PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95749}

Ekspres polarny

The Polar Express
6,6 79 563
oceny
6,6 10 1 79563
6,1 12
ocen krytyków
Ekspres polarny
powrót do forum filmu Ekspres polarny

Cudowny

ocenił(a) film na 9

Niesamowicie opowiedziana historia niosąca bardzo głębokie treści ze sobą przyozdobione niezwykle zapadającą w pamięć muzyką. Przesłanie filmu wprawiło mnie w oniemienie - sprawiło, że przez tę krótką chwilę poczułem coś zupełnie magicznego i niematerialnego. Ową puentą było wytknięcie, iż z wiekiem zapominamy czym święta naprawdę są, z biegiem lat stają się powtarzalną rutynową czynnością przez co ginie gdzieś cała magia.
Święta to nie tylko prezenty i spotkania w rodzinnym gronie, święta to nie tylko oczekiwanie na narodziny Jezusa, święta to przede wszystkim wiara w to, że wszystko jest możliwe.
Bez wiary i magii nasze życie staje się puste pozbawione tych przeszywających uczuć, które oplatają gorącym węzłem serca,
sprawiając, iż świat widziany jest w ciepłych barwach.
Film jest po prostu przepiękny, wartości moralne doskonale wplecione w fabułę, odpowiedni dla widza w każdym wieku. 9/10

ocenił(a) film na 9
Dark_Sider

Dobrze powiedziane. Dokładnie takie same odczucia miałem gdy pierwszy raz go zobaczyłem, dlatego lubię ten film. Dobry technicznie, ze świetną muzyką, atmosferą i fajnymi postaciami (najlepszy jest Hobo, albo żul z dachu jak go nazywam :).

ocenił(a) film na 9
Dark_Sider

w takiej samej kategorii odczuwam tą bajkę.. Mimo,iż nie jestem już dzieckiem, oglądając tą bajkę poczułam się jakbym znów nim była.
Ta bajka w ładny sposób przypomina nam abyśmy nie zatracili w dorosłym życiu tego co najpiękniejsze - WIARY.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones