PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565637}

Dziewczyna z tatuażem

The Girl with the Dragon Tattoo
7,7 325 268
ocen
7,7 10 1 325268
7,2 36
ocen krytyków
Dziewczyna z tatuażem
powrót do forum filmu Dziewczyna z tatuażem

Czy ktoś kto oglądał film uważniej ode mnie lub czytał książkę byłby tak łaskawy/a i wyjaśnił mi kilka rzeczy dotyczącej fabuły?
1.W scenie gdy Salander szpera w archiwach firmy Vangerów miejsca zbrodni kobiet pokrywają się na mapie z miejscami gdzie były znaczki,taki sam znak miał na marynarce Martin.O co w tym chodzi?
2.W jaki sposób Harriet przejęła tożsamość Anity Vanger?

ocenił(a) film na 9
Radiw84

Uwaga SPOJLER!
1. Te znaczki, to było logo firmy "V". Martin nie miał tego znaczka, tylko znak szkoły w Upsaali. No chyba, że chodzi Ci o jakiś inny, współczesny moment, a nie o retrospekcję, więc jeśli wtedy miał taki znaczek, to miał logo rodzinnej firmy.
2. Tego sam nie jestem pewien. Na początku wyjechała na jej paszporcie i z jej mężem, jest to więc jasne. Jak jednak później zachowała jej tożsamość...? Przecież Anita też musiała jakoś żyć, a później jeszcze zginąć w wypadku razem z mężem... Może obie żyły w różnych miejscach, jako Anita? (Nazwisko nie było takie znane, bo było to przecież nazwisko męża Anity.) Tyle tylko, że rodzina wiedziała przecież o niej, jako o Anicie, że ta "Anita" tam mieszka, tylko nie utrzymuje z nimi kontaktu, a nie wiedziała, że Anita zginęła w wypadku? (Nie pamiętam, jak Mikael Blonkvist dowiedział się o wypadku.)

ocenił(a) film na 9
pejot_21

A może prawdziwa Anita żyła z nazwiskiem męża, a Hariet jako Anita z ich nazwiskiem rodowym.

Radiw84

SPOJLER
Jeśli chodzi o książkę to Anita wywiozła Hariet w bagażniku samochodu następnego dnia po wypadku na moście, gdyż Hariet zwierzyła się jej co do swojego brata. Dziewczyna dostała wszystkie oszczędności jakie miała Anita i wyjechała za granicę, dokładnie nie pamiętam gdzie ale Hariet poznała swojego męża, którego nazwisko przejęła i wyjechała z nim do Australii, wspólnie założyli rodzinę i prowadzili dobrze prosperującą fermę. Natomiast Anita przeniosła się z Hedestat i pracowała jako stewardessa dlatego Henrik dostawał kwiaty z wielu miejsc na świecie nie do zlokalizowania. Nigdy też nie wyszła za mąż by Hariet mogła przejąc jej "tożsamość"

DominiQuue

To mi narobiłaś mętliku w głowie :)

Skoro Harriet wyjechała do Australii to dlaczego w filmie pojawia się jako Anita w Szwecji ?

Radiw84

Zakończenie filmu ma mało wspólnego z książką, a tylko o zakończeniu z książki pisałam

SPOJLER
W filmie kwestia wyjazdu nie była w ogóle poruszona, siostra Cecylii czyli prawdziwa Anita po prostu zmarła, a Hariet podszywała się pod nią cały czas i jako ona wyjechała do Anglii natomiast Anita (prawdziwa) została w Szwecji ale nie utrzymywała kontaktów z rodziną, o ile się nie mylę z filmu wynikało że nawet sama Cecylia nie wiedziała w dalszym ciągu o tym że jej siostra to Hariet

DominiQuue

Swoją drogą to oglądając film zauważyłem,że na zdjęciach z parady Anita i Hariet są do siebie bardzo podobne i wtedy już zacząłem coś podejrzewać.Jednak przeczucie mnie nie myliło :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones