PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5293}

Dzień świstaka

Groundhog Day
7,2 147 650
ocen
7,2 10 1 147650
8,2 31
ocen krytyków
Dzień świstaka
powrót do forum filmu Dzień świstaka

Nie jest to coś rewelacyjnego, ale myślę, że warto obejrzeć. Kilka scen naprawdę wartych zapamiętania, choćby ta u psychologa czy ostatnia z agentem ubezpieczeniowym w roli głównej. Bill Murray zagrał bardzo fajnie, ale przyznam szczerze, że z wielką przyjemnością obejrzałbym w tej roli Hanksa - myślę, że też by się sprawdził, a zagrania postaci o podobnej charakterystyce brakuje, moim zdaniem, w jego filmografii.

I jak w temacie - miał ktoś może podobne odczucie jak ja (no i główny bohater), że w pewnym momencie wszystko wokół stało się obojętne, bo i tak wiadomo, że następny dzień rozpocznie się o 6:00 według ścisłego planu?:D Dziwne wrażenie, ale naprawdę tak miałem - być może coś ze mną nie tak!

leszeek17

Nie rewelacyjny? Moim zdaniem jednak zdecydowanie rewelacyjny. Co nie wpływa zupełnie na to, że sympatyczny również ;)

ocenił(a) film na 7
zweistein

Widziałem po prostu wiele lepszych, to wszystko:) ale ten też jest dobry, tak.

leszeek17

Konkretnie - te "wiele lepszych" to...?

ocenił(a) film na 7
zweistein

ojej, dużo...:) patrząc na wszystkie kategorie, nie dzieląc na komedie, dramaty, filmy polskie, zagraniczne... wymieniać wszystko chyba mija się z celem

leszeek17

I wszystkie lepsze...? Ciekawe... To może wymień choć kilka - ograniczając się jednak do właściwej kategorii gatunkowej?

ocenił(a) film na 7
zweistein

zależy jak klasyfikujesz "Dzień świstaka" - jeśli podobnie jak Filmweb jako komedię romantyczną, to masz mnie - nie wymienię Ci wiele innych tytułów, bo takich filmów raczej nie oglądam:) jeśli natomiast mowa tutaj o zwykłej komedii, no to cała masa...

leszeek17

Czyli co - wymienisz jakieś tytuły, w końcu? ;)

ocenił(a) film na 7
zweistein

Kategoria "komedie"! Otóż - z polskich: Dzień świra, Kiler, Kiler-ów 2-óch, Kariera Nikosia Dyzmy, Vinci, Nic śmiesznego; z zagranicznych: Forrest Gump, Grand Budapest Hotel, Terminal, Złap mnie jeśli potrafisz, Truman Show, Birdman, Nietykalni, Choć goni nas czas, Człowiek z księżyca...

leszeek17

Kariera Nikosia wśród tych znakomitych filmów to wręcz zniewaga. Terminal to też niższa półka, zdecydowanie. Drugi Killer też żadna rewelacja. Budapest to istotnie efektowny film, ale tylko wydmuszka, gdzie mu do Dnia świstaka?
Co do innych - ich klasa w niczym mi nie przeszkadza, żeby uznać bezpretensjonalność i niezwykłość Dnia świstaka.

ocenił(a) film na 7
zweistein

I widzisz, dochodzimy do ściany, bo dla Ciebie te filmy nie są lepsze od świstaka, a dla mnie są. I tyle - święte prawo filmwebowicza ;) Pozdrawiam.

leszeek17

Prawo prawem, jasne, oceny się różnią, inaczej być nie może, ale stawianie Nikosia nad Dniem świstaka po prostu woła o pomstę do nieba. Bo klasa olśniewająco nieporównywalna. Argumentem jest też choćby wcześniejszy ekranizacja - Kariera Nikodema Dyzmy z rolą Wilhelmiego - to jest perła przy której Nikoś lśni marnym tombakiem.

ocenił(a) film na 8
leszeek17

Nie wiem, czy to przeczytasz, ale tak mam. W pewnym momencie staje się jasne, że życie staje się rutyną. Codziennie budzisz się obok tej samej osoby, posyłasz dzieci do szkoły, tankujesz auto, idziesz z psem na spacer, praca itd. Tym co różni życie od tego filmu jest to, że codziennie robisz to samo, bo to TWOJE ŻYCIE, a nie film. Chciałbyś zmiany, żeby życie "odświeżyć", ale z drugiej strony nie chcesz, bo masz rodzinę, kochasz tych ludzi. Jesteś u siebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones