PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005709}

Dziwny świat

Strange World
5,7 7 858
ocen
5,7 10 1 7858
6,9 13
ocen krytyków
Dziwny świat
powrót do forum filmu Dziwny świat

Drodzy rodzice którzy macie problem z uświadamianiem dzieci o tym, że na świecie żyją różni ludzie i niektórzy kochają osobę tej samej płci, informuję że w tym filmie będzie wątek nastoletniego zakochania pomiędzy osobami tej samej płci (chłopak + chłopak), więc zanim zaczniecie zasypywać forum i zaniżać oceny, bo "moje dziecko nie zrozumiało, olaboga", proszę miejcie to na uwadze i w takim wypadku nie zabierajcie dziecka na tej film, jeśli nie chcecie to nie oglądajcie i dajcie żyć innym. Pozdrawiam.

fizzlymike

Skoro dopiero z opinii i komentarzy można się o tym dowiedzieć, to znaczy, że Disney postępuje trochę nieuczciwie nie informując o tym sam i nie dając ludziom wyboru przed pójściem na seans. Mamy być wrażliwi na potrzeby i problemy innych, to powinniśmy szanować również tych, którzy nie chcą chodzić na filmy z wątkami lesbijsko-homo-bi-trans-seksualnymi.

KrzysztofKaminski_2

Twoje zdanie to nonsens. Jeśli jesteś wrażliwy na potrzeby i problemy innych, to nie masz problemy z orientacją innych osób. Skoro masz taki problem, to nie jesteś wrażliwy na potrzeby innych.

ocenił(a) film na 2
fizzlymike

Każdy ma prawo oglądać co chce i wypowiadać swoją opinię jaką chce. Nie zamydlaj oczu. Film to dno i nie tylko dlatego, że młody lubi lizać jajca kolegom z klasy

Julkis_pl

Rozumiem że związek kobiety i faceta to dla ciebie tylko "lizanie ci*ki"? Sądząc po mentalności to masz jakieś 12 lat.

fizzlymike

Prawacy zawsze się zesrają na ten temat. Jedyna na nich rada to ich w łagrach pozamykać i uczyć przy pomocy gumowej pałki. Takie robactwo rozumie tylko siłę.

ocenił(a) film na 1
fizzlymike

Obrzydliwy wątek w filmie. Dobrze że moje dzieci wiedzą, że to chorzy ludzie.

użytkownik usunięty
saqmd_ya

Kolejny załamujący komentarz...

saqmd_ya

Tak, jeśli to dzieci to faktycznie wiedzą to co im przekazujesz. W przyszłości zdobędą wiedzę bardziej obszerną, niż to co jest serwowane pod twoim kloszem.

ocenił(a) film na 1
fizzlymike

otóż to pamiętajcie rodzice Disney nie robi już filmów dla dzieci, ale dla LGBTRLPGAGD

ocenił(a) film na 3
fizzlymike

Dlaczego ludzie uważający LGBT za normalną rzecz mają problem z tym, że inni uważają, że to nie normalne. Może dlatego, że brak im tolerancji do zrozumienia innego punktu widzenia?

fonoarte

Ja nie mam z tym problemu, dlatego ostrzegam, że jeśli ktoś ma problem w drugą stronę, to ma omijać ten film. Dziękuję za uwagę. Pozostałym życzę udanego seansu :)

fonoarte

Paradoks tolerancji - polecam sprawdzić, na czym to polega.
Odnosi się to nie tylko do podejścia do orientacji seksualnych, ale i do wielu innych kwestii.

ocenił(a) film na 1
fizzlymike

A kiedy będą wątki z osobami niebinarnymi i transseksualistami? Bo geje i lesbijki to już nie jest trendy

Crazy_3

Już są, widocznie nie oglądałaś tych animacji.

ocenił(a) film na 1
fizzlymike

O no to znakomicie, wręcz doskonale. Miejmy nadzieję że to pójdzie jeszcze dalej

fizzlymike

Podtrzymuję. I proszę nie zwracać uwagi na grasujących tu, plujących i stękających płaskoziemców.

fizzlymike

dziękuję za ostrzeżenie, zapewniam, że tego nie obejrzą...jeszcze raz dzięki

arczi_25

bardzo proszę :)

fizzlymike

Dzięki, za info. Oczywiście film skreślam, takie wątki nie nadają się do moich dzieci.

ocenił(a) film na 3
fizzlymike

Tylko powiedz proszę jak może powstać człowiek z połączenia chłopaka z chłopakiem czy dziewczyna z dziewczyną, jak wytłumaczyć dziecku, że te wynaturzenia są czymś normalnym i ci ludzie nie są w stanie się rozmnażać Czyli teoretycznie nie powinni w ogóle istnieć.

użytkownik usunięty
czykenowski

Gdybyś czytał inne komentarze w tym temacie to znałbyś odpowiedź na swoje pozbawione sensu pytanie!

ocenił(a) film na 1
czykenowski

Człowieku nie pisz bzdur ze homoseksualiści sa wynaturzeniami. Bredzisz jak jakis katol czy nazista.
To sa ludzie jak wszyscy inni a ich preferencje sa tylko ich sprawa.
Film jest irytujący ponieważ napisano to tylko po to żeby promować homoseksualizm i wynieść na piedestał murzynów a cała resztkę fabuły dopisali chyba później przy okazji w 5 min.

czykenowski

Ale nie rozumiem dlaczego łączysz jedno z drugim? Rozumiem że jedyna wartość jaką wpajasz dziecku to: nie ważne czy jesteś sobą, nie ważne czy jesteś szczęśliwy, ważne żebyś się rozmnożył? No to przykre w sumie. Nikt ci nie każe wmawiać dziecku że związek dwóch facetów doczeka się dziecka.

ocenił(a) film na 5
fizzlymike

wyobraź sobie że moje dzieci nawet nie dotrwały do połowy filmu , bo zamiast na jakości Disney skupia się na bzdurach które nie interesują najmłodszych

Tibn

Szczerze? Nie interesuje mnie to ani trochę. Ja tylko ostrzegłem przed wątkiem który jest nadal dość kontrowersyjny. Zrób z tym co chcesz.

ocenił(a) film na 5
fizzlymike

jeżeli cię nie to nie interesuje to po co w ogóle zakładasz watek .

ocenił(a) film na 1
fizzlymike

Ten film jest po prostu bardzo zły. Wciskanie na sile w każdym filmie disneya poprawności politycznej jest juz naprawde męczące.
Jak nie dobrzy muzułmanie w burkach, to wszędzie wątki gejowskie to znowu Murzyni. Jezu chryste u mnie w domu nie ma rasistów, ksenofobów czy homofobów i wychowujemy dziecko w sposób otwarty na wszystkich sle to po prostu juz zbiera na wymioty.

ocenił(a) film na 1
fizzlymike

Rzygam takimi filmami i idiotami. I dobrze tylko, że małe dzieci jeszcze nie rozumieją, że na świecie jest masa wykolejeńców. Nigdy więcej takich filmów.

Patrycja_Niemczyk_fw

Również nie pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
fizzlymike

To nawet nie jest wątek, to jest absolutny margines w tej opowieści. Oczywiście rozbuchany w mediach społecznościowych do niewyobrażalnych rozmiarów, dokładnie jak buziak dwóch pań w Buzz Astralu. Tymczasem "Dziwny świat" jest o tym, że zabijamy własną planetę w imię chwilowego komfortu i stylu życia. O tym powinniśmy z dziećmi rozmawiać - to wszakże im zostawimy planetę w takim stanie i to oni jako dorośli będą usiłowali tu przeżyć. (W noc sylwestrową w Polsce było 16 stopni.). Pozdrawiam.

Nostrix

Oczywiście zgadzam się z tobą. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
fizzlymike

Osobiście współczuję ci tego całego cyrku pod twoim tematem! Zwykła informacja dla widzów o tym, że w filmie będzie wątek homoseksualny i taka chryja normalnie jakbyś kogoś zabił...

No dokładnie, też nie rozumiem skąd tyle jadu w ludziach :/ Dzięki za komentarz, czasem taki jeden powoduje że się wiarę w ludzi odzyskuje.

fizzlymike

osobiście uważam, że taka informacja powinna być przy każdej bajce/filmie/etc...tak jak jest klasyfikacja Peg...każdy powinien wiedzieć, jakich treści oczekiwać

fizzlymike

Informacja o tym czy bajka zawiera wątki ideologii gender, tematy związane z seksualnością, odmiennością jak lgbtiq powinna być obligatoryjna w materiałach promocyjnych, reklamach.

ocenił(a) film na 2
fizzlymike

Uważam, że komentarz trafny ale chciałabym aby takie informacje były przekazywane wcześniej np. gdyby było to w zwiastunie nie puściłabym na to kilkuletniego syna i wielu rodziców również ale z jakiegoś powodu takich wątków nie ma w zwiastunach. Nie spodziewałam się takich treści w bajce Disneya. Kto ma ochotę niech idzie z dzieckiem ale warto wiedzieć wcześniej, że taki wątek będzie.

Daki07

Masz oczywiście rację, dlatego powstał mój wątek :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kasia_916

Kobieto, idź ze swoją frustracją do psychologa może, a nie na forum.

fizzlymike

Też widzę jesteś chory jak ci ludzie i producenci tej bajki .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones