PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720511}
4,8 51 197
ocen
4,8 10 1 51197
2,1 10
ocen krytyków
Dzień dobry, kocham cię
powrót do forum filmu Dzień dobry, kocham cię!

tak sie zastanawiam kiedy w kinach bedzie dobra polska komedia? ostatnia to chyba dzien swira?

Freddie

znalazłem. Wesel z 2004. dobra polska komedia ktora ma ocene powyzej 7,0 reszta nawet nie marzy o 7 na filmwebie...

Freddie

Wesele Smarzowskiego zdecydowanie nie jest komedią, nawet jeśli tak rzecze Filmweb. Całkiem przyzwoitą, chyba ostatnią taką komedią jest Vinci Machulskiego, też z 2004.

Peth3r

hmmm no jest to swego rodzaju dramat (komedia podchodzi pod dramat :D) ale naprawde wiele tam humoru wiec uwazam osobiscie jako komedie. :) Vinci? hmmm sredni dobry na jakis wieczor ale nie ta polka co chociazby KIler :)

Freddie

z tym Dniem Świra to pierwszorzędny trolling

Resvain

to nie mial byc trolling? a Dzien Swira nie jest smieszny, to slaby film? ja uwazam go za bdb

Freddie

Bo "Dzień świra" się albo kocha, albo nie. No i humor nietypowy, bo rozśmiesza nas człowiek będący prawie że wrakiem. Ale chociaż to jest taki śmiech przez łzy, to jednak jest komedia.

"Dzień dobry kocham cię", to jest inny typ. Tu nie ma jakiś głębokich analiz, ale na wieczór, żeby się pośmiać i miło spędzić czas jak najbardziej. A nawet nie tyle miło, co humor taki trochę zwariowany.

Freddie

"Dzień Świra" uważam za świetny film, ale określanie go komedią jest nie na miejscu i wskazuje na brak większego zrozumienia filmu. To przede wszystkim jest dramat, ew. można go nazwać komediodramatem, przy czym jest to gorzki typ komedii. Mam wrażenie, że wiele osób przyswaja tylko komediową część i nie zauważa, że po każdym " żarcie" nasuwa się smutna refleksja.

Resvain

no jesli w takich ramach rozpatrywac film to okej. ale tam jest tyle elementow gagow z humorem ze uwazam film za komedie. glebsza niz Ciacho ;)

Freddie

A ja poszłam w podłym humorze, a wyszłam ubawiona po pachy, zwłaszcza tekstami Lucka ;-)

Freddie

Po co robić dobre filmy, skoro takie "Dzień dobry, kocham cię!" się sprzedaje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nobody_important

Dokładnie, po co spędzić na pisaniu scenariusza masę czasu jak można go wymyślić podczas srania? :-)

Nobody_important

i tu spotkanie z prawdą popieram i pozdrawiam

Nobody_important

dokładnie tak jest w naszym polskim hollywood prostactwo a nie filmowcy szkoda brnąć w temat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones