PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34692}

Edi

7,3 43 749
ocen
7,3 10 1 43749
6,5 13
ocen krytyków
Edi
powrót do forum filmu Edi

ukazał problem ludzi bezdomnych, mający problem z alkoholem. Moim zdaniem pokazał że tacy ludzie mają więcej serca i uczuć niż nie jeden bogaty i dobrze usytułowany człowiek. Pokazuje to ta scena jak Edi sprzedał książki i kupił dziecku zabawkę, samochodzik. Wcisnęli mu obce dziecko, niemowlaka. Zajął się nim, pojechał do rodziny żeby dziecku nic nie brakowało. Tak i to zrobił ten bezdomny, co pije i ludzie takich ludzi traktują z góry, myślą o nich jak o śmieciach a tak naprawde taki człowiek ma więcej godności i wrażliwości niż nie jeden ,, normalny" obywatel. Taki pijak kupił dziecku zabawke, nie wydał tych pieniędzy na alkohol. Ile jest takich ,, kochających " tatusiów co przychodzą do domu z siatką piw lub wódy a dla dziecka w prezencie mają kopniaka w żebra. Ile jest takich ,, kochających " mamusiek co dziecko zabiją i wyrzucą na śmietnik, porzucą gdzieś. Czy opiekunki do dzieci które są nieodpowiedzialne, Takich przykładów można mnożyć. Ale tak, bezdomny i pijący jest nic nie wart. Najgorsza kategoria. Ale taki właśnie menel okazał więcej serca niż ludzie z ,, dobrego domu " Więc za nim następnym razem obrazicie menela i bezdomnego na ulicy, przypomnijcie sobie ten film, może w którymś z tych żurów zobaczycie dobrego i uczuciowego Edzia.

mynia_3

Podpisuje się pod ty słowami
Nie przytoczę dokładnie słów Ediego , ale mi one utkwiły w głowie
Wigilia nie jest koniecznie 24 grudnia, ale wtedy kiedy jej chcemy.

ocenił(a) film na 5
mynia_3

Jak zwykle (dotyczy to większości opinii) piszący tu robią podstawowy błąd, mianowicie utożsamiają jakiś jednostkowy los z całą daną społecznością. Tu - alkoholików i ludzi bezdomnych. Uwierz mi (a mam w tym temacie wielkie doświadczenie) - zdecydowana większość meneli (Twoje słowo) to ludzie małego serca i jeszcze mniejszego rozumu. Wiem, bywa, że los im to zesłał, przypadek, miękkie serce... Komu można, jeśli ten ktoś chce, trzeba pomóc, ale na pewno nie poprzez dawanie pieniędzy, bo przepiją, przepalą i dalej to samo.

ocenił(a) film na 5
mynia_3

Nie wiem jakich poznałaś bezdomnych, ale chyba innych niż na. Ludzie okropni, okrutni, egoistyczni. Nie wiem czy alkohol wydobywa z ludzi wszystko co najgorsze, czy w wódkę poszli bo tacy są. Tak czy inaczej film oderwany od rzeczywistości, bo fajnie się słucha o bezdomnym który jest taki do rany przyłóż, ale nikt go na oczy nigdy nie wiedział

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones