PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394717}
6,2 3 226
ocen
6,2 10 1 3226
Eichmann
powrót do forum filmu Eichmann

nie rozumiem postawy ówczesnych żydów, że bliżej jest im do Niemców niż do Polaków. Będąc w Izraelu na wakacjach rozmawiałem z pewnym starszym żydem urodzonym w Polsce, który opowiadając mi o swoim życiu przed wojną i w czasie wojny w naszym kraju próbował całą winę za holokaust zwalić na Polaków. Czułem się z tym bardzo źle zwłaszcza, że dzień wcześniej byłem w Yad Vashem i widziałem drzewka Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata i tablice na ścianie gdzie najwięcej jest nazwisk Polskich.
W sklepach z pamiątkami łatwiej dogadać się w języku niemieckim, rosyjskim niż polskim.
Przykre to wszystko.

carmen8_fw

W najmniejszym stopniu mnie to nie dziwi. Polecam fil Zniesławienie:

http://www.youtube.com/watch?v=4NkjI8k9-6E

Dokument pokazuje prawdę o żydowskich fanatykach. Sedno sprawy najlepiej ujęła młoda żydowska dziewczyna (czas 8min 34sek);

Jesteśmy wychowywani w tym duchu, że wiemy, że jesteśmy nienawidzeni.

Przy takim podejściu cokolwiek ktokolwiek nie uczyni postrzegany jest jako wróg. Żydzi osądzają Hitlera, ale jednocześnie robią dokładnie TO SAMO co on w latach 30-tych.

Mrok

I jeszcze jedno stwierdzenie z ww. filmu - redaktor izraelskiej gazety (czas 9min 27sek):

Wiem że to zabrzmi ŚMIESZNIE, ale WSZYSCY są PROBLEMATYCZNI!

To książkowy przykład OBSESJI.

Mrok

Dziękuję i pozdrawiam.

carmen8_fw

Witam, przeczytałem początek forum i przypomniała mi się rozmowa z moim rówieśnikiem Żydem mieszkającym w Jerozolimie. Poruszył tą kwestię, bazował na opowieści swoich dziadków, którzy mieszkali w Lubelskiem. Więc tak, dziś w Niemczech mieszka wielu Żydów, których korzenie są głównie z Ukrainy lub Rosji, wśród Niemców czują się oni bezpiecznie. Niemcy postawili sprawę jasno, nikt się Holokaustu nie wypiera i 99% powie, iż III Rzesza bestialsko mordowała ludzi. Co do sprawy Polaków kolega też używał słów ,,problematyczne". Jego dziadkowie czuli rozczarowanie postawą Polaków po wojnie, bo wcześniej byli sąsiadami, długie lata żyli z naszymi pradziadkami. Antysemityzm silnie ujawnił się w Polsce po wojnie, było przecież przyzwolenie władzy na jawne ataki na Żydów i niszczenie żydostwa. No i chyba w niektórych głowach jest to do dziś... Komentarz powyżej o tym, że Żydzi są jak Niemcy w latach 30 XX wieku...
Pozdrawiam serdecznie i gratuluje trafnego pytania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones