PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31567}

Dziewięć żywotów Tomasza Katza

The Nine Lives of Tomas Katz
7,7 2 935
ocen
7,7 10 1 2935
Dziewięć żywotów Tomasza Katza
powrót do forum filmu Dziewięć żywotów Tomasza Katza

VIVA ABSURDA!

ocenił(a) film na 9

"Powieście swoje zwłoki nad duszami wzdłuż M-25"
Bezsprzecznie jeden z najoryginalniejszych obrazów jakie dane było mi widzieć.
Niesamowita mieszanka:
-Monthy Python
-Surrealizm
-Satyra
-Metafizyka
-klimaty około Kafkowe
-elementy komediowe
-niski budżet:)

Film niepokojący. Przesłaniem, czarnobiałymi zdjęciami i muzyką z lekka przypominał mi "Tetsuo". Centrum dowodzenia Scotland Yardu podobne z kolei do "dr Strangelove'a" Sam Tomasz Katz buszujący po Londynie to Bułchakowski Woland!
Muszę to powtórzyć: oryginalność tego obrazu powala. Papierowe sylwetki ludzi zamiast widowni, 30 sekundowe zacięcie mówiącego ten sam kawałek słowa, motyw kameleona.
I jeszcze końcowa Apokalipsa do której wszystko zmierzało robi wrażenie, czegoś takiego w kinie szukałem od jakiegoś czasu i w sporej części znalazłem wreszcie tutaj.

9/10

ocenił(a) film na 9
None200

^^^ zgadzam się, dokładnie takie odczucia miałem po seansie,, dawno czegoś w tym stylu nie widziałem - film niepokojący
może porównanie z "Tetsuo" to lekka przesadka, ale klimatem "dr Strangelove" jak najbardziej

ocenił(a) film na 9
None200

Niesamowity jest. Czegoś takiego nie widziałem w życiu.

- Co pan porabia?
- Rozcinam ludzi, by znaleźć ich sny.
- Co proszę?
- Ma pan na przykład wciąż ten sam sam. Jest pan w knajpie. Dostaje pan świeże piwo, i cieszy się nim. Zadowolony pije je, aż nagle spogląda za siebie i odkrywa z przerażeniem że Wesoły Zjadaczek przyszedł po pana z domu, gdzie pożarł pana dzieci. Jego czerwony kolor jest krwią pana synów. Sny zaczynają się po pańskiej operacji. Przeszczepiono panu obcy narząd... Świńskie serce.

Ze świńskim sercem przychodzą świńskie myśli.

None200

Ten film to zwyczajne popłuczyny po "Dr Strangelove..." i "Brazil". Jak dla mnie totalna amatorka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones