PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487563}

Dzień dobry TV

Morning Glory
6,3 44 749
ocen
6,3 10 1 44749
4,8 9
ocen krytyków
Dzień dobry TV
powrót do forum filmu Dzień dobry TV

Nie wiem co podkusiło mnie do obejrzenia tego filmu, sentyment do Harisona Forda lub
może fakt że z zeszłotygodniowych polskich premier jedynie dwa filmy wydawały się zdatne
do oglądania, ja akurat wybrałem ten mniej właściwy. Prawdę mówiąc w momencie gdy
siadałem do tego niego spodziewałem się zobaczyć ciekawą historię o draństwie
współczesnych mediów z socjologiczną puentą, zamiast tego otrzymałem biedną i płytką
historyjkę jakich widziałem już milion, oczywiście z wątkiem romantycznym. Film całkowicie
przewidywalny i w ogóle nie śmieszny, po pierwszych 15min można iść spokojnie do domu
bo wiadomo jak się wszystko zakończy, a i te pierwsze minuty również nie zachęcają do
kontynuowania seansu. Nakręcony poprawnie ale w mocno oklepanym i już nudnym stylu,
tak tradycyjnym że idzie przewidzieć nawet kolejne ruchy kamery. Uważam że skretyniałym
amerykanom film mocno przypadnie do gustu, do jego zrozumienia w zupełności wystarczy
im ta resztka połowy mózgu którą posiadają, nie wątpię że i w naszym kraju zadowoli parę
osób. Ja jestem na NIE!

JamCi

Pozwolisz, że się nie zgodzę? Mnie ten film ujął. To gorzka komedia. Może nawet nie komedia... kilka momentów do smiania wcale nie czyni tego filmu komedią. Dla mnie to historia człowieka, który postawił na kariere i przegrał. Jak dla wielu z nas praca jest środkiem do wywindowania sie. Dumy, że jesteśmy warci szacunku, podziwu.... i to wszystko sie wali... zostajemy z niczym. Dwadzieścia lat pracowałam w mediach.... to tak wygląda. Myślą, że w innych zawodach tak samo. Jednego dnia jesteś bogiem, drugiego niczym...

ocenił(a) film na 5
JamCi

nie jestem fanem komedii, szczerze udałem się do kina, ponieważ miałem zaproszenia z IMPERIALA ;p no i nawet mi się spodobał. oczywiście- film przewidywalny i zwykły ale interesujący, czasami zabawny. Świetna rola Forda. Jego wrodzone chamstwo jest w tym filmie jest kapitalne !

ocenił(a) film na 8
JamCi

Nie wiem, czy nie przesadziłeś trochę z tą oceną. Jeśli komuś podoba się lekka komedia, chce się odstresować po trudnym dniu i dobrze się przy tym filmie bawi, to nie znaczy, że ma połówkę mózgu...
Poza mną w kinie było ok. 20 osób w wieku 15-50 i wszyscy rechotali przez cały film. Końcówka wcale nie przewidywalna. Czekałam na coś w stylu objechanej gonitwy, prośby o powrót do Breakday, itd. A tu scena gotowania na ekranie, Ford swoim aroganckim tonem opowiada o przyżądzaniu jajek.
Komedia w starym stylu (co nie oznacza, że objechanym).
Wiem, że gdyby ta scena łóżkowa doszła do skutku przed kamerą, najlepiej z nagimi aktorami, to ocena podskoczyłaby co najmniej do 7,2... Takie niestety są prawa natury.

ocenił(a) film na 7
JamCi

Nie zgadzam się absolutnie, wiedziałem na jaki rodzaj filmu idę i czego się spodziewać. Nie jest to fil po którym nie można spać bo atakują nas filozoficzne przemyślenia, ale jest przyzwoicie zrobiony. Oczywiście że podobnych nakręcono tysiące, ale oni się ciut wyróżnia ze współczesnej amerykańskiej produkcji tego typu. Nie jest łopatologiczny, nie jest o seksualnych problemach podrostków tylko o ludzkiej menażerii. Fajny jest również tym co amerykanie mają zawsze - dobrą gra drugoplanowych aktorów. Ford jest powyżej średniej, w dobrej formie. Ekranowa Becky za dużo się szczerzy, ale tam podobno takmają... Zgrabna siódemeczka, troszkę na wyrost ale zawsze... 7/10

ocenił(a) film na 2
JamCi

Zgadza się, gniot....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones