PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32981}

Dziewięć królowych

Nueve reinas
7,2 1 375
ocen
7,2 10 1 1375
Dziewięć królowych
powrót do forum filmu Dziewięć królowych

Argentyńskie show

ocenił(a) film na 8

Osobiście musze przyznać niespecjalnie przepadam za takim kinem, gdyż w pamięci utkwiły mi chyba za bardzo gadzeciarskie amerykańskie produkcje typu - Oceany i różne gryzienie milionów;-). W tej argentyńskiej produkcji jest jednak inaczej, tak bardziej swojsko i przyziemnie, więc automatycznie można rzec, że zyskuje na autentyczności. Początek filmu kojarzy mi się z Sztosem, z jedenj strony mistrz, stary wyga od przekrętów..z drugiej zaś uczeń, wdrażający się dopiero. Lecz to tylko początek, a scenariusz to bardzo mocny punkt tej produkcji. Mało tego dobry scenariusz + wyśmienita gra aktorska to pożywka dla naszej mylnej interpretacji. Dobrze dobrani aktorzy tylko ułatwiają ten proceder. Widz więc nie powinien narzekac na przewidywalność. Chciałbym zwrócić także uwagę na otoczkę, miejsce akcji..a mianowicie Argentynę borykającą się z problemami gospodarczymi, elity patrzące tylko na czubek własnego nosa. Skąd my to znamy? Czyżbym dlatego poczuł się tak swojsko?:-)

Moja ocena tego filmu to 7.5(na filmwebie daje 8) - czyli coś więcej niż dobry. Polecam wymagającym i nie tylko!

ocenił(a) film na 8
Reckin

Ja dam ocenę wyżej - za klimat i zwroty akcji. :)

ocenił(a) film na 8
Reckin

Mi też się podobał - 8/10.

Reckin

Film niezły ale z tego gatunku zdecydowanie bardziej wolę amerykańskie kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones