PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804254}

Dzika grusza

Ahlat Ağacı
6,8 1 972
oceny
6,8 10 1 1972
7,0 21
ocen krytyków
Dzika grusza
powrót do forum filmu Dzika grusza

Rozczarowujący film. W przeciwieństwie do „Zimowego snu”, który zachwycił mnie magią, oniryzmem i dojrzałością, „Dzika grusza” mnie poirytowała i zmęczyła. Ujęcia, które – jak się domyślam – miały obraz wzbogacić i być atutem, pewną dozą niezwykłości, były w moim odczuciu nienaturalne i dystansowały od bohaterów i opowieści. Przypominały mechanikę gier Dialogi, które miały być „wzniosłe” i ambitne, a przemyślenia niczym pochodzące z wielkich powieści czy książek filozoficznych, przywodziły mi na myśl młodzieńca pozującego na intelektualistę epatującego swoim Weltschmerzem. Miałam wrażenie, że oglądam etiudę studentów szkoły filmowej, którymi odbiorcami mieli być licealiści szukający „swojego miejsca”. Jedyny ciekawy zabieg to fakt, iż jest treść filmu można uznać za treść książki, którą pisze bohater. Atutem są także piękne krajobrazy, choć Turcji w tym obrazie niestety tym razem nie czułam. A szkoda.

ocenił(a) film na 8
Permanentnie_Zadumana

Chociaż to dwa różne filmy to stawiam je na równi. Jeden i drugi miały coś w sobie i po prostu zwyczajnie mi się podobały. Twoje wrażenia wynikają może z tego, że "Zimowy Sen" jest filmem, który był kręcony tak aby podobał się również zachodnioeuropejskiej publiczności, natomiast "Dzika grusza" jest filmem wybitnie tureckim. Co do "sztuczności" dialogów o której wspominasz to mogę Ci zagwarantować, że Turcy tak że sobą rozmawiają. Na prawdę nie było tam sztuczności z tureckiego punktu widzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones