PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496486}

Dzieci Ireny Sendlerowej

The Courageous Heart of Irena Sendler
6,8 32 906
ocen
6,8 10 1 32906
5,0 5
ocen krytyków
Dzieci Ireny Sendlerowej
powrót do forum filmu Dzieci Ireny Sendlerowej

"Dzieci..." zbierają tutaj marne oceny, a mnie ten film poruszył dużo bardziej niż Pianista.

Na przykład getto - według mnie w tym filmie było o wiele bardziej szare i przygnębiające niż w filmie
naszego znakomitego reżysera. Tak samo atmosfera nagonek, okupowanej Warszawy - dramaturgia według
mnie większa niż w Pianiście, pomio, że tamten film dzieje się w trakcie powstania.
W tym filmie więcej wymagających dla aktorów scen, z których moim zdaniem się znakomicie wywiązali.
Zauważyliście, jak przekonująco zostały zagrane wszystkie role dziecięce?

Pianista mnie rozczarował, Dzieci - zaskoczyły pozytywnie. Zwłaszcza po tym, jak film oberwał tutaj notę o
wiele niższą, niż "Brzydka Prawda", którą też ostanio obejrzałem.

ocenił(a) film na 9
kacprey

Hmmm, jak sięgnę pamięcią to może faktycznie mniejsze emocje towarzyszyły oglądaniu Pianisty, ale może po prostu byłam wtedy młodsza, trochę mniej wiedziałam i rozumiałam. Zgadzam się z Tobą, że dzieciaki w filmie o Sendlerowej były niezwykłe. Cały film zresztą był poruszający i szkoda mi trochę, że tak mało się o nim mówi, w porównaniu do tego, jak telewizja (szczególnie jedna stacja) potrafi promować gnioty w stylu Miłość Na Wybiegu itp.)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones