PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826531}
2,5 172
oceny
2,5 10 1 172

Eksperymentarium nazistów
powrót do forum filmu Eksperymentarium nazistów

Czy ja niedowidzę, czy w mniej więcej drugiej minucie filmu na hełmie szkopa-dusiciela jest nasza piękna flaga biało-czerwona, i to w trakcie D-Day? Czyżby The Asylum pokazało właśnie, jaki ma do nas stosunek?
Szkoda, bo do tej pory w ich "twórczości" nie dostrzegłem żadnego tak - jakby nie było - rażącego i niesprawiedliwego obrazu odnośnie jakiejkolwiek narodowości.
Lubię ich "dzieła" za bezsensowność, humor i możliwość wieczornego odprężenia po ciężkim dniu, więc mam nadzieję, że to był jednorazowy wybryk jakiegoś niedouczonego scenarzysty.

gregtrn

To nie jest polska flaga ale tzw. tarcza narodowa w kolorach( malowanych skośnie a nie poziomo) od góry: czarny(który słabo, ale widać), biały, czerwony. To barwy nazistowskich Niemiec a nie Polski. Wystarczy zatrzymać odtwarzanie i dobrze się przyjrzeć, no i znać trochę historię. A sam film to totalne dno.

Andrzej_Wisniewski_fw

Już wiem :) Znam trochę historię, i dlatego tym bardziej do operacji D-Day mi nie pasował ten obraz. W dalszym przebiegu filmu widać już wyraźniej barwy, ale ten początek mnie lekko zaniepokoił. Barwy znam i wiem, że naziści nie pozwalali wcielanym do wojska obcokrajowcom nosić swoich narodowych flag gdziekolwiek na mundurze :)
Owszem dno, ale jak już wspomniałem, właśnie przez ten lejący się hektolitrami bezsens i efekty CGI połączone z "fabułą", które dodają tyle humoru, filmy The Asylum tak przyjemnie odmóżdżająco się ogląda po całym dniu pracy :D

gregtrn

Nie znasz się na historii :) Oczywiście, że mogli nosić swoje barwy narodowe. W Waffen SS każda nacja mogła mieć coś związanego z ze swoim krajem.

Janus83

Nigdy i nigdzie nie twierdziłem, że znam się NA historii, ale że TROCHĘ znam historię :) Kiedyś coś przeczytałem, i być może faktycznie się błędnie zasugerowałem treścią odnośnie umundurowania. Dzięki Bogu nie znam tak dobrze jak Ty historii nazizmu, i nie zamierzam jej zgłębiać ;)
A jako że już w pierwszym komentarzu otrzymałem odpowiedź na moje wątpliwości, nie zamierzam już odwiedzać i komentować tego tamatu, bo zaczyna tworzyć się tutaj wątek historyczny, który kompletnie mnie nie interesuje. Pozdrawiam :)

gregtrn

"Barwy znam i wiem, że naziści nie pozwalali wcielanym do wojska obcokrajowcom nosić swoich narodowych flag gdziekolwiek na mundurze :)"
Głąbie, piszesz brednie i zwracam uwagę.
To nie historia nazizmu, tylko II wojny światowej. Żegnam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones