PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565637}

Dziewczyna z tatuażem

The Girl with the Dragon Tattoo
7,7 325 154
oceny
7,7 10 1 325154
7,1 35
ocen krytyków
Dziewczyna z tatuażem
powrót do forum filmu Dziewczyna z tatuażem

Nie rozumiem zachwytu nad tym filmem dla mnie jest on po prostu nudny i kiczowaty a ta wyskoa ocena to nie wiem skąd sie wzieła? nie polecam

qbus232

Wysoka ocena jest w pełni zasłużona i wystawili ją ludzie, którzy potrafią docenić świetne kino. A 1 temu filmowi moze wystawić jedynie kompletny dyletant, hejter i złośliwiec. Ale cóż, jest demokracja i każdy może zabrać głos, nawet kompletny ignorant. Na szczęście znakomita większość widzów wie, że film jest rewelacyjny. Znakomita ekranizacja książki Larssona, warta obejrzenia i polecenia.

ocenił(a) film na 9
Karina_15

Na takie bezmyślne prowokacje nie poparte żadnymi argumentami się nie odpowiada...

Karina_15

Widze że jestes wielką fanką tego filmu i nie po raz pierwszy krytykujesz innych za wypowiedzi na jego temat, Moge tylko współczuć jaki masz gust

ocenił(a) film na 8
qbus232

Marna prowokacja, fanie Linconla w 3D ;)

deadvoice

Wole 100x lincolna niż to ścierwo!

ocenił(a) film na 9
qbus232

bo ty możesz obrzucać błotem film, który ktoś broni, ale na Lincolna nie wolno napaść, bo znasz się przecież najlepiej. to, że Ci się nie podoba DZT to ok, ale może podaj sensowny argument, gdzie zaprzestaniesz na chwilę "ad persony" filmowej?

Bbrain

Najpierw sie naucz pisać po polsku a potem zadaj mi konkretne pytanie co do linkolna to film mi sie podoba a jak innym juz nie to mnie to nie zdziwi

ocenił(a) film na 9
qbus232

oh wybacz. zapomniałam że nie każdy rozeznaje się w nazewnictwie bardziej wnikliwym. i jak byś nie miał klapek na oczach odczytałbyś że chodzi o sensowną argumentację po prostu Twego stanowiska, a nie obrzucanie błotem "bo ja tak mówię"

Bbrain

Śmieszny jesteś koleś ale powiem ci co myśle o tym filmie Film totalnie przereklamowany, przerost formy nad treścią. Banalna fabuła rozbudowana jest zupełnie niepotrzebnie. Dwóch głównych aktorów, już na wstępie oglądający domyśla się, kto jest dobrym a kto głównym złym. Ostatnie 25-30 minut filmu niepotrzebne powinni to wyciąć. Film naprawdę bardzo przeciętny... niczym mnie nie zaskoczył

ocenił(a) film na 9
qbus232

i spoko. i z takim wyjaśnieniem nie ma żadnego problemu. w końcu jakieś argumenty...
i na marginesie, Kaśka się kłania. nie jakiś mistyczny koleś :)

ocenił(a) film na 8
qbus232

czemu obrażasz??? po co trollujesz trollu

deadvoice

Mam dziwne przeczucie, że to już kolejne konto tego osobnika, w miarę świeże, bo z marca tego roku. To jakiś oszołom, pewnie fan/fanka wersji szwedzkiej, jedna z tych, którzy z założenia dają Dziewczynie z Tatuażem 1 punkt, nawet często bez oglądania filmu, bo nie mogą znieść, że jest wyżej oceniany niż film szwedzki. Ta osoba w opisie filmu pod oceną - oczywiście 1 (!) napisała, że w filmie jest wiele wątków, z których nic nie wynika - niemal słowo w słowo to samo, co "inna" użytkowniczka napisała w jednym z tematów na tym forum - wniosek, prawdopodobnie to jedna i ta sama osoba produkująca pod różnymi nickami niepochlebne tematy o tym filmie, ciekawe ile jeszcze kont ma. Dodam, że napisała, że nie pierwszy raz krytykuję osoby, którym DZT się nie podobała - skąd ta wiedza, skoro od niedawna jest na Filmwebie? No i to pretensjonalne "mogę tylko współczuć jaki masz gust" też mi kogoś stąd przypomina. A użycie słowa "ścierwo" w stosunku do znakomitej Dziewczyny z Tatuażem świadczy o totalnym braku elementarnej znajomości tematu. Pomijam już brak jakichkolwiek argumentów na poparcie swoich stwierdzeń. "Wiele wątków, z których nic nie wynika"? - Których? "Kiczowaty????" W którym momencie???? Jednym słowem stek bredni.
Ja filmowi szwedzkiemu dałam 5, bo moim zdaniem na więcej nie zasługuje, ze względu na luki fabularne, brak wierności książce i fatalnie obsadzonego głównego bohatera.

ocenił(a) film na 4
Karina_15

Tylko widzisz Karina_15, nawet jeśli szwedzka wersja ma luki (zresztą amerykańska też ma odstępstwa od książki) to najważniejsza zarówno w książce jak i w filmie postać Lisbeth. I po mistrzowsku zagrała ją Noomi Rapace i będę tego bronić jak niepodległości. Mara mogłaby jej zawiązywać sznurówki w glanach. Widać jak niedojrzale podeszła do tej roli.

ocenił(a) film na 3
Karina_15

Dziewczyno, przestań się ośmieszać.

ocenił(a) film na 5
qbus232

to jest ekranizacja powieści, może dlatego ten film jest taki jaki jest? wiele rzeczy musiało się w nim zmieścić,
mi też się nie podobał, kino to zmarnowane pieniądze, James Bond w roli detektywa się nie sprawdził, lepszy jest Ewan McGregor w Autorze Widmo

luki29

Film jest rewelacyjny a Craig w roli Blomkvista zmiótł swojego szwedzkiego odpowiednika Nyqvista z powierzchni ziemi. Daniel Craig to świetny, wszechstronny aktor, który oprócz Bonda zagral wiele różnorodnych ról i w każdej był świetny a jego Blomkvist jest idealnym odbiciem ksiażkowej postaci, chyba lepiej nie dało się tej roli obsadzić.
Przypominam Ci, że odtwórca roli głównej nazywa się Daniel Craig a nie James Bond a jeśli kojarzysz go tylko z Bonda, to najpierw nadrób zaległosci a potem sie wypowiadaj.

ocenił(a) film na 5
White_Carnation

szczególnie rewelacyjny jest motyw gdy jadą autem do starej chaty i ta rozdziawiona mina hehe
w zasadzie w filmie niczego takiego nie pokazano co by mogło zasugerować takie zachowanie
laska uciekła z domku, uciekła za rzeczkę, odnalazła się za mostkiem, od i cała historia :)
rewelacyjny to chyba był marketing któremu ty uległaś, więc chyba nie widziałaś zbyt wielu filmów co?

luki29

Nie ośmieszaj się. Nie wiem ile filmów ty widziałeś ale myślę, że do mnie ci daleko. Nie chce mi się z toba gadać "hehe", zresztą nie ma o czym, bo twój post jest zbyt dziecinny. Znasz się na kinie jak kura na pieprzu.

ocenił(a) film na 5
White_Carnation

trudno jest dyskutować nt. filmu który jest na poziomie bravo sport

luki29

Gdyby tak było rzeczywiście, to film by ci sie podobał, bo odnoszę wrażenie, że bravo sport to twoja domena. Tak, że daj sobie spokój z dyskusjami.

ocenił(a) film na 5
White_Carnation

polecam ci film Autor Widmo, wtedy zmienisz zdanie nt. tego czegoś

użytkownik usunięty
qbus232

Ty wiesz co to jest kicz? Jeśli jest nudny to widocznie wolisz filmy akcji...

ocenił(a) film na 8
qbus232

najpierw przestań trollować a wtedy zrozumiesz, co założyło się konto na fb żeby zhejotwać film nie??

taksido

TROLLEM to chyba ty jesteś ! a po co konto założyłem to już nie twój interes

qbus232

Trolling w slabym wydaniu, Daje 2 na 10 w tej kwesti hihihi.Az sie dziwie ze ludziska daja sie nabierac. Pozdro kolo staraj sie mocniej, wiecej charmingu. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones