PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396403}

Dziewiątki

The Nines
5,9 6 048
ocen
5,9 10 1 6048
Dziewiątki
powrót do forum filmu Dziewiątki

film niebanalny,reżyser bawi sie konwencjami filmowymi,telewizyjnymi,miksuje to wszystko razem,jest też to allenowskie zwracanie się do kamery.Sam koniec podobał mi się,interpretowałem to w ten sposób,że te wszystkie(3) historie były dziełem Melissy,że tak naprawdę ona była reżyserem tych historii,będąc miłą żonką z mężem i małą córeczką

ocenił(a) film na 8
jokerlukasz

Zgadzam się. Film wart obejrzenia. Zmusza widza, żeby trochę pogłówkował. A kto wie, jak to jest być uzależnionym od gry MMO, wciągniętym w wir wydarzeń wirtualnego świata, tworzyć nowe postaci i po kilku latach uświadomić sobie w gdzie się jest, kim się jest – ten na pewno zrozumie film. 3 części – 3 awatary. Śwetnie pokazany ból uzależnionego od gry bohatera kiedy wie, że spędza w swoim świecie ostanie godziny, ale mimo to chce z tym skończyć.
Kto nie miał tej (nie)przyjemności zatracić się w grze MMO ten filmu do końca nie zrozumie. Stąd niska ocena.

ocenił(a) film na 8
jokerlukasz

Spojlery!

Nie wiem czy oglądaliśmy ten sam film, ale u mnie Melissa na końcu dziękuje za ostateczną wersję świata przed odejściem naszej "dziewiątki", a jakby tego było mało Noelle pociesza ją, mówiąc że może i odszedł, ale "połączył ze sobą wszystkie kawałki i to najlepszy z wszystkich możliwych światów". Nie wiem więc jak mogłeś dojść do wniosku, że cała ta historia to wymysł Melissy z ostatniej sceny...

Raafi

haha bo oglądałem ten film po angielsku a nie znam aż tak dobrze języka żeby zrozumieć wszystko ;-) oto dlaczego :-)

jokerlukasz

więc przepraszam za tą nieprzemyślaną wypowiedź :)

Raafi

dokładnie, to Noelle tworząc te wszystkie światy szuka tego najlepszego..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones