PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752978}

Dzień Matki

Mother's Day
6,2 28 819
ocen
6,2 10 1 28819
3,7 3
oceny krytyków
Dzień Matki
powrót do forum filmu Dzień Matki

Wyszłam z kina po pół godziny, wybitnie zażenowana. Wtórne, bez wdzięku i szkodliwe. Fuj. Lepiej iść na kawę w tym czasie :)

angazetka

czemu szkodliwe? tak z ciekawości.

ocenił(a) film na 2
angazetka

Popieram. Ten film to jakieś popłuczyny po i tak dość już kiepskim (w mojej opinii oczywiście) filmie "Love Actually", z tym, że ten drugi miał chociaż odrobinę wdzięku. Obrazy te łączy przesada i kicz, ale w "Dniu Matki" cechy te nabrały większych rozmiarów. W obu filmach akcja toczy się wokół przygotowań do jakiejś ważnej okazji, (Boże Narodzenie, Dzień Matki), w obu mamy kilka pozornie niełączących się historii i bohaterów, których drogi w końcu się krzyżują, w obu mamy podobne wątki (wdowiec cierpiący po śmierci żony, rywalizacja artysty o uznanie publiki - nota bene w "To właśnie miłość" to był najzabawniejszy wątek, w "Dniu Matki" zdecydowanie najsłabszy, a występy stand-upowca amatora zwyczajnie nie śmieszyły). Do tego ta hamerykańska skłonność do robienia z igieł wideł, mam na myśli sposób, w jaki wszyscy przygotowywali się do tytułowego święta - co najmniej, jakby to miał być ślub Kejt i Łiljama XD. Te żenujące przyjęcia z klaunami, parady różowych macic, jakieś imprezy z rapowaniem...jak gdyby zwykłe 'Kocham Cię mamo" nie mogło im wystarczyć bez tej otoczki. Do tego kiepskie żarty i złe aktorstwo z Julią Roberts na czele, której wyraźnie nie chciało się w tym grać (ale komu by się chciało w takiej kiepściźnie?), kilka absurdalnych scen (Anniston drąca się do siebie na parkingu). Dwa jasne punkty filmu to para Sandy - Pan Tamponiarz - ich wspólne sceny były naprawdę fajne, (choć osobno wątki były niezjadliwe) oraz scena, w której rodzice blondyny i lesbijki dowiadują się o prawdzie na temat swoich córek. Nie polecam i cieszę się, że bilety na to dzieło miałam za darmo. Inaczej plułabym sobie w brodę o źle zainwestowane pieniądze.

ocenił(a) film na 4
Kocham_Skippera

Bardzo ładnie podsumowane, też mnie dziwiło to przygotowanie do dnia matki, jak do ślubu czy Bożego Narodzenia.

angazetka

Zaczęło się w miare dobrze, a potem to taka żenadka.

angazetka

nie znasz się na dobrym kinie i film dla ludzi inteligentnych

ocenił(a) film na 2
Weronka90

A ty ewidentnie nie znasz się na życiu...

Wyborca

znam się bardzo dobrze,bo życie to nie bajka tylko ciężka harówka i chcąc coś osiągnąć trzeba pracować od rana do nocy,a nie żyć z zasiłków i 500+ jak polskie durne matki które potem narzekają jak jakaś kobieta umiera w ciąży,a inteligentne kobiety nie dadzą się uwiązać w domu przy durnych bachorach i facecie,bo kobieta ma się kształcić,studiować,robić karierę,zwiedzać świat,a nie być czyjąś służącą i marnować sobie życie słuchając opowiastek o cnotach niewieścich kogoś kto chyba wziął dobre leki od psychiatry że gada takie bzdety

ocenił(a) film na 2
Weronka90

Ojej! Widzę, że Weronka90 to ultrafeministka... Wiec zawczasu wycofuję się z rozmowy, bo z aż tak nawiedzonymi damami nie warto wchodzić w rozmowe. Swoja agresja bardzo pasujesz do nastolatek ze Strajku Kobiet wiec idź na ich wiec i tam się wyżywaj. Co ma 500+ do tego filmu?

Wyborca

strajki dawno się skończyły,a i tak nic nie dały,bo aborcja jest dalej zakazana i nasi rządzący traktują kobiety jak inkubatory i każą rodzić chore,ułome dzieci z downem,z gwałtu czy kazirodztwa,a każda kobieta powinna mieć wybór i może usunąć płód jeśli tego chcę,bo to żadne dziecko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones