PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496486}

Dzieci Ireny Sendlerowej

The Courageous Heart of Irena Sendler
6,8 32 906
ocen
6,8 10 1 32906
5,0 5
ocen krytyków
Dzieci Ireny Sendlerowej
powrót do forum filmu Dzieci Ireny Sendlerowej

Ten film jest naprawdę dobry. Nie wiem jak można napisac taka recenzje:/ Jak nie wiecie jak wygląda slaby film o Holokauscie polecam ,,Szara Strefa"<--To dopiero gowno. Wedlug mnie ,,Dzieci Ireny Sendlerowej"to najlepszy film o Holokauscie po Pianiście Polanskiego oczywiscie. Oby więcej filmow o Polskich bohaterach ! Mamy ich wielu. Jest film o Sendlerowej - Czekamy na film o Karskim i Pileckim!

użytkownik usunięty
EwaAnna1992

Uwielbiam tego typu filmy, jednak muszę się zgodzić z tym, że film nie jest zrobiony na tyle dobrze, żeby powalić widza na kolana i wycisnąć łzy z oczu. Co, oczywiście, nie oznacza, że jest zły.

Pianista i Chłopiec w Pasiastej Piżamie to dla mnie hity nie do pobicia! :)

Pełna zgoda z bartosztalaska. Historia Sendlerowej, jej postawa, heroizm nie mieści się w skali, ale sam film, jest niestety co najwyżej poprawny. Opowiedziane jak na lekcji muzealnej. Nuda.

Zresztą myślę, że to jest głębszy temat. Dotyczy to ogólnie filmów historycznych, w których zawsze trzeba wybrać między prawdą, a widowiskiem.

Irena Sendlerowa, Obrońcy Westerplatte czy Katyń to filmy prawdziwe lub prawie prawdziwe, ale i nudne.

Pokłosie, Opór czy chociażby Potop to filmy, które z idealną prawdą historyczną nie mają dużo wspólnego, są natomiast pewnym zlepkiem, miksem, historyczno-sensacyjnym.

Jaka droga jest lepsza? Nie wiem.

Ps. Pianista nie mieści się w tych kategoriach. On z niej wystaje, bo to arcydzieło i jeśli chodzi o historię i o wykonanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones