PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31686}

Dzień próby

Training Day
7,6 115 153
oceny
7,6 10 1 115153
7,2 18
ocen krytyków
Dzień próby
powrót do forum filmu Dzień próby

Szukam wątku i nie znalazłam, więc piszę, gdyż mnie to nurtuje...
Chodzi o scenę śmierci detektywa na (prawie) pustej ulicy.
Czy naprawdę nikt nie zauważył, że Alonzo ratuje kobietę chwilę przed własną śmiercią? Przecież rozglądał się, spodziewał się "egzekucji". Wyjechał przed auto obok, po czym cofnął się, uderzając o nie własnym autem, aby kobieta nie ruszyła. Gdyby stała z nim na równi albo znalazła się po ruszeniu w świetle ognia, zginęłaby.

Przez chwilę miałam wrażenie, że ta kobieta była żoną Jake'a, ale obaliłam tę teorię (chyba).

Czy tylko mi się wydaje, że koniec końców okazuje się, że ten zły ma jednak serce i nie jest mu obojętne życie niewinnych?

ocenił(a) film na 10
Nirrini

Nie,to nie była jego żona. Nie zwróciłem uwagi,muszę jeszcze raz obejrzeć ta scenę,ale wydaje mi się,że był to raczej przypadek

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Obejrzyj ten moment kilka razy - wszystko dzieje się tam bardzo szybko :) Wydaje mi się, że teoria którą przedstawiłam ma sens, ale to, że nikt nie pisze na ten temat na forum sprawia, że w nią wątpię .

ocenił(a) film na 10
Nirrini

Nie,on nie miał pojęcia o ruskich. był całkowicie zaskoczony ich atakiem. Gdyby przewidział zasadzkę,od razu wrzuciłby tylny bieg i uciekał. To raczej przypadek,gdyby reżyserowi zależało na wybieleniu postaci Alonza w ostatnie chwili,z pewnością nie zrobiłby tego w tak trudny do wyłapania sposób,że tylko jeden użytkownik Filmwebu skapnąłby się,o co chodzi :)

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

No powiedzmy, że w trudny.
Zasadzki nie przewidział, chodzi o moment, w którym go to zaskoczyło - bo po co zmieniałby pas, blokując drogę tej kobiecie? Mógł wrzucić wsteczny i cofać po swoim pasie. Uważam, że to było celowe zachowanie. Choć sama już nie wiem, może to naciągane.

ocenił(a) film na 10
Nirrini

Trochę tak,ale fajnie,że na to wpadłaś i uważnie oglądałaś film. Świadczy to o tym,że zrobił na Tobie wrażenie :) I tak trzymać :)

Nirrini

a mnie się właśnie wydawało, że ta kobieta zablokowała go przed ucieczką ;)

ocenił(a) film na 8
kziolek

Czyli odwrotnie?
Obejrzyjcie jeszcze raz, ja ten moment studiowałam kilka razy i wydaje mi się, że jednak detektyw uratował tę kobietę ;)

Nirrini

Według mnie jest tak jak pisze kziolek.
Kobieta (nie wzbudza jego podejrzeń zbytnio) podjeżdża i stoją równolegle na dwóch pasach. W momencie jak zmieniają się światła to on rusza do przodu a ona cofa i zjeżdża na jego pas, żeby go zablokować. W dodatku po chwili rusza i wjeżdża w niego. Gdyby nie była od ruskich to nie zostawiliby świadka a poza tym to raczej by uciekała.

ocenił(a) film na 8
wladek737

Mogła ruszyć bo była spanikowana, z resztą wydawało mi się że to Alonzo zmienił swój pas. Ale z dnia na dzień sytuacja ta wydaje mi się mniej istotna.

Nirrini

Hmm... Z ciekawości obejrzałam ten fragment kilka razy. Jak Alonzo cofał, to ona wjechała w jego samochód, więc wygląda na to, że specjalnie go zablokowała. To by też tłumaczyło dlaczego nie uciekała.

ocenił(a) film na 8
CzerwonyKaktus

Wydawało mi się, że to Alonzo zmienił pas na jej, a ta była wystraszona całą sytuacją. Obejrzę przy okazji jeszcze kilka razy ten fragment :D

ocenił(a) film na 9
Nirrini

To była zasadzka na Alonzo. Ta kobieta brała w nim udział po prostu.

użytkownik usunięty
Nirrini

Kobieta na światłach zatrzymuje się na wewnętrznym pasie (obok wysepki), Alnozo obok. Gdy Alnozo próbuje uciec jest dalej na swoim pasie, a kobieta za nim... Może chciała zmienić pas, bo mity o kobietach za kierownicą krążą różne, ale chyba była z Rosjanami, bo jest również wystarczająco atrakcyjna jak na Słowiankę

Nirrini

Pali!!!!!!!!!!!! Z takim okrzykiem ruscy załatwiają amerykańskich skorumpowanych gliniarzy, którzy "niechcący" wejdą im w drogę. Scena z kobietą w SUV'ie to był element zasadzki tych, którzy wzięli kałachy i z okrzykiem "Pali!" zrobili z Alonzo sito.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones