PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101438}
5,1 89
ocen
5,1 10 1 89
Edelweißpiraten
powrót do forum filmu Edelweißpiraten

co to tak dzielnie wojowali z adolfem. Ostatnio przyszła moda na takie właśnie filmy. Czyżby pozbywanie się kompleksów przez naród esesmanów i gestapowców (to chyba niemcy wymyślili...)? Czy to kolejna próba zacierania historii? A za 20 lat dzieci w szkołach będą się uczyły, że to my zaatakowaliśmy "antyfaszystowskie" niemcy i że to my wywołaliśmy II WŚ...
Nie polecam!

ocenił(a) film na 2
creativemagazine_pl

Poczytaj sobie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Edelweisspiraten

Złodzieju i pijaku!

ocenił(a) film na 1
zibi29_74

W latach 1933 - 1945 w Niemczech nie istniała żadna oficjalna opozycja wobec hitlerowskiej władzy. Sieć informatorów gestapo niszczyła wszelkie próby sprzeciwu nazistom. Mimo tego, zdarzało się, że przeciwnicy faszyzmu organizowali akcje przeciwko reżimowi, ale póżniej zostali powieszeni lub zesłani do obozów koncentracyjnych.

Zobacz film dokumentalny SUMIENIE NARODU. OPOZYCJA ANTYHITLEROWSKA W NIEMCZECH, LATA 1933 - 1945
Nie czytaj wikipedii.

ocenił(a) film na 2
creativemagazine_pl

W każdym systemie nawet najdoskonalszym zawsze istnieje opozycja. Nie bronię tu Niemców i nie mam takiego zamiaru. Specjalnie napisałem taki komentarz gdyż Ty oceniłeś film tylko na podstawie fabuły. Rozumiem że "Lista Schindlera" otrzymałaby u Ciebie ocenę -20, bo Oskar Schindler był NIEMCEM i członkiem NSDAP! Zastanawiałeś się co by było gdyby Adolf Hitler nie był Austriakiem ale Polakiem?

Filmy dokumentalne są tak samo wiarygodne jak wikipedia, zależy kto je kręcił. Oglądaleś jakieś filmy kręcone przez SS-manów o gettcie? To też przecież filmy dokumentalne.

Jeśli chcesz poznać prawdę o drugiej wojnie światowej, zmartwię Cię... NIGDY JEJ NIE POZNASZ! dlaczego? Bo cię tam nie było, każdy powtarzam KAŻDY przekaz jest subiektywną wersją opisu wydarzeń i tego trzeba się trzymać.

W poprzednim poście nazwałem Cię "złodziejem i pijakiem" zrobiłem to celowo gdyż taka opinia o naszych rodakach została wypuszczona w świat, co nie oznacza że każdy Polak to złodziej i pijak.

Co do Twojej tezy o braku istnienia oficjalnej opozycji wobec hitlerowskiej władzy. Po II wojnie światowej władze PRL-u skutecznie walczyły z żołnierzami AK. Zauważyłeś aluzje?

Niestety jedną z największych wad naszego narodu jest brak tolerancji. Zobaczymy igłę na podwórku sąsiada ale potkniemy się o belkę na naszym.

ocenił(a) film na 1
zibi29_74

Nie piszę tutaj o tolerancji tylko o dzisiejszej niemieckiej propagandzie. Czasami pracuję z Niemcami i wiem, że będąc z Polakami w jednym okopie nie byliby lepsi (doskonalsi) od nas. Wiem również, że robią z pasją Posche samochód czy czołg. Obóz koncentracyjny też zrobią dobrze... Poza tym porównaj mentalność Niemców zachodnich do wschodnich w 1985 roku. Inny naród i inne możliwości.

Na temat II WŚ mam lepsze wiadomości od Ciebie czyli dziadka, który ma 103 lata i nie jest idiotą. Chodzi, uprawia sad i myśli normalnie. Pamięta dwie wojny i jest w kronikach miasta Pruszków (zachowuje się i myśli jak 70. latek).
Był żołnierzem w Wojsku Polskim od 33 roku jako podoficer zwiadu. Jest lepszy niż Google i Wikipedia.

Proszę pamiętać, źe Niemcy w II WŚ zniszczyli i zmienili Polskę, mordowali żołnierzy i ludność cywilną, doprowadzili do zagłady naszej inteligencjii oraz okradli nasze państwo z dóbr historycznych i kulturalnych.

Dlatego, nie mogę brać niemieckich filmów "na poważnie". ..

ocenił(a) film na 2
creativemagazine_pl

Niemcy w czasie II wojny światowej zmienili Polskę nie bardziej niż Szwedzi w XVII w czy Rosjanie po 1945 roku. Takie są niestety prawa wojny, nie przeskoczysz tego. O polakach również można powiedzieć podobne rzeczy (np Powstanie Chmielnickiego) niektórzy Ukraińcy do dziś nam tego nie zapomnieli.
Nie sądzę aby relacje Twojego dziadka, z całym dla Niego szacunkiem były bardziej wiarygodne od relacji osób, które ja poznałem osobiście i które również przeżyły obie wojny. Dlaczego tak uważam? Jeśli udowodnisz Mi że Twój dziadek w latach 1939-45 był w tym samym momencie we wszystkich miejscach gdzie toczyła się wojna i poznał wszystkich Niemców przyznam Ci rację że informacje pochodzące od Niego są bardziej wiarygodne niż Google czy wikipedia.

Tak jak powiedziałem nie zamierzam podważać autorytetu Twojego dziadka między innym z tego powodu, że był żołnierzem Wojska Polskiego a tacy ludzie zasługują na szacunek w moich oczach.

Spróbuj przypomnieć sobie jakieś bardzo traumatyczne wydarzenie ze swojego życia które miało miejsce powiedzmy 15 lat temu, spróbuj opowiedzieć je ze szczegółami... podejrzewam że będziesz miał z tym problem... wojna była nieco dawniej.

Skoro nie możesz brać niemieckich filmów "na poważnie" to równie dobrze powinieneś postąpić z filmami szwedzkimi, rosyjskimi, tureckimi a w szczególności... amerykańskimi. Zaskoczony?

To dzięki amerykanom i anglikom tak bardzo kochanym i uwielbianym przez nasz naród zawdzięczamy 50 lat komunizmu w Polsce.

Wiesz dlaczego tak naprawdę Polacy nienawidzą Niemców? Nie za II wojnę światową, nie za okupację i nie za mordowanie ludzi ale za to że mimo iż przegrali wojnę, lepiej na tym wyszli niż Polacy, którzy jako naród zawsze byli są i będą zawistni i naiwni.

ocenił(a) film na 1
zibi29_74

Zgadzam się... prawie ze wszystkim. Otóż, Niemcy nie kierują już swoim państwem (fakt). Na przegranej wojnie lepiej wyszli również Węgrzy, których się nie czepiamy. A ja jako Polak nie jestem zawistny i staram się nie być naiwny:). Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
creativemagazine_pl

Jacy gestapowcy i esesmani przecież którego byś się nie spytał to albo grał w orkiestrze albo był kucharzem albo wykonywał rozkazy jako zwykły szeregowiec z wehrmachtu a nie z ss. Tylko elita walczyła z uzbrojonymi hordami bandytów-partyzantów ubranych w piżamy, elita z AK -AUSCHWITZ KOMMANDER broń Boże nie mylić z Armią Krajową :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones