PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31686}

Dzień próby

Training Day
7,6 115 146
ocen
7,6 10 1 115146
7,2 18
ocen krytyków
Dzień próby
powrót do forum filmu Dzień próby

Film jest jak na mój gust bardzo dobry. Genialna gra aktorska Denzel'a, który wcielił sie w
bezwzględnego bez uczuć gline. Również na wyróżnienie zasługuje gra Ethan'a Hawke. W
filmie bardzo dobrze został ukazany obraz wnikania w świat przestępców przez Jake'a,
któremu nie za bardzo sie to wszystko podobało, bo nie tak sobie to wszystko przewidywał.
Ciekawy scenariusz, mocny klimat i dobra muzyka. Ale... film oglądałem na TCM, co bardzo
mnie ostatnio ta stacja rozczarowuje. Mianowicie lektor. Do sensacyjnego dramatu dali
"gościa", który jest lektorem na MTV! Pewnie wiecie o kogo mi chodzi. I zauważyłem, iż ten
Pan występuje w coraz to więcej filmach na tej stacji filmowej. Dla mnie osobiście lektor nie
pasował do tego filmu i po części popsuł mi wrażenia z "Dnia próby", ale już przymknąłem
na to oko. Lecz dziwie się bardzo, że taka stacja jak TCM, która puszcza klasyki filmowe i nie
tylko z tym lektorem, to coś jest nie tak... Owszem, jest on dobry, ale na kanale rozrywkowym
takim jak MTV, ale nie na TCM. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
Spyker_360

Rzeczywiście - masakra, ciężko się tego słucha. Lektor nie nadaje się w ogóle do filmów, z tą barwą głosu i "pomysłem" na wypowiadanie kwestii to jest istny horror :). Myślałem że może go wyłączyć ale mi się pilot popsuł ;P.

ocenił(a) film na 7
pubene

Na poczaatku równiez strasznie mnie to draznilo, film tracił przez niego na klimacie i byl pozbawiony napiecia, ale z czasem sie przyzwyczaiłem.

ocenił(a) film na 9
m0bscene

Generalnie jestem zwolennikiem oglądania filmów z lektorem, ale DOBRYM, czyli o neutralnym, niskim, dość matowym głosie, który nie przykrywa zbytnio oryginalnej ścieżki i pozwala usłyszeć, co i w jaki sposób mówią aktorzy (przy średnio-dobrej, ale nie perfekcyjnej znajomości języka obcego dobrze jest słyszeć i aktorów i odpowiednio dobranego, niezbyt głośnego lektora) - zawsze wtedy można lepiej skupić się na obrazie nie tracąc z oczu istotnych szczegółów przez ciągłe wgapianie się w literki :-).

ocenił(a) film na 8
Spyker_360

Potwierdzam, dawno nie słyszałem tak dramatycznego lektora. Zła intonacja, kiepska barwa głosu. Krystyna Czubówna zrobiłaby to lepiej :)

ocenił(a) film na 7
Spyker_360

Moim zdaniem lektor zabił ten film w przedbiegach. Oprócz lektora skaszaniony był montaż jego głosu z filmem - w ogóle nie słyszałem aktorów.

Jak TCM nie przestanie oszczędzać na lektorach to nie prorokuje im wielkiego sukcesu. A szkoda - do tej pory należeli do mojej czołówki....

ocenił(a) film na 8
Spyker_360

Dzisiaj na TCM o 21 po raz kolejny Dzień Próby, lecz obstawiam, że będzie ten sam lektor. Niestety...

ocenił(a) film na 8
Spyker_360

właśnie obejrzałem i też stwierdzam że lektor tragiczny, a do tego nie było polskich napisów na ence

ocenił(a) film na 8
tomexior

Odrazu jak go usłyszałem myślałem że to discovery a nie tcm :P Tomasza Knapika dajcie to będzie git ;)

ocenił(a) film na 8
BrokenEar

Też ostatnio widziałam, i po pierwszych 15 sekundach chciałam zmienić z lektora na napisy... dałam radę tylko usunąć lektora, ale napisów nie było, a że wkurza mnie gdy czegoś nie rozumiem, zostałam skazana na ten irytujący przekład:( i zawiodłam się też bo wydawało mi się na na TCM nie ma przerw na reklamy w środku filmu...

ocenił(a) film na 8
uciekam_na_marsa

Aż tak dobrze nie ma żeby było bez reklam. Na TCM tych reklam jest przyzwota ilość (dla nas oglądających) i nie trwają one 10-15 minut i póki co nie zauważyłem żeby przerywały film w środku bardzo ważnej sceny. A co do lektorów to z powodu nich nie będe płakał. Może to i trochę psuje klimacik ale da sie przeboleć. Jedno jest pewne że zawsze sie znajdzie flm do oglądnięcia na TCM. (przykładowo wczoraj obejrzałem w końcu "Upadek") W środę chyba jest Brudny Harry :)

uciekam_na_marsa

Z tymi reklamami to jest chyba zależne od pory. Nagrałem np. "Dzień próby w godzinach nocnych 2.00 - 4.00 i nie było ani jednej reklamy ;)

Co do lektora to się z Wami zgadzam. Przydałby się tu Jarosław Łukomski (mój ulubiony, szczególnie w filmach wojennych i ogólnie z akcją). Wielka szkoda, że nie ma funkcji napisów na TCM :

ocenił(a) film na 8
revolver

Niestety nie mam za dużych możliwości korzystać z telewizora w nocy, ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że w nocy nie ma reklam na TCM :)

Spyker_360

O boże ludzie jak macie problem z tym filmem i nie lubicie słuchać tego Lektora z Budnikiem od Brainiac(ków), to obejrzyjcie na YT gdzie tam jest film z lektorem Jackiem Brzostyńskim. Ale stwierdzam iż Ten lektor na TCM jest żałosny na YT jest lepszy. Obejrzyjcie a nie robicie na forum śmietnik z problemami.

ocenił(a) film na 8
przyklad12

To nie jest śmietnik, tylko dyskusja o filmie, a przy okazji stacji telewizyjnej. Po to jest forum ;).

ocenił(a) film na 8
Spyker_360

Też często oglądam na TCM.
Dla mnie lektor nie był dobry ani zły.
MOŻE oglądał ktoś Ściganego na TCM oczywiście, tam był zajefajny lektor może ktoś wie jak się nazywa.

ocenił(a) film na 8
Spyker_360

Lektor mu nie podpasował! A to dobre! Mi nie podeszły napisy końcowe. ;-D

użytkownik usunięty
Spyker_360

Właśnie oglądam z tym lektorem i po prostu kaplica. Facet ma taką manierę w głosie, że mógłby reklamować niezwykły zestaw naczyń nierdzewnych co najwyżej. Dramat.

tez ogladam wlasnie,lektor masakra,jakbym slyszal Kurzajewskiego jak mecz komentuje:)

ostryrobcio

Oceniajcie film, a nie lektora.
Nie wierzę, że ocena społeczności to tylko 7,7. Wg mnie jest to jeden z najlepszych kryminałów w historii.

miotacz plomieni

film bardzo dobry:)

ocenił(a) film na 10
ostryrobcio

Tak na offtop najlepszy obecny lektor jakiego slyszalem to south park na comedy central. Koles wciela sie w role jakby sam byl bohaterami ;pp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones