PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685080}

Dziwak

Creep
5,9 15 955
ocen
5,9 10 1 15955
6,5 17
ocen krytyków
Dziwak
powrót do forum filmu Dziwak

Mamy tu do czynienia z dość ciekawym thrillerem psychologicznym. I przez cały film mamy tylko dwóch aktorów i trzy większe lokacje na krzyż co nadaje filmowi kameralnego klimatu i pozwala się skupić tylko na tym co dzieje się miedzy postaciami. Fabuła jest ciekawa i prosta ale wciągająca. Przez cały film były takie skoki, że najpierw działo się coś dziwnego i już myślałem, że ten koleś zaraz powie, że kogoś zabił albo coś w tym stylu a kończyło się zawsze jakimś wytłumaczeniem i łagodną puentą. I tak co chwile raz myślałem, że to jest na pewno jakiś morderca i zaraz zdzieli tego kolesia a raz, że może jednak jest tyko trochę dziwny. Jedyne co mi nie pasowało to jak zadzwoniła siostra tego kolesia i kazała mu wyjść... Ja prawdopodobnie po czymś takim spierdzielałbym prosto przed siebie gdzieś tak przez 3 dni bez przerwy :P No i ostatecznie Aaronowi też udaje się uciec. Tylko ta rozmowa jakoś tak mało przekonująca była i tak jakby ona chciała mu pomóc ale nie bardzo no bo mogła wysłać policję albo jakoś dobitniej mu powiedzieć żeby wiał stamtąd. To tak jakby ona wiedziała co on robi ale nie do końca albo była z nim w zmowie? No i ta akcja jak Aaron dzwoni na policję a oni nic nie robią... To też było chyba naciągane bo nie wiem jak działa policja w USA ale nie powinni chociaż sprawdzić jakie ma koleś dowody i nagrania i chociaż tego spisać albo zaprosić go na komisariat? Trochę to takie naciągane też moim zdaniem. No i czemu zazwyczaj w tego typu filmach wszyscy kręcą wszystko tymi kamerami jak powaleni a nikt tego później nie przegląda? Jakby zobaczył, że gościu mu w nocy włosy obcina to by na pewno tam nie pojechał na koniec. No i na koniec szczerze dałem się nabrać, że ten koleś jednak nie jest mordercą... :P Ogólnie daję 7/10 i polecam jak ktoś lubi takie bardziej kameralne filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones