PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490556}

Dzień w Juriewie

Yurev den
6,8 526
ocen
6,8 10 1 526
Dzień w Juriewie
powrót do forum filmu Dzień w Juriewie

rozpoczynał w dawnej Rosji 2-tygodniowy okres przechodzenia chłopów do innego pana. Odnoszę więc wrażenie, że tytuł może nie być trafiony.
Filmu nie widziałem, więc może ktoś wyjaśni, jak to się ma do fabuły.

witelo

Юрьев день to też Егорьев день czyli Dzień św. Jerzego. Obchodzony na jego cześć.

witelo

tak tytul dzien w Juriewie jest jest trafny chociazby z prostego powodu, ze bohaterka spedza w tym miescie wiele dni. Historyczne pojecie "Juriew Dzień" odnosi sie zas do filmu w sposob posredni. Bohaterka rezygnuje od samej sobie na rzecz (nie moge powiedziec zas czego? Boga? chociaz Boga w tym filmie raczej brakuje) pewnej misji... misji na rzecz nie zas nawet nagrody (odzyskania syna, jak moze sie wydawac pozornie), lecz misji dla samej misji (pracuje w "piekle" i spiewa w chorze cerkiewnym).

futesas

Czyli tytuł jest dwuznaczny, i dobrze. Dzięki.

A sam film da się oglądać?

witelo

moim zdaniem, film ten jest za prowokatywny; przypomina mnie
"Przelamujac fale" Larsa von Triera (chodzi nie o milosci wobec meza, tylko zas wobec syna...). Nie mozna oczywiscie zaprzeczac, ze zostal skrecony przez utalentowanego rezysera; ale poprzedni film Serebrjannikowa "Grajac ofiare" mi bardziej sie spodobal.

ocenił(a) film na 8
futesas

O to ! To ! " Grając ofiarę " !!! Dzięki za przypomnienie ! Wspaniały 10 minutowy monolog kapitana milicji na koniec ! Początkowo wydawało się ,że to taki popisowy "Russkij Mat” ale potem jak już się rozkręcił to sobie w fotel głębiej siadłem i dałem uszy po sobie ! Mocne !

witelo

Niewiele sensu ma być może odpowiadanie w wątku po czterech latach... ;) ale być może jest to nawiązanie do planowanej przeprowadzki? może to być jedno ze znaczeń.

bajaderka24

ma sens, bo jeszcze filmu nie obejrzałem :)

ocenił(a) film na 8
witelo

2-tygodniowy okres przechodzenia chłopów do innego pana. To ma sens, bo życie bohaterki z dnia na dzień, coraz bardziej zmienia się w tym filmie, nie chcę pisać dokładniej o co chodzi, żeby spoilerów za dużych nie jebnąć;) Świetny film imo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones