PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=222707}

Dzień żywych trupów

Day of the Dead
4,9 9 026
ocen
4,9 10 1 9026
Dzień żywych trupów
powrót do forum filmu Dzień żywych trupów

Kategoryczne nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

użytkownik usunięty
Michal1992

NO! I prawidłowo :D. Chociaż jeden, który wie co mówi :)

Ja jestem za Remakami! Prawie kazdy remake jest lepszy od originalu. Wchodza nowe techniki krecenia, nowy sprzet, lepsza sztuka grania ról przez aktorów, swietne efekty (nie tylko specjalne), a konkretne remaki przyklady to m.in.: Noc Zywych Trupow kolorowy remake jest lepszy. Nosferatu remake jest lepszy od starego filmu bez glosu. Texas Chainsaw Massacre Remake 2003 o niebo lepszy od pierwszej czesci! Swit zywych trupow lepszy od poprzedniego, ciekawszy, zombie lepiej zrobieni, i bardziej straszne. No i juz wiecej mi sie niechce wymieniac, ale prawie kazdy remak jest LEPSZY!

Michal1992

hahaha a ja sie zgadzam z poprzednikiem.Na pewno ten film bedzie leprzy od tamtego pod wieloma wzgledami ,takimi jak to ze ten bedzie bardziej straszny ,bo filmy z tatych czasów nie sa takie niezle jakie te dzisiejsze (przynajmniej wedlug mnie)

utdkutd

Dokladnie tak jest, stare zombie byly strasznie powolne, ( w Nocy zywych trupow i starym swicie zywych trupow ) łazili powolnie nawet w poblizu ofiary i mozna bylo ich lać a oni z łatwością padali. Teraz w remakach zaczynaja krecic szybszych przy ofierze zombich, co dodaje im strasznosci i bohaterowie musza uciekac, a nie jak poprzednich czesciach ze se obok nich przechodzili i sie z nimi bili na gołe ręce.

ocenił(a) film na 4
Poznaj_Rzeznika

STOP remake'om.
jedyny "rimejk" jaki uznaje jak na razie to "Noc żywych trupów" a to tylko i wyłącznie dlatego, że sam Romero go zrobił!

Biegające zombie to zupełne nieporozumienie, co z tego, że dodaja akcji troche tempa, ale taki "horror" traci na klimacie. W całej trylogii + Ziemi trupiaki chodzą, a nie biegają, a przecież i i tak filmy są świetne. W prawdzie można się przyczepić na charakteryzacji trupiaków, ale poziom techniczny nie jest najważniejszym elementem filmu! Romero nie dość, że straszy to jeszcze wprowadza elementy humorystyczne (i chwała mu za to). Taki 'rimejk' Świtu nie dorasta pierwowzorowi do stóp, ale żeby o tym się przekonać to trzeba również stare wersje (nie mówię teraz tylko o Trupach) filmów, a nie tylko remake'i i wystawiac je na piedestał i opiewać ich wspaniałość. Żeby nie było, że tylko o trupiakach, to ta sama teza potwierdza się również np w filmie Mgła, stara wersja wymiata klimatem, druga sie opiera na technice. Efekt taki, że stara wersja wygrywa w przedbiegach. Amen

ocenił(a) film na 5
Pierek

Ja za to mówię stanowczo TAK!!! Remkake GÓRĄ!!! A wiecie dlaczego? Co raz więcej jest osób, których nie interesują stare filmy, a jedynie zachwycają się nowymi i to akurat w tym przypadku remake'om!!!
Już i tak plakat dużo mówi o tym filmie, ale myślę też, że to nie będzie aż tak duża klapa jak poprzednim razem (chyba).
Ale Amerykanie też nieźle się o tym filmie wypowiadają na forum, ciekawe czy zagra w nim SARAH?? Ona jest najlepsza w tych sprawach...

freepick

Ja jestem za remakami, a to z tego powodu, że na tle dzisiejszych, nowych, amerykańskich horrorów, remaki wyglądają poprostu wybitnie.

Michal1992

Zgadzam sie w polowie z toba. Orginalne filmy zawsze maja o niebo lepszy klimat niz wszystkie nowe remaki ( swit stary ogladalem z 7 razy za kazdym razem sie boje) a remake widzialem tez z 7 razy ale juz bac sie przestalem za 3 razem.Nie mowie zeby nie powstawaly remaki bo dobrze ze mozemy obejrzec niby ten sam film ale przedstawiony w inny sposob z malymi zmianami ale nie rozumiem ludzi ktorzy gardza czarnobiala noca zywych trupow ten czarnobialy film ma wlasnie niepowtarzalny klimat a kolor juz go oslabil.

Michal1992

Powiem tak - uwielbiam stare Romeroskie klimaty, Dawn of the dead widziałem jako mały chłopaczek na wideo i na stałe utrwaliło mi się w pamieci jak zombiak krisznowiec próbuje pożywić się blondynką...Cała różnica to w/g mnie to, że stary film (dawn) przytłacza klimatem, za każdym razem czuję się na prawdę spięty gdy go oglądam...jeżeli chodzi o remake - to świt jest ok, ale do starego nie ma na prawdę startu jeżeli chodzi o właśnie klimat - ot, klasyczne amerykańskie straszenie wyskakującym z nienacka zombiakiem...a już biegające zombie uważam za profanację i tyle, jak zwłoki mogą biegać?? To ewentualnie jak w "28dni później" w przypadku epidemii wirusa jakoś to racjonalnie wyglądało...ale zombie sprinterzy są nie halo!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones