PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507421}

Dziewiąty legion

The Eagle
6,5 31 204
oceny
6,5 10 1 31204
Dziewiąty legion
powrót do forum filmu Dziewiąty legion

Główny bohater na jednym ze zdjęć jedzie na koniu i widać strzemię ! ! !
To może jeszcze powinni uzbroić legionistów w muszkiety!

danszep22

Akurat o tym że strzemiona wymyślono w Korei w 5 wieku wie niewielu. To jestem w stanie wybaczyć, ale skórzanych zbroi już nie.

ocenił(a) film na 4
Fredu

Strzemiona "przywieźli" do Europy Hunowie o ile pamiętam, więc ten II wiek ciężko wybaczyć:)

ocenił(a) film na 4
Mims

No może Awarowie, tak czy inaczej "troche" później:)

danszep22

Wszystko tam wygląda na fantasy. Wiele rzeczy razi mocniej.

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

Co się tak czepiacie? Zobaczymy co z tego będzie :P
Bez nerwów :)

Makusiek

Mnie bardziej niepokoi wygląd wszystkiego jak w: Centurionie i Królu Arturze

KLAssurbanipal

...to sam nakręć film o bitwie diadochów pod Ipsus w 301 rpne.

Magister_Perotinus

Nie bardzo rozumiesz co mam na myśli. Nie chodzi już o to by film opowiadał o innych czasach wojen rzymskich, lecz o to że tu wszystko wygląda na fantasy. Ani Rzymianie, ani Piktowie tak nie wyglądali. Asterix i Obelix przypominają bardziej z ubioru i uzbrojenia Celtów z Brytanii niż ci ''indianie'' widoczni na trailerze tego filmu. Jak już kręcą film o tematyce starożytnej to niech to jakoś przynajmniej mniej więcej przypomina epokę a nie kolejnego 13stego wojownika.

P.S. Pisanie ''nie podoba się to sam nakręć'' jest nieco dziecinne. Forum nie służy wyłącznie wyrażaniu pochwalnych opinii, bo jaki sens miałaby dyskusja?

ocenił(a) film na 6
KLAssurbanipal

ja sie dopisze do kolegi KLA ;) nie znam sie na historii za mocno ale widac ze jak kreca filmy gdzie wystepoje starorzytny rzym to wszyscy tak samo wygldaja ;/ w kazdym filmie, a wiadomo ze na przestrzeni wiekow, ubior ich sie zmienial, tak samo to dotyczy wynalazkow jak np te zkorzane zbroje.. amerykańce poprostu ida na łatwizne przy robocie takich filmow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones