PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433019}
7,7 54
oceny
7,7 10 1 54
Edgeplay: A Film About The Runaways
powrót do forum filmu Edgeplay: A Film About The Runaways

Koniecznie!

ocenił(a) film na 9

Bardzo dobry dokument. Przerażający, szczery, smutny, PORUSZAJĄCY! To niesamowite, że gdy słucha się wspomnień tych kobiet i zna się dobrze ich muzykę to tak jakby opowiadały ci część twojej własnej historii. Majstersztyk.

sicksister

super, ale gdzie można obejrzeć ten film? szukam, szukam i nic... bardzo mi zależy!

ocenił(a) film na 9
rainbowarrior

Ja z trudem znalazłam na torrentach. Jest tez dostępny na e-bayu.

ocenił(a) film na 10
sicksister

Jak wyżej: świetny dokument. Aż che się powiedzieć, że idealny, ale do ideału brakowało J. Jett. ;)
Rzeczywiście, film dość trudno znaleźć, ale z chęcią pokieruję na privie, bo "Edgeplay..." trzeba obejrzeć.

użytkownik usunięty
Auley

super Auley. tylko jakoś nie mogę się do Ciebie odezwać na filmwebie. napiszesz mi mailem jak mogę zdobyć ten film?

Auley

Faktycznie, brakowało Joan do ideału. :)
Jeden z lepszych muzycznych dokumentów, jakie widziałam. Bardzo poruszający.
Szkoda, że zespół nigdy się nie reaktywował.

użytkownik usunięty
FK_Manitu

też żałuję, że nie grają już razem. ale żałuję również że nie widziałam tego filmu. pokieruje mnie ktoś jak go ściągnąć?

Cieszymich, napisz do mnie na gg 24296585

użytkownik usunięty
FK_Manitu

widziałam i jestem pod wrażeniem. dopiero teraz widzę przez co te dziewczyny przechodziły i w jakiej atmosferze dorastały..i nie wstydzę się powiedzieć, że wzruszyły mnie do łez. widać, że bardzo żałują tego, że historia nie skończyła się inaczej..

ocenił(a) film na 9

SPOILER
Tak, szczególnie poruszające jest zakończenie filmu, gdzie Sandy pyta raz po raz, dlaczego nie mogą reaktywować zespołu. Myślę, że właśnie Sandy ma najsmutniejszą historię. Joan i Lita zrobiły karierę, Jackie skończyła studia i jest prawniczką, Cherie po wielu zakrętach też znalazła swoje miejsce, a Sandy, mam wrażenie, do końca była zagubiona. Bez Runaways nie miała nic. To jest najsmutniejsze. Jest kilka motywów w filmie które są równie smutne jak końcowa wypowiedź Sandy. W sumie to najsmutniejsza była chyba obojętność Lity. Ale bardzo duże wrażenie też zrobiło na mnie jak Vicky mówi, że pod koniec w zespole działo się tak źle, że nie wiedziała jak najszybciej się z tego wydostać. Jest też taka wypowiedz Cherie, że nie powiedziała nigdy swojemu ojcu całej prawdy o tym co działo się w zespole, jak Kim je traktował, bo gdyby jej ojciec wiedział, to by drania zastrzelił. Potem dodaje, iż nadal ma nadzieję, że ktoś to pewnego dnia zrobi. Te wypowiedzi obrazują jak strasznie musiało im być.
Polecam książkę "Neon Angel". Jeśli uważacie "Edgeplay" za film przykry, to "Neon Angel" wbije was w fotel, a to historia samej Cherie...

użytkownik usunięty
sicksister

czy ta książka jest gdzieś dostępna w bibliotekach lub w księgarniach? albo w internecie?

ocenił(a) film na 10

Można sobie zamówić poprzez empik. Mój egzemplarz jest już w drodze, mam nadzieję, że dojdzie jak najszybciej.

sicksister

Dokładnie to samo pomyślałam, gdy słuchałam słów Sandy o tym, by zagrać wspólnie jeszcze raz - "bez Runaways nie miała nic." Dla Joan i Lity był to tylko etap w ich muzycznej karierze, dla Sandy - jej koniec.
Dzięki za polecenie książki, również chętnie po nią sięgnę.

ocenił(a) film na 9
FK_Manitu

http://krainaksiazek.pl/ksiegarnia,m_products,ksiazka,p_4717723,Joan-Jett,978193 4429600.html <- wydawnictwo z kwietnia

ocenił(a) film na 10
sicksister

Autobiografię Joan Jett posiadam i gorąco zachęcam do kupna. Warto. :)

ocenił(a) film na 10
FK_Manitu

"Neon Angel" wreszcie do mnie dotarła! Empik miał problem z zamówienie, ale warto było czekać.

ocenił(a) film na 9
Auley

Przeczytane już??

ocenił(a) film na 8
sicksister

gdzie można obejrzeć ? Proszę o odp.

ocenił(a) film na 9
Edyta68

Poszukaj na torrentach.

Edyta68

jest na you tubie ale bez napisów.

ocenił(a) film na 10
sicksister

Niestety jeszcze nie, było u mnie troszkę kiepsko z czasem. :P Chwilowo mogę jedynie powiedzieć, że pierwsze strony są napisane niesłychanie dobrze. :D Najbliższe dni będę miał wolne, więc zobaczymy co będzie dalej. Jednak już teraz jestem pewien, że książka mnie nie zawiedzie.

ocenił(a) film na 9
Auley

Jak przeczytasz koniecznie napisz o wrażeniach, jestem bardzo ciekawa :)

ocenił(a) film na 8
sicksister

Posiada ktoś polskie napisy do filmu ?

ocenił(a) film na 10
sicksister

Będę na bieżąco zamieszczał swoje odczucia, refleksje i inne ciężkie wzdychnięcia. :P

@Edyta: nie wiem czy istnieją, ale za chwilę poszukam.

ocenił(a) film na 8
Auley

Była bym wdzięczna (:

ocenił(a) film na 10
sicksister

I tak, po wielu walkach o czas wolny, jestem na ukończeniu książki - zostało zaledwie kilka stron, co troszkę mnie przybija, nawet biorąc pod uwagę, że lektura była zasmucająca sama w sobie. "Neon Angel" jest już moją ulubioną książką, niezaprzeczalnie. Najbardziej szczera, prawdziwa, najciekawsza i, miejscami, przerażająca książką jaką kiedykolwiek przeczytałem. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana The Runaways lub same Currie. Wręcz nie umie wyrazić w słowach jak bardzo poruszyła mną jej historia. Coś NIESAMOWITEGO!

sicksister

a wiecie może gdzie te książki można kupić ale po polsku?? :)

ocenił(a) film na 10
sicksister

@Edyta: z tego co wiem napisów nie ma, ale pytaj dalej, może ktoś ma lepsze źródła.
@agus: na dzień dzisiejszy książki są dostępne wyłącznie w języku angielskim i pokuszę się o przypuszczenie, że w naszym się nie ukażą. :P
Jednak i tak polecam zakup. Autobiografia Jett jest napisana niesłychanie prostym językiem, w przypadku tej książki trudno będzie o jakiekolwiek bariery językowe. ;) Z "Neon Angel" sytuacja ma się troszkę inaczej. Język nadal jest raczej prosty, ale o wiele bogatszy - wszystko zależy od Twoich predyspozycji językowych.

Tak na marginesie: w "Neon Angel" uderzyło mnie bogactwo faktów i dokładność z jaką opisywane są zdarzenia. Tak dobrze nie bawiłem się nawet przy lekturze mojego ukochanego Conan Doyle'a lub Wellsa. Zaznaczam jednak, że nie posunąłem się zbyt daleko w lekturze, więc z biegiem czasu (i stron) wszystko może się zmienić. :P

Auley

@Auley: też uważam że nikt jej nie przetłumaczy i jesteśmy zdani sami na siebie ;) a cena autobiografii szczerze mówiąc trochę mnie przeraża xD Znalazłam fragment ,,Neon Angel" na internecie i strasznie się wkręciłam. Co do napisów to chciałam znaleźć po angielsku( wiem że to dziwnie brzmi ale mam np napisy do Zmierzchu własnie po ang) ale tez nie ma :/

xxagus93xx

xxxagus93xxx, mogłabyś podać link do strony, na której znalazłaś te fragmenty? :)

użytkownik usunięty
mp3ichusteczka

Mam prosbe do tych ktorzy obejrzeli to w całosci czy moglibyscie powiedziec gdzie? prosze napisac na gg :2626614 albo tutaj odpowiedz z góry dzieki

xxagus93xx a gdzie znalazlas fragment ksiazki?

http://www.harpercollins.com/browseinside/index.aspx?isbn13=9780061961359&cm_mmc =sm-_-twt-_-itlist-_-201003neonangel ;))

xxagus93xx

dzięki wielkie :)

mp3ichusteczka

Ja też szukałam napisów i też nic nie znalazłam, ani angielskich, ani polskich. :(
I mam taką prośbę do tych którzy umieją angielski: nie możecie przetłumaczyć tego co oni mówią w tym filmie w wordzie albo notatniku? Bardzo proszę! Jakbyście się zdecydowali to dajcie znać na privie.

ocenił(a) film na 10
sicksister

Tu jest ten film, jak coś http://thepiratebay.org/torrent/5627537/Edgeplay__A_Film_About_The_Runaways_[200 4_documentary]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones