PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31263}

Dzień szakala

The Day of the Jackal
7,8 14 457
ocen
7,8 10 1 14457
7,7 6
ocen krytyków
Dzień szakala
powrót do forum filmu Dzień szakala

czytałem ją dawno bo kilka lat temu ale pamiętam klimat i wiele elementów. Nawet pod koniec to ujęcie kiedy szakala odrzuca na ścianę jest zobrazowaniem słów użytych przez autora - wzięto wszystko dosłownie.

Ale mimo to są różnice :) np. kochanka szakala trochę inaczej ginie w książce. Szakal planował opuścić jej dom bez zabijania. Ona przeszukuje jego rzeczy kiedy go nie ma i znajduje broń i krzyczy i wtedy on ją dopada żeby sprawa się nie rypła - w filmie zrobiono to inaczej, być może nie było czasu po prostu na ten wątek.

Tak samo zmieniono scenę z pedałem. W filmie szakal idzie do łaźni a w książce myje się i przebiera w mieszkaniu tego gościa.

ocenił(a) film na 7
widz00

No i w książce przebrał sie za duńskiego księdza a nie nauczyciela jak to było w filmie.

ocenił(a) film na 9
widz00

No i niestety inną genialną powieść Forsytha skopali totalnie - mam na myśli Psy wojny...Christopher Walken, jak aktor świetny, tak do roli Cata'a Shannon'a pasował jak pięść do nosa
P.S. też uwielbiam Dzień szakala - zarówno powieść jak i film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones