PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101438}
5,1 89
ocen
5,1 10 1 89
Edelweißpiraten
powrót do forum filmu Edelweißpiraten

...film mną wstrząsnął... jeżeli na kimś zrobił wrażenie przereklamowany moim zdaniem 'wybór zofii', to polecam zdecydowanie ten film... dostępny obecnie na iplexie...

ocenił(a) film na 2
yogotox

Chcę od razu wyjaśnić, że nie jestem pseudopatriotycznym kretynem, uważającym że każdy niemiecki film wojenny to gniot tylko dlatego że to oni wywołali II wojnę światową. Po obejrzeniu "Stalingradu", "Das Boot", "Nasze matki, nasi ojcowie" spodziewałem się filmu na co najmniej wysokim poziomie zarówno warsztatowym jak i merytorycznym. Niestety film zawiódł mnie pod każdym względem z wyjątkiem tematu. W tym filmie kuleje wszystko, reżyseria (w filmie wieje nudą, nie ma żadnej akcji, chaotyczne ujęcia, wielokrotnie operator gubił kadr co nie miało najmniejszego sensu), gra aktorska sztuczna, żaden z bohaterów mnie nie przekonał, postacie "plastikowe", bez wyrazu. Kostiumy fatalne, zauważ że w niemieckim mieście w czasie II wojny światowej nie było widać umundurowanych Niemców, mundury Niemieckie bardziej przypominały mi jakąś skandynawską odmianę nazistów niż Niemców. Do tego muzyka rodem z francuskiego pigalaka. Całość filmu to jedna wielka pomyłka, totalnie zmarnowany potencjał.

ocenił(a) film na 2
zibi29_74

Dokładnie, w pełni się zgadzam. Film przypomina trochę amatorską produkcję studentów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones