PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757136}

Dziewczyna w sieci pająka

The Girl in the Spider's Web
5,8 15 145
ocen
5,8 10 1 15145
4,6 10
ocen krytyków
Dziewczyna w sieci pająka
powrót do forum filmu Dziewczyna w sieci pająka

Dobry

ocenił(a) film na 7

Nie jest to nic wybitnego, ale seans mogę spokojnie zaliczyć do udanych. Sporo tu filmowych klisz, nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności i wyjść z opresji w stylu deus ex machina, ale da się to przeżyć. Intryga nie jest przesadnie przekombinowana, nie mamy też do czynienia z całkowicie przewidywalnym filmem, oczywiście jeśli ktoś widział ich już trochę w życiu z pewnością domyśli się jak dalej będzie toczyć akcja. Ocenę na pewno podnosi świetny klimat i występ Claire Foy, która dopiero co widziałem w pierwszym człowieku i miło było zobaczyć jak gra zupełnie inna postać. Brakowało mi rozwinięcia niektórych wątków, bo np. motyw duszenia w czarnym worku pojawia się jakby znikąd. Nie czytałem książki i jestem pewien, że tam było to lepiej wyjaśnione.

ocenił(a) film na 6
mario_ka

Amfetamina w kosmetyczce w łazience, tuż obok plastrów na skaleczenia i aspiryny, odpalanie poduszek powietrznych z tableta i smartfon sterujący zdalnie "kratami" na lotniskowym dołku, jedna szczupła dziewczyna naklepała 5-ciu czy 6-ciu typów paralizatorem, ale jednak ją jakoś pojmali w końcu... jest takich absurdów znacznie więcej, ale to w końcu film, a jako taki dostarcza całkiem niezłej rozrywki.

Aha, no a sam szkielet fabuły zgapiony z "Umysłu przestępcy", choć potem przerobiony pod tego lesbijskiego Bourne'a :P
Ale i tak nie jest źle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones