PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565637}

Dziewczyna z tatuażem

The Girl with the Dragon Tattoo
7,7 325 268
ocen
7,7 10 1 325268
7,2 36
ocen krytyków
Dziewczyna z tatuażem
powrót do forum filmu Dziewczyna z tatuażem

zatkało mnie podczas sceny gwałtu. wiem że to nie film dla dzieciaków ale pokazanie tej sceny w taki sposób
zszokowało mnie. oglądałam dziewczyne z tatuażem jeszcze kilka razy ale tą scenę przewijałam...

ocenił(a) film na 8
majeranek2013

miałam podobne odczucia oglądając tą scenę. ciężko mi się ogląda sceny gwałtów w filmach. po prostu ich nie lubię. fakt, w "The girl with the dragon tattoo" wiadoma scena została pokazana w dosyć realistyczny sposób. albo w "Thelma i Louse". lepiej się poczułam, oglądając dalej te filmy, w których potem ofiary dokonują zemsty na swoich oprawcach. ba, potrafią być tak samo, lub nawet bardziej brutalne niż ci zwyrodnialcy.

Starfucker

zemstę w dziewczynie z tatuażem ciężko wyobrazić sobie lepiej. oko za oko

ocenił(a) film na 10
majeranek2013

Ja czułem lekki niedosyt. Mogła mu ten napis wytatuować na czole i wykastrować go.

ziomal0906

ja szczerze mówiąc myślałam że ona go zabije ale wydaje mi się że to lepiej że poczuł na własnym ciele jak to jest....

ocenił(a) film na 10
majeranek2013

Tak, to była dla niego dotkliwsza kara, ale miałem nadzieję na więcej.

majeranek2013

Raczej ona by go nie zabiła bo to by się już mijało z tym co było w książce.

Hagen99

niestety nie czytalam ksiązki i nie znałam finalu tej historii...

majeranek2013

wiec zachęcam do przeczytania jest to bardzo wciągająca ksiązka;)

Hagen99

lubię kryminały wiec moze w końcu przeczytam. :) chciałabym najlepiej całą serię :)

ocenił(a) film na 9
majeranek2013

To musisz zobaczyć skandynawską wersję, a dokładniej 3 wersje ;)

krisimovie

muszę sie zainteresować bardziej tym filmem. Kocham kryminały i słyszałam że amerykańska wersja
nie dorównuje pierwowzorowi

ocenił(a) film na 9
majeranek2013

Skandynawska jest lepsza o max 1 gwiazdkę, ludzie jak zwykle przesadzają.
Pamiętaj jednak że Skandynawska została zakończona-3 cz.
Jak chcesz to podam tytuły po kolei, choć można się pokapować po datach ;)

ocenił(a) film na 8
majeranek2013

Ja też zachęcam do przeczytania książki, bo w tej adaptacji nie ma wielu wątków i jest po prostu wybrakowany jak ser szwajcarski.

frugoandme

w przyszłym tygodniu mam zamiar odwiedzić księgarnię i bede pytać o książki z tej serii

ocenił(a) film na 9
majeranek2013

Książki z serii Millennium ukazują się właśnie w jakiejś gazecie pierwsza część pierwszego tomu za 7 zł. Ja już zakupiłem.

samwise_6965

serio? Jutro pedze do kiosku, może uda mi sie kupić. Dzieki za info :)

ocenił(a) film na 9
majeranek2013

Ja jestem zadowolony w końcu to twarda oprawa, jednak to raczej wydanie kieszonkowe no i trzeba czekać na drugą część pierwszego tomu, gdyż ze względu na objętość został podzielony, ale to i tak nie zmienia faktu, że świetny pomysł :)

samwise_6965

niestety nie udalo mi sie kupić dzis tej ksiażki ;( ale po południu zrobie drugie podejście :P

ocenił(a) film na 9
majeranek2013

Próbuj, próbuj bo książka jest mistrzowska a za takie pieniądze to naprawdę okazja ;))

samwise_6965

no i niestety ksiażki nie zdobyłam... :( ale poszukam jeszcze na necie- może znajde w dobrej cenie

ocenił(a) film na 9
majeranek2013

Życzę powodzenia! ;D

samwise_6965

A czy możesz podać tytuł pierwszej części trylogii?Dziekuje za odpowiedż.

ocenił(a) film na 9
christell1942

"Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" (identyczny jak tytuł szwedzkiego filmu)
Druga część to "Dziewczyna, która igrała z ogniem", a trzecia: "Zamek z piasku, który runął"

majeranek2013

ja przewijałem tę scenę,ale do tyłu by obejrzeć ją ponownie.

Znawca kina

kto co lubi....

ocenił(a) film na 10
majeranek2013

Cóż, życie...to było, jest i niestety będzie, :(

majeranek2013

mnie nie zaszokowała ta scena ; o

ocenił(a) film na 7
majeranek2013

Mnie również zaszokowała.

Ale za to upajałam się sceną zemsty. I spotkaniem w windzie ("I lepiej nie szukaj speców od usuwania tatuaży")

Domyśliłam się, że Lisabeth nie zabije swojego oprawcy, ostatecznie, będąc jej kuratorem, był jej potrzebny, chociażby po to, by potwierdzić jej "postępy w uspołecznianiu się".

Dziwiło mnie natomiast, że w ogóle dopuściła do gwałtu, byłam przekonana, że załatwi świra po tym, jak zmusił ja do seksu oralnego (z takim kawałem tłustej świni, a fuj!). Cóż, nie zmienia to faktu, że scena zemsty wiele wynagrodziła.

Nie oglądałam wersji skandynawskiej, zastanawiam się, czy powinnam, skoro znam już zakończenie historii. I nie miałam okazji przeczytać książki.

Warto ?

Hmmm.... Jak uważacie ?

Hellyspring

podobno wersja skandynawska jest lepsza. nie miałam okazji jej zobaczyć. ale parę osób mi polecało:)

majeranek2013

Nie jest lepsza.

Xenia_Frost

pod jakim wzgledem.
widzisz, ile ludzi tyle opinii :P

ocenił(a) film na 10
majeranek2013

Nie wiem czy wiesz, ale w książce opisano ten gwałt bardzo szczegółowo. Podczas tej jednej nocy zgwałcił ją bodajże dwa razy, a oprócz tego dopuścił się takich czynów jak np. przebicie sutków szpilką. Amerykańska ekranizacja lepiej oddaje ducha książki niż szwedzka.

miknios

nie czytałam ale po tym co piszesz nie wiem czy dałbym rade. Jeste strasznie wrażliwa jesli chodzi o takie
cos

ocenił(a) film na 10
majeranek2013

Opisy są dosyć suche i rzeczowe, więc nie jest to aż tak trudne jak się wydaje. Nie warto tracić przyjemności z czytania całej serii przez kilka drastycznych scen, które z resztą nie są fantazjami autora, ale mają pomóc w identyfikacji z poszkodowaną i innymi postaciami.

miknios

pewnie przeczytam. Z resztą czytuję kryminały i powiedzmy sobie wprost- tam nikt nie ciaćka się z opisem scen gwałtu. Weźmy np "Rytuał zbrodni" A. Franza którego fabuła opiera sie własnie o gwałty...

ocenił(a) film na 5
majeranek2013

Jak się kochasz z mężem/konkubentem/chłopakiem, to gasisz światło?

berni_

Jak masz ochote na sex to przykuwasz nieznaną sobie osobę kajdankami do łóżka i brutalnie gwałcisz?

ocenił(a) film na 5
majeranek2013

A czy ja tak napisałem? Oglądasz film. Ba, nawet wiesz, że to nie jest na faktach. I podczas sceny seksu przewijasz, bo nie możesz patrzeć?
To nie ja mam spaczoną psychikę, tylko Ty.

berni_

z moją psychika jest ok.
Ale skoro dla ciebie ktoś kto nie może ze spokojem ogladac scen gwałtu jest dziwny to chyba nie mamy o czym rozmawiać

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
berni_

czy ja cie obrażam?

ocenił(a) film na 5
majeranek2013

Mnie? Skądże. Dziwadło nie może mnie obrazić.

berni_

no tak, faktycznie. Bo wszystko co możnaby powiedzieć na twój temat okazałoby się prawdą

ocenił(a) film na 5
majeranek2013

O mnie wiele można powiedzieć czy napisać. Ale na pewno nie to, że jestem pruderyjny.
Pruderyjność - skrajnie przesadna wstydliwość. To tak dla wyjaśnienia, bo ktoś kto zamyka oczy na filmie może tego nie wiedzieć.

berni_

jedyne co moge o tobie napisac to to, że zbyt pochopnie wyciągasz wnioski.
Nie odrożniasz sceny gwałtu od sceny normalnego seksu? Serio? Dla ciebie to że ktos nie lubi takich scen jak gwałt równa sie z tym że jest pruderyjny?

ocenił(a) film na 5
majeranek2013

Nikt normalny nie lubi GWAŁTU. I to jest normalne. Ale nie jest normalne to, że wiedząc że oglądam FILM przewijam go lub zamykam oczy. To jest nienormalne. Skup się raczej na kreskówkach. Odradzam jednak japońskie, bo trzeba zamykać oczy.

berni_

no widzę że nie dogadamy się. Nie rozumiesz tego co ja pisze.
Ale nie bede cie przekonywać. Twoja sprawa jak ty to widzisz.
Skoro jestem dla ciebie dziwadłem to oszczędz sobie czasu i nie pisz do mnie.

A z kreskowek już dawno wyrosłam, ale dziekuje że tak sie martwisz.

A tak na marginesie; w tym filmie jest wiecej scen sexu i zapewniam cie że nie musiałam zamykać oczu. Sex mnie nie dziwi.

berni_

aha i napisz tym wszystkim ktorzy nie lubią serii Piła i innych gore że też są dziwakami. No w koncu to fikcja i dziwne że nie każdy lubi to oglądac.

ocenił(a) film na 5
majeranek2013

Jeżeli ktoś nie lubi krwi, tortur i innych, to nie ogląda filmów takich jak "Piła". A jeżeli ktoś nie lubi scen seksu, to nie ogląda takich filmów jak np. "Dziewczyna z tatuażem". Proste i logiczne.

berni_

i masz rację. Nie lubie widoku krwi i tortur wiec filmy takie jak Hostel, Piła etc omija z daleka.
Ale lubie kryminały i szkoda żebym przegapiła tak dobry film z powodu jednej sceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones