PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=222707}

Dzień żywych trupów

Day of the Dead
4,9 9 026
ocen
4,9 10 1 9026
Dzień żywych trupów
powrót do forum filmu Dzień żywych trupów

1/10

ocenił(a) film na 1

Tragedia. Póki co jeden z najgorszych horrorów jakie obejrzałem. Zupełnie nie rozumiem dlaczego reżyser podpina to pod remake filmu Romero z '85 roku podczas gdy nie ma z nim prawie nic wspólnego. Steve Miner ma zupełnie inny pomysł na film - zupełnie nieudany. Podąża za wszelkimi schematami budzenia strachu, co jest nie do zniesienia. "Zombie" w ogóle nie przypominają zombie, są beznadziejne - biegną z prędkością światła, chodzą po suficie... ich charakteryzacja jest tragiczna. Wygląda to tak jakby Miner chciał sparodiować zombie z filmów Romero, lecz to nie jest zamierzone... Fabuła jest tragiczna, zniechęca wręcz od dalszego oglądania. Dodatkowo przez cały film utrzymuje się bardzo szybkie ale jednostajne, bez żadnego wyczucia, tempo akcji co przy wyjątkowo irytującej pracy kamerą spowodować może jedynie ból oczu... Muzyka brzmi tak jakby jej nie było. Charakteryzacja postaci, jak i gra aktorska także na niskim poziomie. Zakończenie to również jakaś pomyłka. W filmie brak jakiejkolwiek świeżości, innowacji, wszystko jest tak oklepane i sztampowe. I jeszcze ten "zombie-wegetarianin"... Moja ocena: 1/10.

Shady_Yo

Masz rację, chociaż przyznam że widziałem "lepsze rodzynki" z tak debilnych filmów. Faktycznie to że jest to coś przedstawiane jako REMAKE woła o pomstę do nieba. Film kiczowaty, przyspieszone ruch tych powiedzmy zombiaków to wynik kręcenia z większą szybkością kamery i wku***a to na maksa. Ogólnie zombiaki wyglądają jak połączenie z Freddym Kruegerem (nie obrażając bo po to równy gościu i jestem jego fanem!).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones