PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31686}

Dzień próby

Training Day
7,6 115 062
oceny
7,6 10 1 115062
7,1 17
ocen krytyków
Dzień próby
powrót do forum filmu Dzień próby

Świetnie odtworzone "typowe slumsy", gangsterka, dialogi, strzelaniny, wymiany spojrzeń, nawet ruchy. Każdy szczegół w tym filmie ze sobą współgra. Czasami mi się wydaje że twórcy gry GTA SA się w pewnym sensie wzorowali na "dniu próby". Najlepsza rola Denzela w karierze jak sam kiedyś stwierdził w jakimś wywiadzie. W ogóle nie ma co się dziwić.

ocenił(a) film na 10
Bradley90

Potwierdzam. Danzel miały w życiu wiele znakomitych ról(pewnie będzie miał jeszcze nie jedną),ale to co zrobił w tym filmie....Tego nie powtórzy już nikt

ocenił(a) film na 7
Gladiator1000

Harvey Keitel był pierwszy w Złym poruczniku co nie zmienia faktu że Denzel był świetny

ocenił(a) film na 10
armarange

OOOOOO nie widziałem filmu. Dzięki za info :)

ocenił(a) film na 7
Gladiator1000

To prędko. Nie wypada nie znać

ocenił(a) film na 10
armarange

Już się ściąga :)

ocenił(a) film na 9
armarange

Keitel zrobił taką artystyczną interpretację, bardzo przerysowaną, bardzo męczeńską, no i się nawrócił na końcu. A tutaj Denzel swoim realizmem, takim balansowaniem między fajnością, dobrem, a złem po prostu wymiata.

ocenił(a) film na 9
Bradley90

Ethan i Danzel mieli w tym filmie role swojego życia. Zresztą inni też super wypadli, po prostu Rewelacja

ocenił(a) film na 10
Bradley90

zajebisty film, powinni więcej takich kręcić.

ocenił(a) film na 10
Eazy96

Bradley rzucę kilka tytułów, które zdaje się będa w tych klimatach i powinny Ci podpasować, chociaż możliwe też że wiele z nich już oglądnąłeś ;p

Kolory ( Sean Penn I Robert Duvall)
Wydział wewnętrzny ( R. Gere)
Zły porucznik (ten z Keitelem)
Król Nowego Jorku
Bogowie ulicy
Ciężkie czasy ( Ch. Bale)
Królowie ulicy
Policja ( K. Russell)
Gliniarze z Brooklynu

ocenił(a) film na 10
snake_plissken84

Sorry miało być do usera Eazy 96.

ocenił(a) film na 10
snake_plissken84

dzięki, ale chodziło mi bardziej o to co pisał Bradley90.O filmy które pokazuja życie ludzi sortu ukazanego w tym filmie czyli ulicznych gangsterów dilerów ćpunów etc.
Coś w stylu chłopaki z sasiedztwa, Menace 2 Society, Bandziory, juice etc..

ocenił(a) film na 9
Eazy96

Jeśli interesują cię takie uliczne klimaty to obowiązkowo serial the wire, ale to klasyk nad klasyki więc pewnie oglądałeś.
Później obowiązkowa pozycja irlandzki serial love /hate
Z filmów to np clockers, Kidulthood,Adulthood,Dead Presidents

ocenił(a) film na 9
Eazy96

Jeszcze Sugar Hill (1993)

ocenił(a) film na 9
pawelfans

Top boy, dobry serial o dilerach w UK

ocenił(a) film na 10
snake_plissken84

oraz Dzielnica(1992)

ocenił(a) film na 10
Eazy96

No spoko, myślałem że chodzi Ci o filmy o skorumpowanych gliniarzach. A w tych klimatach co mówisz, to jak na razie przypomina mi się tylko New Jack Sity i Gang Related z 2pac . No i obczaj jeszcze Bulleta z Mickey Rourke. Myślę że podpada pod ten typ.

ocenił(a) film na 9
snake_plissken84

Polecam serial "Power" z 50 Centem jeśli już mowa o dilerach;)

ocenił(a) film na 10
Bradley90

Ok dzięki, jak znajdę czas to obczaję ;)

ocenił(a) film na 7
snake_plissken84

Infiltracja!

Eazy96

Niestety, teraz filmy robi się tanim kosztem, nie to co kiedyś (przykład Dzień próby) i bez tego charakterystycznego wyglądu .

ocenił(a) film na 7
Bradley90

Na tym pewnie też się wzorowali: http://www.filmweb.pl/film/Kolory-1988-4064

ocenił(a) film na 8
Bradley90

Też mi się skojarzyło z GTA SA ta ulica na której mieszka Alonzo prawie jak Grove Street a na chodniku chorda murzynów bez koszulek w opuszczonych spodniach.

Bradley90

Rola jego życia. Pokazał w tym filmie prawdziwy kunszt aktorski.

ocenił(a) film na 9
Bradley90

Świetna ale czy najlepsza? Denzel ma jeszcze trochę do zagrania > w każdej roli jest rewelacyjny

ocenił(a) film na 9
katarzyna245_filmweb

Denzel zagra jeszcze nie jedną świetną rolę. Starannie dobiera scenariusze i wie, czego chce. jednak - jak do tej pory - rola Alonso jest - wybitna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones