PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5280}
7,5 1 177
ocen
7,5 10 1 1177
6,6 8
ocen krytyków
Dziecinne pytania
powrót do forum filmu Dziecinne pytania

Myślę że nie trzeba było żyć w tamtych czasach ( ja żyłem) aby zrozumieć ten film. Dziwie się wiec takim stwierdzeniom "że niby teraz mamy więcej przedszkoli albo kin?". Nie chodzi o to czy w PRL-u mniej czy więcej było kin, przychodni, szpitali. Problemem dla ludzi w socjalizmie było brak przyszłości i brak nadziei na tę przyszłość. Miernota która przytłaczała i albo się z tą miernotą pogodziłeś odrzucając wszelkie aspiracje albo miałeś 3 wyjścia: Protest (co równało się więzieniem) wóda, lub żebranie o paszport i wizę. To właśnie Zaorski genialnie przedstawił w tym filmie.

MIR66

A teraz jaka jest nadzieja na przyszłość? Jak PiS trzeci raz wygra wybory to pozostanie tylko emigracja, albo palnąć sobie w łeb.

eltoro10000

Oooooo... to ty, Donek? :oP

metropolis

Jarek?

metropolis

Wpisz sobie w google: inflacja w Polsce wykres
I zobacz od kiedy w Polsce inflacja nam ciągle rośnie. Przeanalizuj lata poprzednie i wnioski wyciagnij sam. Ja szczerze nienawidzę partii Donalda, ale to na prawde trzeba miec coś nie tak pod kopułą, żeby od razu kogos kto nie lubi PiSu (słusznie) porównywać do POwca. Tak właśnie działa propaganda, która pierze beret. Wyimaginowani wrogowie z którymi ciągle trzeba walczyć. Właśnie tak Polscy socjaliści walczyli z zachodem i resztą :)

eltoro10000

Komunimz wybudował wszystko co jest w polsce, z tej prostej przyczyny że rządy tyranii głupiej większości nie wybudowały kompletnie nic . Bez PRL bylibyśmy krajem 3ciego świata. W błocie byś siedział. Wdzięczny bądź za PRL. Dostał ten naród więcej niż wart. Bo w demo pokazał że nic nie wart. Wartości ujemne na setki miliardów.

Muhomorniczy

Ten post chyba do MIR66, nie do mnie. Ja nie uważam by okres PRLu był czarną dziurą bez nadziei i przyszłości. Miliony ludzi wykształciło się za darmo, zbudowano miliony mieszkań, które rozdawano i ludzie do dziś w nich mieszkają, dzięki reformie rolnej chłopi dostali ziemię. Budowano szkoły, przedszkola i fabryki(które za kapitalizmu wyprzedano za grosze). Dziś buduje się tylko kościoły. Spędziłem w "komunie" całą młodość. Młodość szczęśliwą i radosną, choć nie byłem synem partyjnego dygnitarza, tylko zwykłego robotnika. Nie dmę więc w IPNowską trąbę, jak ci, których najczęściej jeszcze wtedy na świecie nie było, ale wiedzą, że było źle i uważają to za aksjomat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones