PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507421}

Dziewiąty legion

The Eagle
6,5 31 204
oceny
6,5 10 1 31204
Dziewiąty legion
powrót do forum filmu Dziewiąty legion

Filmów o Rzymianach w Brytanii ;-)
Obraz ten można ocenić na równi z niedawnym "Centurionem" (niemal identyczne produkcje - w związku z czym ma się już dość IX Legionu).
"Eagle" powstał na kanwie młodzieżowej trylogii i to niestety przebija z ekranu. Wszystko można w filmie przewidzieć i trudno dotrwać do końca.
Oba filmy oceniam jedynie na 4, choć jestem fanem gatunku.

Na plus filmu zaliczam niewątpliwie początkowe minuty w obozie rzymskim oraz sceny ukazujące rzymską dyscyplinę taktyczną w walce.

manuka

Centurion nie był taki zły choć brakowało w nim znanej obsady. Choć do Króla Artura i ról Keiry Knightley i Cliwa Owena się nie umywa.

manuka

A niech kreca jak najwiecej. Co ty ,jeden jestes na swiecie. Mnie sie te filmy zdecydowanie podobaja. Akurat najmniej sceny ukazujace" RZYMSKA DYSCYPLINE TAKTYCZNA W WALCE"

HRA

kolejny antyfan, wam żółć to sie chyba przelewa przez kołnierz. Dobre kino, trzymajace w napieciu - ale nie, zawsze sie musi znalezc grupa ludzi, co to psy wieszaja - na wszystkim. Bo im w zyciu zle i niedobrze, zreszta szarym smutnym i nieciekawym zyciu. To sobie mysli taki jeden z drugim - a co tam , skrytykuje. Jeszcze, zeby jakos sensownie , konstruktywnie. Ale nie - lepiej porownac z dennym, jak garnek centrurionem, co to w ogole filmem trudno nazwac, niz opowiedziec w paru slowach, a dlaczego, a jak i czemu tak. Ale niech wam bedzie- dobre kino obroni sie samo.

szymon_86s

zgadzam sie. film sie nie podoba to siedziec cicho a nie denerwowac normalnych ludzi.
JohnyB ocenianie filmow po obsadzie jest bez obrazy glupie i dziecinne.
a centurion jest filmem w mojej opinii znacznie lepszym od krola A.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
turboszczotka5

ale halo, to jest forum, tutaj każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. podoba się, fajnie pisz. nie podoba? pisz również, a nuż zjawi się ktoś, kto podziela twoje zdanie. co za problem? po co ta agresja?

a co do samego filmu, to się zgadzam. zwłaszcza z tym:
""Eagle" powstał na kanwie młodzieżowej trylogii i to niestety przebija z ekranu. "

dla mnie to taka mocna piąteczka. nic szczególnego, ale dało się oglądać. poza tym całość dzieje się w jednym z moich ulubionych okresów historycznych. no i Jamie Bell, of kors.
takie sobie filmidełko do zaliczenia w nudnawe popołudnie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones