widziałam.

IzaBellaS

świetnie to ujęłaś, nie zrobiłabym tego lepiej. zupełnie nie rozumiem tej nagonki na naszych aktorów i prześmiewczych komentarzy. skoro są zapraszani do kolejnych produkcji to widocznie widowni się podobają i robią swoją robotę, prawda?

ocenił(a) film na 2
susurrement

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 2
bartek_stulka

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 2
bartek_stulka

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 8
melania_lichocka20

Słusznie i na szczęście się nie zawiodłem

ocenił(a) film na 2
robert_almus

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

melania_lichocka20

Zasłuzył na ekranizację i doczekał się porządnej ekranizacji. Jest naprawdę dobrze.

ocenił(a) film na 10
melania_lichocka20

jestem zdecydowanie za takimi filmami, w dobry sposob przekazany kawał historii. Oczywście film dokumentalny to to nie jest i na to nalezy miec poprawke, ale ogólnie, bardzo warto

ocenił(a) film na 2
Irekkom

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 8
melania_lichocka20

Zgadzam się film patriotyczny ku pokrzepieniu serc, zabrakło mi tylko informacji o dalszych losach naszych pilotów, im więcej takich filmów tym lepiej.Dobrze się ogląda, takich tematów w naszej historii jest na pęczki. Wreszcie coś drgnęło w temacie Polska.

ocenił(a) film na 2
Angin_san_filmweb

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

_Master_of_Disaster_

to ile by musieli płacić za ósemke idac takim tropem?

ocenił(a) film na 10
melania_lichocka20

oj zasługuje na ekranizację!byłam w weekend na filmie i temat został ugryziony w należyty sposób ;)

ocenił(a) film na 2
lewzebra

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

melania_lichocka20

jest kilka ksiązek, na których ekranizację czekałam z zapartym tchem - dywizjon 303 to jedna z nich :) film idealnie odzwierciedlil moje literackie wyobrazania :)

ocenił(a) film na 2
katarzyna_kostrzanowska

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

melania_lichocka20

z całą pewnością jest to film dużo lepszy, niż jego angielski odpowiednik ;) pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
maksymilian_pankiewicz

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

melania_lichocka20

Zgadzam sie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones