PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565637}

Dziewczyna z tatuażem

The Girl with the Dragon Tattoo
7,7 325 263
oceny
7,7 10 1 325263
7,2 36
ocen krytyków
Dziewczyna z tatuażem
powrót do forum filmu Dziewczyna z tatuażem

Mężczyźni + Chrześcijaństwo + Faszyzm = Rytualne Mordy na Kobietach. Jedynie zakolczykowana, nieprzystosowana społecznie, molestowana przez ojca faszystę, biseksualna, nad-przeciętnie inteligentna panienka na motorze jest w stanie ocalić świat. Brzmi głupio? ale jak opakujemy ten kit w dobry kasowy film to mamy Nowo Lewicowy Kulturkampf o ogromnej sile rażenia.

użytkownik usunięty
Polisz_Kicz

Kid. Tak to można skwitować. Szkoda rozpisywać się na temat twojej głupoty. Relacja nieadekwatna do filmu zupełnie. Wydaje mi się, że reżyser skupił się na tle fabularnym thrillera, aniżeli na propagowaniu jakichkolwiek wartości. Jeśli ktoś temu ulega, to coś z nim nie tak. Jeśli ty odbierasz ten film w ten sposób, to... możesz sobie dopowiedzieć.

ocenił(a) film na 5

mały dysonansik poznawczy, prawda w oczy kole, uderz w stół a nożyce się odezwą, jesteś jak wyborca PO który właśnie się dowiedział, że został zwyczajnie wyruchany, nie możesz tego znieść wiec żeby poprawić sobie humor napisałeś tego posta, ja to rozumiem ale wali mnie to - twój problem.

użytkownik usunięty
Polisz_Kicz

O żadnym bólu nie ma mowy. Lubię ten film, ty lubisz swoje. Nie przekonam cię pisząc posty i nie ma to żadnego sensu. Problemu też nie ma. Po prostu zauważyłem nieadekwatną relację z filmu. To twój punkt widzenia, ja się z nim nie zgadzam.

ocenił(a) film na 5

to czemu piszesz o mojej głupocie? czy myślisz, że filmy powstają w jakieś próżni czy innej czarnej dziurze? że ci którzy tworzą takie książki i filmy nie mają żadnych poglądów? myślisz że osoby, zdarzenia i przesłanie w tym filmie są przypadkowe?

użytkownik usunięty
Polisz_Kicz

Nic nie jest przypadkowe. Jeśli mamy sprawnie zrealizowany, oparty na faktach film o nazistach, uznany przez krytyków filmowych i do tego podoba mi się, to znaczy, że jestem nazistą?

ocenił(a) film na 5

Jeśli chodzi o techniczną stronę filmu to pod względem realizacji, aktorstwa itp jest to bez wątpienia film dobry a nawet bardzo dobry, co innego przesłanie filmu w/g mnie bardzo szkodliwe ponieważ ktoś kto nie ma filetowego pojęcia o otaczającym świecie a cały światopogląd czerpie z TV tzn z różnego rodzaju seriali, filmów i programów łatwo zostanie zmanipulowany - z tymi faktami i krytykami filmowymi byłbym ostrożny - zaraz mi się przypomina syndrom hiszpańskiej Inkwizycji, o której napisano i nakręcono tyle bzdur, że gdyby to wszystko było prawdą to w XVII wiecznej Hiszpanii nie byłoby żadnego żywego mieszkańca a nowe ofiary Inkwizycji trzeba by było dowozić z zagranicy.

użytkownik usunięty
Polisz_Kicz

Pamiętaj, że większość ludzi znudzi taki film i nie dostrzegą szkodliwych wartości, bo nie są dla nich atrakcyjne. Media, indoktrynacja i propaganda to samo zło. Lepiej włączyć TVN. Rozumiem twoje obawy i też jestem tego świadom.

ocenił(a) film na 5

żeby nie ciągnąć tego tematu zacytuję tylko jednego z czołowych (choć mało znanego) postaci niemieckiej Nowej Lewicy Williego Münzenberga "uczynimy Zachód tak zepsutym, że aż będzie śmierdział" myślę że tego typu filmy jak "Dziewczyna z tatuażem" pięknie się wpisują w tą narrację
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones