PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 566
ocen
7,4 10 1 74566
7,4 10
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

Obejrzałam dzisiaj "Dzwonnik.." po dobrych kilkunastu latach i wcześniej, kiedy byłam młodsza ta bajka nie należała do moich ulubionych. Teraz zauważyłam w niej wiele wartości, których wcześniej nie dostrzegałam. Kiedyś, kiedy moje dziecko będzie małe chciałabym aby także dostrzegło w tym filmie to co ja dziś w nim zauważyłam. Bo jest to piękna opowieść o wartościach uniwersalnych i wciąż aktualnych, a wszystko jest przedstawiony w sposób przystępny dla najmłodszych widzów. Ja daje 9/10! niektórzy mówią, że Disney sięgnął w niej dna, jeśli tak to co robi teraz?

klucha_leniwa

Lol, serio tak mówili?
Ja zawsze słyszałem że dzwonnik Disneya jest jedną z najlepszych projektów tej wytwórni, raczej nie spotykałem się z negatywną opinią na temat tego filmu, raczej takie, ze jest to najlepsza adaptacja powieści i jedno z największych osiągnięć kinematografii lat 90...

ocenił(a) film na 9
MR_ciachciach

Też tak zawsze myślałam, miło mi, że się ze mną zgadzasz, ale po przeczytaniu kilku postów na Filmwebie zauważyłam, że "Dzwonnik..." ma więcej przeciwników niż zwolenników i musiałam się do tego ustosunkować :)

klucha_leniwa

Na Film web może wejść każdy, spotykałem tu takich ludzi, którzy nie obejrzawszy wcześniej filmu wypowiadali się na jego temat, słyszeli tylko coś od znajomych :(
A czasem po prostu komuś dany film nie przypadnie do gustu. Inna sprawą jest też to, że Disney podjął się dość ryzykownej próby adaptacji tak trudnego dzieła. Powieść Hugo porusza bardzo trudną kwestie tolerancji.
A jednak Disney potrafił stworzyć dość łatwo przyswajalny obraz całości, bez nieustającego patosu, a jednak bardzo wzruszający i w ogóle...
Serio, ja to już chyba wyrosłem z bajek, ale ten film, na nim się wychowałem, i nawet dość trudno mi zachować obiektywizm, po prostu uczucia.
Krótko, genialny, najlepsza wersja animowana, seryjnie :)
Pozdrawiam :D

MR_ciachciach

Nigdy nie zgodzę się z jakimikolwiek zarzutami dotyczącymi tej bajki. Jest cudowna, wzrusza i uczula nas na to, żeby tolerować ludzi, bo nie to jest najważniejsze, co na zewnątrz, a to, co kryje się w środku.
A przede wszystkim uwielbiam ten film za Esmeraldę, która przez cały film lata na bosaka i Febusa z boooooooooskim głosem A.Zielińskiego.
:)

ocenił(a) film na 10
rhapsody2

Phoebus (tudzież Febus) w polskim dubbingu jest niezły, ale Kevin Kline był jeszcze lepszy. :D Nie żebym umniejszała Zielińskiemu, bo faktycznie sobie poradził, ale... no jednka wolę wersję oryginalną.

ocenił(a) film na 10
klucha_leniwa

Ja też nie rozumiem tej krytyki. Dla mnie cudownie zrealizowany film, brakuje mi takich produkcji. A teraz utknęliśmy z Hanną Montana ;f

ocenił(a) film na 10
klucha_leniwa

Jak na moje Disney dobrze zekranizował powieść Wiktora Hugo. Ja również dziwię się że niektórzy nie lubią tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones