PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31263}

Dzień szakala

The Day of the Jackal
7,8 14 438
ocen
7,8 10 1 14438
7,7 6
ocen krytyków
Dzień szakala
powrót do forum filmu Dzień szakala

Wczoraj obejrzałem po raz kolejny Dzień Szakala. I po raz kolejny denerwowało mnie to, jak została stworzona postać Wiktora w filmie. Według książki, to miał być ktoś na pograniczu człowieka i zwięrzęcia, ktoś wielki, lekko nieokrzesany i wyglądający tak, żeby każdy się go bał. W filmie jednak, był to po prostu wysoki, chudy, dziadkowaty mężczyzna, który niewiele mówił.

ocenił(a) film na 7
miglu149

Chyba jednak zajrzę do książki, bo ten wpis zaintrygował mnie nieco.

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

No w książce z opisów wynikało, że to facet o "pudzianowskich" gabarytach a nie jakiś chudy emeryt, poza tym nazywał się Kowalski a nie Wolenski i żeby go złapać policja użyła podstępu - w filmie trochę zmienili.

ocenił(a) film na 8
Bestia

W filmie pojmanie Kowalskiego mówiąc delikatnie uproszczono. No cóż zgubiła go miłość do jedynej osoby którą kochał czyli córki. Swoją drogą parszywe żabojady.

ocenił(a) film na 8
cromwell_85

Prawda, ogólnie to pewien fenomen Dnia Szakala. Nawet prywatnie szanując postać de Gaulle'a nabiera się więcej sympatii do jego przeciwników w trakcie lektury i filmu. Szakal fascynuje swoja odwaga i pomysłowością, a Kowalski budzi respekt za oddanie sprawie. Po drugiej zaś stronie mamy wielka machinę państwowa i odstręczających szpiegów. Ciekawe czy to byl zamiar Forsytha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones