PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=306287}
7,7 9 022
oceny
7,7 10 1 9022
Ekspres bohater futbolu
powrót do forum filmu Ekspres - bohater futbolu

Lubie oglądac i patrzeć jak rdzenni Amerykanie przebijaja sie przez ten okrutny swiat-to dziwne bo ze swojego doswiadczenia wiem niestety jest troche inaczej. przynajmniej tak jest na wyspach robia dzieci i zyja ze socjalu-ale widocznie się myle

ocenił(a) film na 6
drabcio27

masz pomylke w komentarzu rdzenni Amerykanie to murzyni?? chyba nigdy westernu nie ogladales - Murzyni zostali przywiezieni w poczatkach XVIIw do Ameryki. A co do Twojego doswiadczenia to masz racje, ale czy wsrod bialych nie ma leniwych, malo inteligentnych czy zyjacych na socjalu??

ocenił(a) film na 7
Anja_23

z tego co było na biologi to przed Indiancami były małpki i raczej w tym kierunku podążałem hihi

drabcio27

to cie źle uczą na biologi bo małpka i człowiek to dwa odrębne gatunki ale taki poziom biologii, że jeszcze tego nie rozgryźli a świat nauki o tym trąbi od dawien dawna
każdy gatunek ma ograniczenia w ewolucji i z dinozaura nie wylęgnie się człowiek lub małpka

drabcio27

A jeszcze przed małpami były ryby, które wyszły z wody i ewoluowały. Tylko co ma piernik do wiatraka.

ocenił(a) film na 9
HlTMAN

Raczej nie wiedzial co napisac i wymyslij taka brednie na poczekaniu ...

ocenił(a) film na 9
drabcio27

wlasnie od kiedy rdzenni amerykanie to murzyni?? dobrze ze napisales ze murzyni sa rdzennymi amerykanami bo cale zycie zylem w bledzie ze to indianie

ocenił(a) film na 9
Avatar_3

Indianie to murzyni tylko sie malowali farba z jarzebiny ...

Czarna Strzala, Czarna Stopa, Czarnu Kruk, Czarny Jastrzab ... imione same mowia prawde ^^

ocenił(a) film na 9
drabcio27

co za kretyn ;/

bobzong

z czym kretyn z tym, że nie lubią i nie chce im się pracować czy z tym, że pomylił się co do Indian ?

drabcio27

a od kiedy to czarni są robotni jak dasz im odrobinę wolności to ci na głowę wlezą żeby tylko nic nie robić to samo z arabami

ocenił(a) film na 9
markin

Powiedzmy ze masz racje w 99% ... ale tak generalizujac obrazamy ten maly procent, ktory jednak pracuje jak kazdy inny ... a sa tacy przedstawiciele wyzej wymionionych ras, uwierz mi ...

BigRo

widzisz sprawa się ma inaczej niż podajesz ale to kwestia twojej kultury gdyż dla czarnych, arabów, żydów pracujący czarny, arab, żyd jest nieudacznikiem i to za nich się wstydzą i obrażają ich kulturę.
Nazwanie nierobem czarnego, araba, żyda jest dla nich komplementem. Wiem, że trudno ci to zrozumieć ale właśnie tak jest. Praca dla tych ludzi jest dla nich obrazą tak funkcjonuje cały kontynent afrykański z bliskim wschodem i dalekim :) na czele.
My europejczycy musieliśmy się nauczyć pracować bo mamy 4 pory roku i musimy przeżyć te ciężkie okresy tak zimne jak i ciepłe co przełożyło się na nasze geny a następnie na kulturę w którą wpisał się KIERUNEK ŻE NIERÓB TO OBRAŻANIE KOGOŚ w ich kulturze jest odwrotnie ROBOTNY JEST OBRAZĄ.
Zdaję sobie sprawę, że trudno to ujrzeć, ten rodzaj kultury ale tak samo jak stosunek do starszych, dzieci, relacje między ludzkie, traktowanie kobiet.
Dal zwykły przykład ale który chyba wszyscy znamy i rozumiemy.
Otwieranie drzwi i przepuszczanie kobiet przodem jak i całowanie w rękę kobiet to zasadniczo kultura polska wynikająca z szacunku i pozycji kobiety i mężczyzny w rodzinie. Niemcy przepuszczania kobiet i otwierania drzwi kompletnie nie rozumieją tam facet leci pierwszy :)

Więc kto kogo obraża hmmmm zależy od kultury :D
Miłego dnia :)

ocenił(a) film na 9
markin

Spedzilem juz kilka lat za granica i pracowalem np z Ghanczykami, Marokanczykami, Tunezyjczykami, Sri Lanczykami itp. itd. Owszem duza czesc ich populacji to tak zwani leserzy ale byli tam tez normalnie pracujacy ludzie, przykldajacy sie do swoich obowiazkow ... dlatego nadal sie z Toba nie zgodze ...

Co do otwierania przepuszaczania kobiety przez drzwi: TEZ SIE Z TOBA NIE ZGADZAM
Jezeli drzwi otwieraja sie do nas to, tak ... otwiera sie drzwi i przepuszcza kobiete. Jezeli natomiast otwieraja sie na zewnatrz, to najpierw przechodzimy my i tzrymamy drzwi ... za to czesto widac jak facet reke wychyla i tzryma drzwi to uznawane jest za zle wychowanie niestety ... tak samo jest, kiedy mezczyzna w towarzystwie podaje reke wszystkim swoim kolegom i ich partnerkom ... nigdy tego nie robie i czesto slysze od dziwczyn a A MI TO NIE PODASZ ?? NIE NIE PODAM BO TO OZNAKA ZLEGO WYCHOWANIA ... To Kobieta musi wyciagnac reke i dac w ten sposob znac ze ma powiedzmy ochote na tego typu jakby nie patrzec meskie przywitanie ...

ocenił(a) film na 9
markin

Wiem ze pizesz tak jakby od strony tych kultur ... ale to jest tak samo jak piszemy ze Arab zle traktuje swoje kobiety ... bo dla niego kobieta to sluzaca i ostatnie ogniwo rodziny ... ale jak ziemie arabskie sa dlugie i szerokie tak samo maja wiele sodmian wychowania ... sa tez tacy Arabowie, ktorzy na swoja kobiete nie podniesli by reki i traktuja ja z nalezytym szacunkiem ... Dlatego wciaz jest to generalizowanie ...

ocenił(a) film na 5
drabcio27

Lubię twój tok myślenia. Piszesz "trochę prawdy o hamburgerach" po czym piszesz o indianach, mając na myśli afro amerykanów i kończysz tym że dotyczy to tylko czarnych w Anglii xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones