PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496486}

Dzieci Ireny Sendlerowej

The Courageous Heart of Irena Sendler
6,8 32 906
ocen
6,8 10 1 32906
5,0 5
ocen krytyków
Dzieci Ireny Sendlerowej
powrót do forum filmu Dzieci Ireny Sendlerowej

Tepi amerykanie kreca filmy o polskich bohaterach a my wolmy krecic kretynskie komedie romantycznie i mase bezwartosiowych durnowatych seriali, w takich momentach wstydze sie ze jestem polakiem :(

dlaczego nikt nie nakrecil filmu o Janie Pawliku " Ponurym " ?
dlaczego nikt nie wpadl na pomysl zrobienia filmy o rotmistrzu Pileckim ?

moze dlatego ze mlodzi polacy wola ganiac z podobizna Che guewary nie widziac o tym ze naszym bohaterom ten czerwony zasraniec do piet nie dorastal, generaline wstyd mi

maxxxx

Generalnie polecam używać języka polskiego podczas pisania wypowiedzi ;)
Co do treści to niestety sama prawda :( No, może nie sama... z tymi tępymi Amerykanami to bym nie przesadzał, znam paru i z powodzeniem mała ich grupka równoważy poziom IQ takej, dajmy na to Sali Sejmowej w naszym kraju, więc popieram szacunek dla polskich Bohaterów, ale zaleciłbym też trochę go zostawić dla ludzi, którzy z naszego kraju nie pochodzą ;) w Końcu Ci "Tępi" Amerykanie kręcą filmy o naszych bohaterach, czego o Polakach powiedzieć na ogół nie można.

maxxxx

Popyt kształtuje podaż. I tyle w tym temacie.

ocenił(a) film na 5
Yarada

Według mnie nawet dobrze, że Polacy nie nakręcili tego filmu.
Polskie filmy są zazwyczaj do bani i nieudane ;/

ocenił(a) film na 7
Aisha_

Zazwyczaj tak.
Polacy to idioci. Bardziej obchodzą ich jakieś głupie komedie. Również wstydzę się swojego pochodzenia.
W sobotę mam zamiar iść do kina na ten film ;)
Muszę napisać o nim recenzję do Gazetki Szkolnej ;D

maxxxx

Pomysły są ale wszystko rozbija się o pieniądze. Nie ma obecnie w Polsce mecenasa który byłby zdolny wyłożyć kilka milionów złotych na film opisujący naszą historię i jednocześnie nie bałby się że film na siebie nie zarobi. Bezpieczniej jest wyprodukować kolejną komedię romantyczną ponieważ w walentynki czy wakacje chłopak z dziewczyną i tak na to pójdą choćby gniot był to straszny.
I tak dobrze że po latach totalnej posuchy coś się ruszyło (zwłaszcza w TV). "Scena Faktu" produkowana dla TVP pokazuje historię na dość wysokim poziomie. Wychodzi na to że jeśli chciałoby się przedstawić historię masowemu odbiorcy to łatwiej i taniej to zrobić w TV. Z drugiej strony zarobić można tylko w kinach.
Tak więc czekam na odważnego który zrobi komedię romantyczną w gwiazdorskiej obsadzie, w dwujęzycznej wersji (pol i ang) z doskonałym scenariuszem i efektami specjalnymi dziejącą się w czasie II wojny światowej bo może taki film odniósłby sukces w Polsce i dałoby się go sprzedać za granicą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones