PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95749}

Ekspres polarny

The Polar Express
6,6 79 564
oceny
6,6 10 1 79564
6,1 12
ocen krytyków
Ekspres polarny
powrót do forum filmu Ekspres polarny

Pierwszy raz obejrzałem to kasecie VHS, gdy miałem 12 lat i spodobała mi się! To jedna z najlepszych świątecznych filmów ostatnich lat! Piękna animacja, cudowna muzyka, wzruszające momenty i no i ten świąteczny klimat! Niezwykłe! Jednak ja muszę coś wyjaśnić. A konkretnie o polskim dubbingu. Otóż polski dubbing (powiem to szczerze) jest... fatalny! A dlaczego? Bo niektóre postacie drżą swoje mordy i przez to krwawią mi się uszy, gdy ja to słyszę! To kompletnie niszczy mi mój seans! Ale gdy mam już teraz 21 lat postanowiłem odświeżyć sobie tą produkcję i obejrzałem je z oryginałem z polskimi napisami. Jak dla mnie wyszło to rewelacyjnie! A zwłaszcza Tom Hanks, który genialnie zdubbingował konduktora, włóczęgę oraz Św. Mikołaja! Mówcie sobie co chcecie, ale angielski dubbing jest wg mnie o niebo lepszy! Mimo to jeszcze wrócę do tego filmu i obejrzę ją na pewno nie raz! ;)

ocenił(a) film na 9
davis3

Na temat dubbingu sie nie wypowiem, poniewaz ogladam film w wersji francuskojezycznej i jest ok. Ale zgadzam sie co do oceny filmu - rzadko daje animacji wiecej punktow niz 8, tym razem jest inaczej. To piekny film na okres swiat dla calej rodziny. Wspanialy klimat, piekna animacja.

ocenił(a) film na 8
davis3

A ja uważam, że Krzysztof Dracz idealnie się głosem dopasował do roli konduktora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones