PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40252}

Efekt motyla

The Butterfly Effect
7,8 508 660
ocen
7,8 10 1 508660
5,7 30
ocen krytyków
Efekt motyla
powrót do forum filmu Efekt motyla

Cosiestaneo?

ocenił(a) film na 8

Proszę państwa obstawiamy. Co najbardziej wpłynęło na niskie noty krytyków dla tego filmu?

1) Grający w nim Kutcher, którego z jakiegoś powodu krytycy nienawidzą?
2) Scena trzymania psa w worku i palenia go?
3) Temat pedofilii oraz dzieci grające w scenie z nią związanej?
4) Kutcher grajacy w tym filmie.

Każdy z tych powodów najpewniej obniżył ocenę o 2 oczka i stąd tak niska nota bo film jest zwyczajnie zbyt dobrze napisany i wykonany by mieć średnią 30/100....

ocenił(a) film na 8
DeGreZet

Przecież ci krytycy są śmieszni. Film jest mega. Ma styl Nolana, którego uwielbiam.

ocenił(a) film na 9
pliseq

Taaa, walić mądrali!

ocenił(a) film na 9
DeGreZet

Mnie osobiście w tym filmie nie odpowiadał aktor grający Evana. To pierwszy film jaki oglądałam z tym Panem i nie przemawia do mnie. Jako aktora ogólnie ocenić go nie mogę, bo wypowiadam się na temat czyjejś gry aktorskiej dopiero po kilku filmach, wtedy mam jakieś porównanie. Czy krytycy go nie lubią, trudno mi powiedzieć, bo szczerze mówiąc nic nie wiem na temat jego życia prywatnego, czy w ogóle na jego temat. Za to wiem, że w tym filmie jego gra najmniej mi się podobała, a właściwie wcale mi się nie podobała.

ocenił(a) film na 8
DeGreZet

Również uważam, że oceny tego filmu są zbyt niskie. Wprawdzie nie uważam Kutchera za bardzo dobrego aktora, chociaż muszę przyznać. że jest coraz lepszy, jego rola nie miała wpływu na ocenę. Efekt motyla to film, w którym od gry aktorskiej ważniejsza jest fabuła.

ocenił(a) film na 8
chemas

Mi nie chodziło o grę Kutchera, ale o to, że swego czasu podpadł krytykom i teraz niektórzy się na nim odgrywają.

ocenił(a) film na 8
DeGreZet

Rozumiem, ja po prostu stwierdzam, że jego gra mi nie przeszkadza. A jak inni, nie wiem, ale pewnie mogli się sugerować opinią kytyków.

DeGreZet

Co jest słabego w tym filmie - reżyser podjął się tematu zbyt trudnego jak na jego możliwości. Najważniejszym elementem ujmującym dla mnie punkty jest sama historia. Bardzo lubię SF dobrą książkę, komiksy i filmy. W tym za historię -4punkty. To w ogóle się nie umywa do np.: Planety Małp, Bandytów Czasu czy też 12 małp. Z literatury np.: "Yans", "Grom" Koontza, "Wehikuł czasu" Wellsa, czy wspaniałych tematów z "Koniec wieczności" Assimova oraz "Cylinder van Troffa" Zajdla! Do tego ckliwa historia podszyta niespełnioną młodzieńczą miłością - w sam raz dla nastolatków ... Historia w tym filmie jest dla mnie jego największym minusem. Do tego dochodzą przeciętne aktorstwo i raczej słabe efekty specjalne (mogły zatrzeć trochę złe wrażenia robiąc widowisko) co daje -1punkt. Od 9 odejmuję 5, wyszło mi 4 tyle ile dałem.

użytkownik usunięty
bonekinc

Mam pytanie. Co się w końcu stało z psem Evana i czy strażnicy ponieśli odpowiedzialność za zabójstwo Jasona [ojca Evana].

ocenił(a) film na 9
DeGreZet

Pewnie wszystkie te opcje razem wzięte: dodajmy jeszcze tego sublokatora-anarchistę, który okazuje się spoko kolesiem i najazd na studenckie kluby zrzeszające zazwyczaj sadystów i półgłupków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones