PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95749}

Ekspres polarny

The Polar Express
6,6 79 564
oceny
6,6 10 1 79564
6,1 12
ocen krytyków
Ekspres polarny
powrót do forum filmu Ekspres polarny

Święta

ocenił(a) film na 4

To nadal może być świąteczny "feelgood movie", ale to tyle. Lepiej byłoby zacząć wymagać od widza więcej niż poczucie klimatu świąt.
Co najgorsze w tym filmie; Postacie! I ta cała otoczka. To wszystko jest tak sztuczne, jakby zrobione z plastiku albo wosku. Ruchy, mimika, gesty są niczym ruchy niedopracowanego robota.
W "Ekspresie Polarnym" pociąg jedzie niestety w złym kierunku, bardziej artystycznej klęski niż filmowej, chociażby akceptacji

Geszek13

Film ma 15 lat, to były inne czasy i inna technologia do realizacji grafiki komputerowej. Wez pierwszą "Epokę Lodowcową" i jej dalsze części, widać jak technologia poszła do przodu.

A co chciałeś zobaczyć w tym filmie poza poczuciem klimatu Świąt? Moim zdaniem dobrze że każdy film o Świętach jest inny. Jeżeli w jednym brakuje poruszonych pewnych tematów, to znajdzie się inny. Gdyby wszystkie były takie same, na tym samym poziomie, to byśmy się wszyscy zanudzili ;)

Postacie są, moim zdaniem, właśnie bardzo dobre i ich przykładem wiele mówią o tym, jak człowiek powienien zachować się do drugiego człowieka. One działają, nie przeprowadzając wykładu o byciu dobrym. Dziewczynka zawiera cechy lidera, a więc jest dobra, wrażliwa na potrzeby innych, w dodatku pewna siebie i odważna. Młodszy chłopiec bał się ludzi i nauczył się by komuś zaufać, przestając tym sposobem ciągle od innych uciekać, być sam i użalać się nad sobą. Starszy, z kolei, wydaje mi się, że można go uznać, że zawiera głębsze przesłanie, ale oczywiście to kwestia punktu widzenia. W każdym razie niby banalne postacie, ale są one potrzebne do przypomnienia, że warto być człowiekiem, a nie kukłą spełniającą swoje potrzeby i patrzącą tylko na siebie.

ocenił(a) film na 4
Magnolia1993

Szanuję twoją wypowiedź i cóż... każdy ma swoje zdanie i inaczej myśli. Ja po prostu podczas oglądania tego filmu nie mogłem skupić się przez te postacie przypominające lalki i historię, która po prostu mnie nudziła

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones