PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394717}
6,2 3 226
ocen
6,2 10 1 3226
Eichmann
powrót do forum filmu Eichmann

Film z potencjałem

użytkownik usunięty

Filmy historyczne tudzież biograficzne mają to do siebie, że widz (najczęściej) wie jak one się zakończą. Jak więc twórca takiego obrazu ma zaciekawić i zatrzymać przed ekranem widza? Przede wszystkim trzeba stworzyć scenariusz, który sprawia że osoba znająca całą historię i oglądająca owy film sama się pogubi i przestanie wierzyć że wie jak to się skończy. Trzeba poprzez spokojną narrację odpowiednio budować napięcie i akcję. „Eichmann” jest historią z wielkim potencjałem. Niestety twórcą nie do końca udało się to wykorzystać. Nie twierdzę, że film jest słaby, wręcz przeciwnie jest całkiem niezły. Za mało w nim jednak faktów, powiązań z Trzecią Rzeszą i Fuhrerem. Do samego przesłuchania nic nie mam, mam z kolei zastrzeżenia do retrospekcji. Myślę, że reżyser Robert Young spokojnie mógł zrobić trochę dłuższy film i wpleć dużo więcej z życia Adolfa Eichmanna. Tego typu filmy potrafią również wstrząsnąć. Również i w tym jest jedna scena, która potrafi to zrobić – zabicie dziecka. Najmocniejszym punktem filmu zdecydowanie jest Thomas Kretschmann, który wciela się w tytułowego bohatera. Brak jakichkolwiek emocji i uczuć na jego twarzy, dzięki temu ta postać jest tak autentyczna. Warto obejrzeć ten z film ze względu na możliwość dowiedzenia się czegoś o jednym z najważniejszych ludzi po Hitlerze w Trzeciej Rzeszy.

użytkownik usunięty

„Eichmann” totalnie mnie rozczarował. To naprawdę kiepska produkcja, którą radzę Wam omijać. Szkoda, bo temat filmu powinien być przedstawiony dużo, dużo lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones