PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496486}

Dzieci Ireny Sendlerowej

The Courageous Heart of Irena Sendler
6,8 32 905
ocen
6,8 10 1 32905
5,0 5
ocen krytyków
Dzieci Ireny Sendlerowej
powrót do forum filmu Dzieci Ireny Sendlerowej

Mam sprawę do filmweb'owiczów.

Obecnie piszę pracę maturalną pt: "Postawy Polaków wobec zagłady Żydów".
Muszę w mojej literaturze podmiotu umieścić jakiś film i zastanawiałem się nad dwoma filmami: "W ciemności" i "Dzieci Ireny Sendlerowej". I to jest moje pytanie: co powinienem wybrać? Jakie jest wasze zdanie? Który z tych filmów rzetelniej opisuje problem?

Chce również nadmienić że jeżeli wybiorę np. film "W ciemości" to wezmę książkę na podstawie której zostały nakręcone "Dzieci Ireny Sendlerowej". Jeżeli natomiast wziąłbym film "Dzieci Ireny Sendlerowej" wtedy wezmę książkę będącą podstawą do ekranizacji "W ciemność" Może ktoś z Was czytał: "W kanałach Lwowa" Roberta Marshalla albo "Dziewczynkę w zielonym sweterku" Krystyny Chiger lub może ktoś z was czytał książki o Irenie Sendlerowej?

napoleon015

Ja na Twoim miejscu wybralabym 'Dzieci Ireny Sendlerowej', niestety zadnej z książek o które pytasz w temacie nie czytałam ale swietnie pasowalyby do Twojego tematu maturalnego opowiadania Borowskiego 'Prosze panstwa do gazu' itp. Mam nadzieje ze troche pomoglam ;)

ocenił(a) film na 7
napoleon015

i jedno i drugie równie dobrze opisuje ten problem. kwestia jest tylko ktory film bardziej ci sie podoba i do ktorego bedziesz wolal wracac. osobiscie wybralabym dzieci ireny sendlerowej, bo dobitnie pokazuje temat, a nie oszukujmy sie, jest to film malo znany, wiec polonistki nie powinny miec tutaj pola do popisu z zaginaniem cie trudnymi pytaniami, na ktore znaja odpowiedz. poza tym jest to film krotszy, prostszy i skupiajacy sie na jednym watku, wiec bedzie prostszy do opisania konkretnie i zwiezle.

napoleon015

"W ciemności" nie bierz, bo to antypolski bełkot:
http://janpinski.nowyekran.pl/post/53829,oscar-dla-holland-za-manipulacje
A filmu o Sendlerowej jeszcze nie oglądałem, więc nie mogę ocenić.
Nie jest mi znany ani jeden rzetelny film o postawie Polaków wobec zagłady Żydów. Wszystkie filmy (fabularne), które znam, to antypolski ściek, wpisujący się w propagandę żydowskiego przemysłu roszczeniowego.

miotacz plomieni

Bełkotem można nazwać tylko twój komentarz.

skalp_el

Ale z czym się nie zgadzasz:
a) z tym, że "W ciemności" to antypolski bełkot"?
b) czy z tym, że nie jest mi znany ani jeden rzetelny film o postawie Polaków wobec zagłady Żydów i że wszystkie filmy (fabularne) na ten temat, które znam, to antypolski ściek, wpisujący się w propagandę żydowskiego przemysłu roszczeniowego?

miotacz plomieni

Z tym, że to antypolski bełkot, bo taki nie jest. "Żydowski przemysł roszczeniowy"..... jeju kolejny co to wszędzie widzi Żydów.

skalp_el

Wow, co do "W ciemności", to nie tylko ja to tak widzę:
http://janpinski.neon24.pl/post/53829,oscar-dla-holland-za-manipulacje
A jeśli udajesz, że czegoś takiego, jak żydowski przemysł roszczeniowy nie ma, to jesteś zwykłym trollem. Żydowskie organizacje z USA otwarcie od wielu lat, a Izrael od 2011 r. wysuwa wobec Polski wielomiliardowe roszczenia i trzeba mieszkać na Księżycu, żeby tego nie wiedzieć. O roszczeniach względem innych państw i narodów Europy tylko wspomnę.
Kto nie wie, o czym piszę i jest gotów zawierzyć w trolling skalp_el'a, niech najpierw ściągnie sobie z internetu książkę Normana Finkelsteina "Przedsiębiorstwo Holokaust" i obejrzy sobie z nim wywiad na You Tube. Zdominowana przez Żydów kinematografia (w USA i niestety także w Polsce) jest podporą tych roszczeń, które nie mają żadnych podstaw prawnych, ani moralnych, więc za jej pomocą Żydzi próbują wpoić całemu światu i samym Polakom że są współodpowiedzialni za zagładę Żydów i mają teraz za to opróżnić swoje kieszenie.

miotacz plomieni

Powtarzam: "Nowy Ekran" to siedlisko najgorszych ksenofobicznych szumowin.

skalp_el

Zbigniew Musiał, Bogusław Wolniewicz "Ksenofobia i wspólnota". Ludziska - czytajcie, żydowskiego bełkotu nie słuchajcie.

miotacz plomieni

Haha, typowe- jestem Żydem, bo krytykuję tych antysemitów. Jakie to żałosne.

skalp_el

Nigdzie nie napisałem, że jesteś Żydem, tylko że rozpowszechniasz żydowski bełkot.

miotacz plomieni

A może jestem Żydem? Są różne rodzaje bełkotu. Akurat ja rozpowszechniam żydowski bełkot, czasem bełkot rosyjski, nigdy polski, bo przecież nie mogę być Prawdziwym Polakiem. Tusk rozpowszechnia bełkot niemiecki, bo miał dziadka w Wehrmachcie i lubi Merkel, John Godson bełkocze po afrykańsku, Urban po komunistycznemu, Grodzka bełkocze jak typowa transseksualistka, a Biedroń bełkocze wybitnie po gejowsku.
Pocieszę cię, że twój bełkot, to po prostu bełkot.

skalp_el

Ziew.

miotacz plomieni

Jeszcze raz link, bo nowy ekran zmienił się na neon24 i nie każdy musi o tym wiedzieć:
http://janpinski.neon24.pl/post/53829,oscar-dla-holland-za-manipulacje

miotacz plomieni

"Nowy Ekran"- siedlisko największych ksenofobicznych i rasistowskich szumowin.

skalp_el

...i homofobicznych.

miotacz plomieni

Zapewne tak.

skalp_el

Co w normalnym świecie jest zaletą.

miotacz plomieni

Świat, w którym homofobia, rasizm i ksenofobia to zaleta, byłby światem imbecylizmu.

skalp_el

"Homofobia", "rasizm", "ksenofobia", "antysemityzm", "faszyzm", "neonazizm", "negacjonizm" - czy ktoś to jeszcze kupuje? Bo to jest już tak zużyte i nudne, że jak coś takiego słyszę lub czytam zamiast rzeczowych kontrargumentów, to ziewam.

miotacz plomieni

Nudne jest to odwracanie kota ogonem.
Nie jestem ksenofobem, ale nienawidzę Niemców i Ruskich, zwłaszcza Ruskich, precz z komuną! Nie jestem homofobem, ale niech pedał nie domaga się takich samych praw jak normalny człowiek. nie jestem neonazistą i faszystą, po prostu zamawiam piwo pozdrowieniem rzymskim i chcę obalenia demokratycznych struktur państwa. nie jestem antysemitą, po prostu wszędzie są Żydzi, każdy kto tego nie widzi, czy też ma inną niż ja wizję świata też jest Żydem, a każdy nakręcony film o Żydach to żydowska propaganda. Oczywiście Holocaustu też nie było w takim wymiarze jak podają, na pewno nie zginęło tylu Żydów. Nie żebym coś do nich miał, przecież mam przyjaciół wśród Żydów, którzy twierdzą to samo co ja. Holocaust także propaganda, a kto tak nie uważa sam jest Żyd, komuch i i i cyklista też jest. Mogę sobie tak twierdzić, w końcu mamy wolność słowa!

skalp_el

Ziew.

miotacz plomieni

Widzę, że twoje ograniczenie nie pozwala ci nawet sformułować konkretnej odpowiedzi. Żałosne.

miotacz plomieni

A tak na marginesie to Jan Piński jest red. naczelnym "Uważam Rze", tygodnika mainstreamowego i jeśli chodzi o linię redakcyjną, łagodnie centrowego.

ocenił(a) film na 4
napoleon015

Dla równowagi weź "Strach" Grossa.

napoleon015

Jeśli chodzi o film na mature to zdecydowanie dokument ,,Historia Kowalskich" najlepiej omawia problem ( dostępne na YT)
Jeśli jedno z 2 filmow to Dzieci Ireny Sendlerowej . Czemu? Bo Irena Sendler była czlonkinia Zegoty -Polskiej organizacji pomagającej Zydom na zlecenie Polskiego rządu na chodzctwie co prezentuje RZADOWE stanowisko Polski a wiec więcej mowi o postawach Polakow niż historia jednego człowieka który ratowal jedna grope Zydow o czym jest ,,W ciemności". Nie można ocenic Postaw Polakow ogolnie po postawie jednego człowieka- dlatego polecam Ci wziasc dokument ,,Historia Kowalskich"zamiast tych filmow. Nie możesz tez wziasc książki ,,Dziewczynka w Zielonym sweterku" bo to tylko historia jednego faceta a nie ogol społeczeństwa. Ksiazke polecam: "Karski. Historia podziemnego Panstwa,, O Polskim emisariuszu rządu na uchodźctwie który poinformowal amerykanow o zagładzie albo ,,Ochotnik" O Wotoldzie Pileckim który jest jedynym człowiekiem który poszedł dobrowolnie do Oswiecimia żeby przygotować raport,zorganizowac tam ruch oporu i poinformować aliantów o zagładzie oraz namowic ich na akcje ratownicza. Polecam tez: ,,Czterdziesci Twardych " o Polakach w większej liczbie którzy ratowali zydow i co im za to grozilo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones